Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Triodyn

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Triodyn

    здравейте...днес едни монтажници в една електроцентрала боравеха с таквоз чудо......трифазен ток...вентилатор като ракетна установка и кабелите между ръкохватката и машината около 50 метра...??? Направи ми впечатление че имаше на единия кабел някакъв реостат доста мощен.........изглеждаше подобно на тази....и беше много шумна та въпроса ми беше от чисто любопитство що за чудо е това....
    Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
    Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
    Анатолий Пейчинов o8875о9815
    https://dvrbg.com/

  • #2
    До: Triodyn

    Мисля, че е генератор за прав ток.

    Коментар


    • #3
      До: Triodyn

      Първоначално публикуван от Roninn Преглед на мнение
      здравейте...днес едни монтажници в една електроцентрала боравеха с таквоз чудо......трифазен ток...вентилатор като ракетна установка и кабелите между ръкохватката и машината около 50 метра...??? Направи ми впечатление че имаше на единия кабел някакъв реостат доста мощен.........изглеждаше подобно на тази....и беше много шумна та въпроса ми беше от чисто любопитство що за чудо е това....
      Личи си , че си младо момче Това колега, беше символ на заваръчната техника при Социализма. С такива машини се построи АЕЦ - Козлодуй , Нефтохим , сите ни електроцентрали , а така също работеха на всичките ни задгранични обекти .
      Та за какво става въпрос . Както каза Пенчо - генератор за прав ток , работи перфектно с обмазани електроди , както и по метод ВИГ. По мощност ги правеха обикновено до 500 А. Името TRIODYN е на машините , произвеждани в Чехословакия и от там стана нарицателно - като ДЕЛКО например. Иначе ги правеха и румънци и руснаци , и гедерейци.
      Изключително надеждни от механична гледна точка машини , които топят всякакъв вид електроди и във всички пространствени положения. В стара Загора беше най-мощната ремонтна база през онези години.
      Като недостатък : шумни и гълтат ток като змей . Но тогава тока не беше стока , та се носеше .
      П.с. Реостата е за дистанционно регулиране силата на тока.
      Между другото и днес могат все още да се видят на доста места. Обикновено ги ползват монтажните фирми , наследили бившите ПМУ-та . Те се приватизираха по правило от бившите директори , които като се вземе предвид че бяха "правилно партийно ориентирани" не обичат много-много да се бъркат в джоба за нови инвестиции , но това е друга тема
      Последно редактирано от Vlado_Ts; 16-05-09, 08:13.
      Топлата вода е открита случайно само първия път . Всички последващи опити за нейното преоткриване са умишлени , упорити и целенасочени.

      Коментар


      • #4
        До: Triodyn

        в бившото НХК,разпродадоха около 5-6триодини за смешни пари,около 4-500лв.
        машината е хубаво,но стара,тежка и т.н.
        много малко хора ползват триодини ,а това е защото нямат средства за инверторна машина,която превъзхожда по качества триодината.

        Коментар


        • #5
          До: Triodyn

          Мале Владо, тоя пич с тая машина ни върна 30г. назад. Няма такъв ток и такава песен на електрода! Жестока работа! Само дето викаж повечко ток лапа и сега ако трябва да и купуваме кабели - 2X50m.X10лв. и още 50м. за реостата... А чешките маски и реостата дето се въртеше леко и си беше направен да се закача на колана....

          Коментар


          • #6
            До: Triodyn

            Първоначално публикуван от sparow Преглед на мнение
            в бившото НХК,разпродадоха около 5-6триодини за смешни пари,около 4-500лв.
            машината е хубаво,но стара,тежка и т.н.
            много малко хора ползват триодини ,а това е защото нямат средства за инверторна машина,която превъзхожда по качества триодината.
            Говорим за професионални , "обектови" машини. Не за гаражи и "плюене" на планчици.
            Точно преди месец мои заварчици изпуснаха един такъв хубав инвертор от един магистрален тръбопровод . Стана на мекица . Олекнах с 4000 лв. Тогава се сетих за триодините ....с носталгия ....
            Хората от "занаята" знаят за какво иде реч .
            Топлата вода е открита случайно само първия път . Всички последващи опити за нейното преоткриване са умишлени , упорити и целенасочени.

            Коментар


            • #7
              До: Triodyn

              машина за 5000лв. гаражна ли е?
              просто триодините не са рентабилни,ползват ги още,но вече все по често виждам инвертори.

              Коментар


              • #8
                До: Triodyn

                Първоначално публикуван от Аndro 160 Преглед на мнение
                Мале Владо, тоя пич с тая машина ни върна 30г. назад. Няма такъв ток и такава песен на електрода! Жестока работа! Само дето викаж повечко ток лапа и сега ако трябва да и купуваме кабели - 2X50m.X10лв. и още 50м. за реостата... А чешките маски и реостата дето се въртеше леко и си беше направен да се закача на колана....
                Андро , очаквах да се включиш по темата . Няма начин професионалиста да не реагира като види такава машина .
                Кеф ми беше на таван с 2,5 EV 50 на фона на "виенето"
                А сега ги глезя с машини по 15 кила и соларни маски , ама глей кво съм писал в горния пост
                Топлата вода е открита случайно само първия път . Всички последващи опити за нейното преоткриване са умишлени , упорити и целенасочени.

                Коментар


                • #9
                  До: Triodyn

                  Първоначално публикуван от sparow Преглед на мнение
                  машина за 5000лв. гаражна ли е?
                  просто триодините не са рентабилни,ползват ги още,но вече все по често виждам инвертори.
                  Абе ако трябва да работи с 5-ца, да руби и т.н. денонощно, не знам колко трябва да струва един инвертор.

                  Коментар


                  • #10
                    До: Triodyn

                    Първоначално публикуван от sparow Преглед на мнение
                    машина за 5000лв. гаражна ли е?
                    просто триодините не са рентабилни,ползват ги още,но вече все по често виждам инвертори.
                    Не бе колега , имах предвид че една заваръчна машина не може да се оцени в гаража. Когато започнеш да топиш по 2 кутии базични електроди на ден , висейки като паяк на вертикални шевове на някоя обечайка на 5 м. височина , а по петите ти да вървят дефектоскопистите , ще започнеш да гледаш по друг начин на света на заваряването Но едва ли разбираш за какво говоря . За което нямаш вина де .
                    Топлата вода е открита случайно само първия път . Всички последващи опити за нейното преоткриване са умишлени , упорити и целенасочени.

                    Коментар


                    • #11
                      До: Triodyn

                      Това е като старите и новите коли. Старите са прости, надеждни и ремонтнопригодни, новите точно наобратно. Е, старите са по не-икономични де.

                      Коментар


                      • #12
                        До: Triodyn

                        Триодината все още няма равна когато се касае за голям обем качествени заварки с относително големи диаметри електроди. В работата имам чешка триодина и пернишки Г 500 просто няма сравнение машините седат една до друга. Всичките отговорни заварки които ми се е налагало да правя съм ги правил на нея и от ренгена не са ми върнали заварка. Преди десетина години правихме съвместен монтаж на едни чешки машини с екип инженери и механици чехи та тяхно изрично изискване беше всички заваръчни работи по фундаментите въпреки че бяха леконатоварени и от обикновен кремиковски П профил да бъдат изпълнени с триодина.
                        Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

                        Коментар


                        • #13
                          До: Triodyn

                          някой знае ли дали агрегатите,дето ги развозват с Газки,са с триодинов генератор или по -мощен,макс. ток е 700ампера заваряват с 8ца електрод и ги върти 4цилиндров перкинс,установката тежи към 1.5тона.

                          Коментар


                          • #14
                            До: Triodyn

                            На времето в казармата влачех с камаза точно такъв руски генератор и си беше триодина и руснаците в техните спесификаций дават заваряване на бронева стомана само с триодина . Двигателя на агрегата беше Д 240 същия като на трактор Беларус и тежеше над три тона.
                            Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

                            Коментар


                            • #15
                              До: Triodyn

                              Първоначално публикуван от sek.1 Преглед на мнение
                              Триодината все още няма равна когато се касае за голям обем качествени заварки с относително големи диаметри електроди.
                              И по какво няма равна, освен по цена? Някой произвежда ли още? Ама имам в предвид маркова техника, а не в бившите соц страни?

                              Това ми звучи малко като "Жигулата е най-хубавата кола". Е, била е, ама преди 50 години.

                              Погледни закачения файл. Не мисля че триодина може нещо, дето машина от тоя клас не може. Просто електронната елементна база за последните 10-15 години се е развила страшно много, и много неща невъзможни в миналото вече се правят без проблем. Друг е въпроса кой може да даде парите, дето тая техника струва.
                              Прикачени файлове
                              Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X