Обява

Свий
Няма добавени обяви.

"специални" електроди

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • "специални" електроди

    днес се заговорихме със вуйчо ми за чугунените и редки електроди ,защото ми трябва да си заваря една отливка и той вика че вече има секви видове и предназначения.
    последно си заварявал челюстите на менгемето със променливо токов електрожен,и трябва да ви кажа че шева има вид се едно е на аргон минат,а той не е заварчик..
    значи става въпрос за маховика на компресора към него да заваря стоманен детайл,но той не помни какви са му били електродите ,вика че били за чугун,та бихте ли ми препоръчали електроди които да стават за целта,електрожена е правотоков-
    другите нови специални електроди били специално за правотоковите електржени и заварявали всичко ,обаче като ми каза цената от 9лв/бройка ми се зави свят.някой чувал ли е за такива и начина на работа с различни метали?

  • #2
    До: "специални" електроди

    По специализирани магазини ги продават на бройка, щото цяла кутия може да купиш верно само ако си завод.
    Народната технология за правене на чугунени електроди е проста. Върху обикновен Вежен се навива плътно медна жица. Само не я натягай много, да не изпопада обмазката.

    Коментар


    • #3
      До: "специални" електроди

      Да, обаче освен електродите и технологията за заваряване на чугун е "малко" специфична. И се съмнявам, че челюстите на менгемето му са от чугун .... Ако не искаш да си съсипеш маховика, потърси професионалист, не квартален майстор, който може да заварява само винкели за асмалък. Чугунът е най-капризният за заваряване материал.
      "Законите са много хубаво нещо, ама когато важат само за другите..."
      Неизвестен мъдрец

      Коментар


      • #4
        До: "специални" електроди

        Мисля, че имам няколко такива за чугун. Ако не е спешно, ще проверя утре и ще кажа. Но спомените ми са че е добре да се използва прав ток

        Коментар


        • #5
          До: "специални" електроди

          Я даваи с СО-то,с много въглерод и нямаш ядове.
          "Винаги правя това, което не мога, за да мога да се науча да го правя. "о8894оЗ81З

          Коментар


          • #6
            До: "специални" електроди

            абе СО-то е замразено за сега,иначе челюстите са стоманени ,а самата отливка където се слагат е чугунена,и само около нея има малки пукнатини.а електродите са специални защото има само за чугун ама правотокови,ама тея са за променлив ток.

            Коментар


            • #7
              До: "специални" електроди

              Вече проверих. Съжалявам, но са свършили.

              Коментар


              • #8
                До: "специални" електроди

                явно темата е прозвучала като:търся електроди,не, просто стана въпрос за тях и реших да се допитам до знаещите най-вече за избора на чугунени електроди и методите на заваряване-

                Коментар


                • #9
                  До: "специални" електроди

                  Първоначално публикуван от sparow Преглед на мнение
                  днес се заговорихме със вуйчо ми за чугунените и редки електроди ,защото ми трябва да си заваря една отливка и той вика че вече има секви видове и предназначения.
                  последно си заварявал челюстите на менгемето със променливо токов електрожен,и трябва да ви кажа че шева има вид се едно е на аргон минат,а той не е заварчик..
                  значи става въпрос за маховика на компресора към него да заваря стоманен детайл,но той не помни какви са му били електродите ,вика че били за чугун,та бихте ли ми препоръчали електроди които да стават за целта,електрожена е правотоков-
                  другите нови специални електроди били специално за правотоковите електржени и заварявали всичко ,обаче като ми каза цената от 9лв/бройка ми се зави свят.някой чувал ли е за такива и начина на работа с различни метали?
                  Тия стоманени челюсти, дето е заварил към корпуса, удари ли ги с чука, ще се откъртят. Стомана към чугун не се заварява.
                  Бял чугун също не се завярява. Сивия чугун се заварява по два коренно различни начина - горещо и студено заваряване. Горещо - 600*, обмазани електроди с чугунена сърцевина, от Ф4 нагоре и много висок ампераж, без прекъсване и последващо бавно охлаждане. Това е най добрия метод, но и най труден. Студено заваряване - тънкообмазани, медно-никелови и желязно-никелови електроди, възможно най малко Ф, възможно най малък ампераж и с прекъсване. Метода е лесен, но се променя структурата на метала, получава се една доста твърда и крехка зона и има риск от пукнатини.

                  Коментар


                  • #10
                    До: "специални" електроди

                    абе деда го знам какви са челюстите ама менгемето е оряховско 50кг.голямо,челюстите вика че са стоманени а корпуса -чугун и имало некви нови електроди за тая работа,бачка с него, по цял ден блъска отгоре му ,вече са минали 2-3месеца откак го завари и има само няколко малки цепнатини откъм чугуна.
                    преди няколко месеца,с баща ми правихме ремонт на една от машините по точно сменяхме лагерите на един от моторите,горния му капак бе сцепен надве и се държеше от болтовете и вала,заварчика/професионалист/го заварява с много тънки електродчета сиг 1.6мм. на къси точки и шевчета,и дори така пак на няколко места се нацепи-
                    Последно редактирано от sparow; 28-03-09, 00:17.

                    Коментар


                    • #11
                      До: "специални" електроди

                      По тоя метод се заваряват малки детайли и се прилага метода "чеканене"...След като се завари участъка се почуква в зоната на термично влияние за освобождаване на натрупаното напрежение. Температурата на детайла по време на заваряването трябва да е такава, че да може да си държиш ръката върху него. Почне ли да пари, после пак се пука.... Абе, да заваряваш чугун е тегава работа.....
                      "Законите са много хубаво нещо, ама когато важат само за другите..."
                      Неизвестен мъдрец

                      Коментар


                      • #12
                        До: "специални" електроди

                        Първоначално публикуван от sparow Преглед на мнение
                        ...
                        заварчика/професионалист/го заварява с много тънки електродчета сиг 1.6мм. на къси точки и шевчета,и дори така пак на няколко места се нацепи-
                        Имам един каталог на ЕSAB, утре ще погледна какви електроди дават. Но е много тънка работа. При студеното заваряване се използва прав ток, обратна полярност, специфични движения, къси участъци, тънки шевове и проковаване с шлаковото чукче.

                        Коментар


                        • #13
                          До: "специални" електроди

                          а и някой знае ли в моя район има ли някакви специализирани магазини за електроди,които продават на бройки,а не на кутии.?
                          има един електрик 90 ама там са само машини и принадлежности-

                          Коментар


                          • #14
                            До: "специални" електроди

                            Първоначално публикуван от sparow Преглед на мнение
                            а и някой знае ли в моя район има ли някакви специализирани магазини за електроди,които продават на бройки,а не на кутии.?
                            има един електрик 90 ама там са само машини и принадлежности-
                            То и в София не знам някъде да продават на бройка. ЕSAB продават на кутия и са някакви бесни цени.

                            Коментар


                            • #15
                              До: "специални" електроди

                              Тука в Плевен освен Емона и вежен други май няма.
                              емоната се върти около 20-25лв.
                              а професионалистите от ТАСИ бачкат с есаб,бьохлер и ОК на метални кутии.

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X