Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Малки точкови заварки

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Малки точкови заварки

    абе, някой да има такава машинка? Желязно правило е, че батерии не се поят направо, а им се заваряват пластини за целта. Един юнак ми ги заши днес, ама вечерта една от спойките пострада. Което предполага как е направил и другите 15.

    update:
    май заваряването става с подръчни средства. Някой да има идея откъде да се вземат никелови пластини 0.1мм дебели?

  • #2
    До: Малки точкови заварки

    http://www.philpem.me.uk/elec/welder/

    Това работи. За 1-2 заварки няма нужда от цялата схема, само се зареждат кондензаторите на 12в и се прасват през дебел проводник към притиснатите детайли.

    Само едно не си обяснявам, как аз с подръчни средства (два кондензатора и токоизправител) направих по-добри заварки, отколкото юнакът, дето ги прави всеки ден с машинка.


    Дайте никелови пластини!

    Коментар


    • #3
      До: Малки точкови заварки

      Може ли снимки на въпросните "заварки",че ми стана интересно!?

      Поздрави!
      [COLOR=black][B]"...Едно е да ти се иска, друго е да можеш, а пък трето и четвърто - да го направиш. "[/B][/COLOR]
      [COLOR=black][B]"Мъжки времена" Н.Хайтов[/B][/COLOR]

      Коментар


      • #4
        До: Малки точкови заварки

        Ясене, да опитам да одера каквито имам от стари акумулатори?
        Заканил съм се да правя пункшвайц, даже намерих електрод. Колко още ще му се каня - божа работа(((

        Коментар


        • #5
          До: Малки точкови заварки

          Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
          Да, използвал съм подобно нещо за възстановяване на вътрешни връзки в китайски "лунички". Те не бяха изгорели, а просто им беше прекъснала точковата заварка към изводите.

          Коментар

          Активност за темата

          Свий

          В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

          Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

          Зареждам...
          X