Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Телоподаващо устройство

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Телоподаващо устройство

    Веско, какво телоподаващо си взел? Знам да са скъпи хубавите, пък много работа върши 1 такова. Аз имам толкоз нужда, ама не се виждам да си взема скоро... Пък никой неще да ми кърпи джипката/освен 1 агент ама той иска хиляди!!!/ та съм се видял в чудо.

  • #2
    Телоподаващото е REDCO - Scorpio 170. Работи без грешка, като осичка, тихо е и много равен шев. Имахме малко бизнес с едни ламарини и тънкостенни тръби - свърши много работа и никакви дефекти. Доколкото разбрах се произвежда в България с вносни елементи. Към 1200 лева излезе с ръкава и вентила.
    Най- интересното е че използваме бутилката CO2 от бирената машина - или бира или заварки
    Show must go on!
    LZ1VES

    Коментар


    • #3
      Не опитвай да заваряваш алуминий, няма да стане. Това е търговска измама. За алуминия даже предлагат и тефлонови ръкави щото задръства стоманения, още една набутвация. Единственото което става за алуминий е променливо токов ВИГ.
      http://ftp.domainbg.com/ymk/1/11.jpg

      Коментар


      • #4
        За алуминий не сме пробвали, за сега не ни и трябва - ама ВИГ система е над 5 бона. Иначе съм доволен.
        Show must go on!
        LZ1VES

        Коментар


        • #5
          РЕДКО е Пловдивска фирма. Собственика живее на две преки от нас. Имах му някъде и телефона, ама не знам къде е.

          Коментар


          • #6
            Ето и от мен една софийска фирма http://www.struna.dir.bg/
            LZ1NBN

            Коментар


            • #7
              bst, ако можеш го питай дали наистина ще работи с алуминий, ако има къде да се пробва.
              Show must go on!
              LZ1VES

              Коментар


              • #8
                Става и за алуминий, стига да не е нещо отговорно. ОБАЧЕ - има една тънкост, двата детайла трябва да са добре подгряти, тук вече си е до опита на заваряващия.
                Веднъж влюбен в американски автомобил след време с ужас установяваш че всичко най-прекрасно на този свят е или неикономично, или неекологично, или не се побира в гаража.

                Коментар


                • #9
                  Редко

                  Адреса в София, дето купихме нашия телоподавач е:
                  1582 София, жк Дружба 2, ул. Обиколна 7 - това е след старата бензиностанция на Петрол към Тец-а.
                  Има и сервиз, магазин, правят курсове и т.н.[/url]
                  Show must go on!
                  LZ1VES

                  Коментар


                  • #10
                    Всички тука казвате че тия новите не са били много хубави.
                    Някой обаче реално има ли опит и проблеми от използването на примерно Айнхел. Има едни в метро за 450 кинта на които като гледам май само недостатъка е че работи с тел макс 0.8мм?
                    На същата фирма имам електрожен и за любителски работи става - т.е. релси не заварява, макс 3 мм електроди и автоматично изключва ако заваряваш по-дълго и вдигне температурата.

                    Коментар


                    • #11
                      А, много хубави са даже - по-малко ток, по-евтина е телта от електродите, газ малко се харчи, няма шлака за изчукване.

                      Не знам този от метро. По принцип нищо не купувам от метро - само храна и канцеларски понякога за разноообразие.

                      То на телоподавачите се работи само на 0.8мм тел - напълно е достатъчно за всичко - от 1мм до 6 мм, даже и повече.
                      Show must go on!
                      LZ1VES

                      Коментар

                      Активност за темата

                      Свий

                      В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                      Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                      Зареждам...
                      X