Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Да обсъдим заваръчните ИНВЕРТОРИ ...

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Да обсъдим заваръчните ИНВЕРТОРИ ...

    Мисля, че нулата няма да поеме целия ток от двете фази .
    0 8 9 8 4 8 1 3 3 0

    Коментар


    • От: Да обсъдим заваръчните ИНВЕРТОРИ ...

      Първоначално публикуван от travelling Преглед на мнение
      Мисля, че нулата няма да поеме целия ток от двете фази .
      При 2 успоредни машини на по 220, всяка харчеща да речем по 10А, колко ампера според теб ще минават през нулата?
      Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

      Коментар


      • От: Да обсъдим заваръчните ИНВЕРТОРИ ...

        Не съм сигурен дали мога да го сметна, но няма да са 20, голяма част от тока би трябвало да мине между двете фази . При трифазен двигател свързан в звезда и центъра на звездата към нулата през нея минава само разликата между фазите .
        0 8 9 8 4 8 1 3 3 0

        Коментар


        • От: Да обсъдим заваръчните ИНВЕРТОРИ ...

          Първоначално публикуван от welderargon Преглед на мнение
          [ATTACH=CONFIG]750893[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]750897[/ATTACH]
          А какво ще кажете за това чудо!?Забележете щепсела над апарата -клеймите са три !Но машината НЕ е двуфазна а еднофазна (такива са внасяха в началото на демокрацията)!Не знам какъв е тоя стандарт, но при използване в наши условия на монофазен ток ,трябва да се постави монофазен щепсел и задължително трябва да намериш фазата на контакта и да включиш щепсела (на които предварително е белязана фазата ) точно на фазата ....иначе започваш да играеш "интересни" танци !
          Руски стандарт на щепсела . Освен нулата и заземяването / зануляването е на кръгъл щифт . Цялата съветска техника от онова време идваше с такива щепсели и в кашончето имаше и контакт за външен монтаж .
          Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

          Коментар


          • От: Да обсъдим заваръчните ИНВЕРТОРИ ...

            Първоначално публикуван от travelling Преглед на мнение
            Не съм сигурен дали мога да го сметна, но няма да са 20, голяма част от тока би трябвало да мине между двете фази . При трифазен двигател свързан в звезда и центъра на звездата към нулата през нея минава само разликата между фазите .
            Няма и нужда да го смяташ:
            1. Трифазен мотор няма нужда от нула, независимо дали го връзваш на звезда или триъгълник. Че можеш да му вържеш нула към звездния център - можеш, стига да имаш такава, отделно от земята. Тоест - 4 проводна инсталация и отделно заземяване на корпуса. През нулата не минава нищо съществено в тоя случай - само дебаланса между фазите/товара, който нормално е малък. Нулевия проводник НЕ Е ЗАХРАНВАЩ проводник в случая.
            2. Връзването на трифазен мотор е несъпоставимо с връзването на 2 монофазни инвертора с обща нула. То е като да вържеш по една крушка между всяка фаза и нулата. Нулевия отнаса сумата от токовете на всяка крушка. Нулевия проводник Е ЗАХРАНВАЩ в случая. Ако го няма крушките ще светят все едно последователно свързани между двете фази, тоест върху всяка ще има напрежение от около 190 волта. До тук всичко по твоето твърдение е ОК, докато не сложим в схемата изправителите и филтърните кондензатори и не вземем предвид факта че понеже евтино, PFC няма (а то трябват пак 2), и всеки инвертор черпи ток между фазата и нулата само във върха на синусоидата на своята фаза, в зависимост от натоварването. От което тока в нулевия проводник, освен всичко друго, приема и интересна форма.
            Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

            Коментар


            • От: Да обсъдим заваръчните ИНВЕРТОРИ ...

              Това с крушките е правилния пример и през нулата ще мине не тока сума от този на двете крушки, а само тази част, която е е разлика между този ток (сумата от двете крушки) и този който би минал между двете фази , ако откачиш нулата . Ако крушките са три на три фази през нулата няма да мине нищо .
              При случая с електрожена максимума през нулата ще е тока от едната машина.
              0 8 9 8 4 8 1 3 3 0

              Коментар


              • От: Да обсъдим заваръчните ИНВЕРТОРИ ...

                Първоначално публикуван от travelling Преглед на мнение
                При случая с електрожена максимума през нулата ще е тока от едната машина.
                Ми, не.

                Максимума като амплитуда - да, максимума като RMS - не. Като вкараш и времето в "целата схема" и интегрираш тока по него, всичко си идва на мястото. Ако тоците от двата инвертора не се застъпват (а те не се, заради изправителите и кондензаторите след тях), през нулевата си минава сумата от двата тока като стой та гледай.
                Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                Коментар


                • От: Да обсъдим заваръчните ИНВЕРТОРИ ...

                  Някой има ли мнение за това китайско произведение? Цената му много ми допада,но дали става за любителска работа? 3.25 ще може ли да ги топи ? СКоро на работа ми попадна китайски електрожен ,който ми скъса нервите въпреки вида му на чисто нова машина.Трудно палене/почти невъзможно на дъгата и прекъсваше по време на заваряване.Ампеража се усилваше и намаляше на моменти и строших доста нерви с него.Посочения от мен дали е нещо подобно? Имаме Кемпи-та на работа, но не мога да си позволя да платя 4000лв.Не,че и те не ходят по ремонти всеки месец .
                  http://www.aliexpress.com/item/Inver...053147683.html

                  Коментар


                  • От: Да обсъдим заваръчните ИНВЕРТОРИ ...

                    За китайските електрожени сме писали много !За да си купиш такова китайско произведение, което ще ти върши рабата е най добре да го пробваш:
                    Вариант 1 -отиваш на място във фирмата, пробваш и като ти хареса -купуваш.
                    Вариант 2 - поръчваш по спедиторска фирма, пробваш и като ти хареса -купуваш.
                    Последно редактирано от welderargon; 23-11-14, 18:17.
                    https://www.youtube.com/watch?v=cgb6BThxVU4
                    https://www.youtube.com/watch?v=Dz3BH1U3TPc

                    Being A Good Welder Is 3% Talent, 97% Not Being Distracted By The Internet.

                    Коментар


                    • От: Да обсъдим заваръчните ИНВЕРТОРИ ...

                      Ако ще купуваш електрожен, търси от колегата Пансим или Асен от АИГ.Със единия работя на работа, другия във къщи и мога да кажа само добри думи.Цените са повече от добри.А и момчета са доста разбрани.

                      Коментар


                      • От: Да обсъдим заваръчните ИНВЕРТОРИ ...

                        Аа Дидо, рекламния блок съвсем не е пълен ....,що забравяш и колегата Драгозов ,ами нали ще ти се разсърди че не си го споменал !
                        https://www.youtube.com/watch?v=cgb6BThxVU4
                        https://www.youtube.com/watch?v=Dz3BH1U3TPc

                        Being A Good Welder Is 3% Talent, 97% Not Being Distracted By The Internet.

                        Коментар


                        • От: Да обсъдим заваръчните ИНВЕРТОРИ ...

                          Kaто е рекламен блок, онзи ден с 200А телчарка от Асен аха-аха да вкарам тел 1.0 в струен режим(което са си 220-230 А).Тел 0.8 без замисляне и нямам случай да ми е изключила до сега...
                          "The two most important days in your life are the day you are born and the day you find out why."
                          Mark Twain
                          СтоЕнчA

                          Коментар


                          • От: Да обсъдим заваръчните ИНВЕРТОРИ ...

                            Първоначално публикуван от Shtaiga Преглед на мнение
                            Kaто е рекламен блок, онзи ден с 200А телчарка от Асен аха-аха да вкарам тел 1.0 в струен режим(което са си 220-230 А).Тел 0.8 без замисляне и нямам случай да ми е изключила до сега...

                            БРАВО, поздравления !Само че човека май за електрожен питаше ?!А ма ся пък не e чудно да вземе да пита що е т'ва телчарка!
                            https://www.youtube.com/watch?v=cgb6BThxVU4
                            https://www.youtube.com/watch?v=Dz3BH1U3TPc

                            Being A Good Welder Is 3% Talent, 97% Not Being Distracted By The Internet.

                            Коментар


                            • От: Да обсъдим заваръчните ИНВЕРТОРИ ...

                              Повечето които питат за евтин електрожен не са хващали телчарка, на такъв човек, ако му я дадеш за час два после не можеш да му я извадиш от ръцете .
                              0 8 9 8 4 8 1 3 3 0

                              Коментар


                              • От: Да обсъдим заваръчните ИНВЕРТОРИ ...

                                Първоначално публикуван от stypkata Преглед на мнение
                                Някой има ли мнение за това китайско произведение? Цената му много ми допада,но дали става за любителска работа? 3.25 ще може ли да ги топи ? СКоро на работа ми попадна китайски електрожен ,който ми скъса нервите въпреки вида му на чисто нова машина.Трудно палене/почти невъзможно на дъгата и прекъсваше по време на заваряване.Ампеража се усилваше и намаляше на моменти и строших доста нерви с него.Посочения от мен дали е нещо подобно? Имаме Кемпи-та на работа, но не мога да си позволя да платя 4000лв.Не,че и те не ходят по ремонти всеки месец .
                                http://www.aliexpress.com/item/Inver...053147683.html
                                Прилича на един от моите, но не е ясно какво има вътре, то има снимки ама дали са неговите. Фирмата която го продава произвежда соларни маски, а не заваръчни машини. Излиза под 215 лв с доставката по DHL.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 0 потребители онлайн. 0 потребители и 0 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X