Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Да обсъдим заваръчните ИНВЕРТОРИ ...

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Да обсъдим заваръчните ИНВЕРТОРИ ...

    Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
    Драмата е че не трябва да се ползва един и същ проводник и за заземяване на корпуса, и за захранване. Иначе проблема не е никакъв, поне до момента в който всичко по масата е в ред.
    При мене горе цялата инсталация е 4 проводна отделно всяка машина и таблата са заземени . Периодично идват и мерят заземленията . Почти под всеки трифазен контакт има изваден монофазен . Проблема че в таблата и трите фази на контактите са на 63 ампера предпазители . Което за трифазните контакти е нормално но за монофазните е много но няма как да се разделят .
    Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

    Коментар


    • От: Да обсъдим заваръчните ИНВЕРТОРИ ...

      Първоначално публикуван от dido7 Преглед на мнение
      Във това лошо време, ето нещо, което ме зарадва истински.
      [ATTACH=CONFIG]749746[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]749748[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]749749[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]749751[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]749752[/ATTACH]
      Благодаря на Асен за търпението и разбирането, просто е кеф да се разговаря с такъв човек.
      Честито и от мен!Остава да докладваш как работи.Гледам че и пулс има машинката - хубава екстра е !За какво мислиш да го използваш?
      https://www.youtube.com/watch?v=cgb6BThxVU4
      https://www.youtube.com/watch?v=Dz3BH1U3TPc

      Being A Good Welder Is 3% Talent, 97% Not Being Distracted By The Internet.

      Коментар


      • От: Да обсъдим заваръчните ИНВЕРТОРИ ...

        Благодаря, днес цял ден го карах на базични и работата му ми хареса много.Със аргона тепърва ще се боря, понеже до сега не съм работил по този метод.Та съвети приемам всякъкви.Страничното ми занимание е ковачество и работа с метал.Електрожена ми върши страхотна работа, но при тънките ламарини си е мъка.Много мислих за телоподаващо, но се оказа, че почти няма да имам работа за него и затова предпочетох аргона.Не търсих умишлено апарат със АС понеже не работя с алумин и така.

        Коментар


        • От: Да обсъдим заваръчните ИНВЕРТОРИ ...

          В тоя апарат по интересното е Виг ,купихме по голямата 200А с ПВ 100% на макс.
          Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
          Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
          Анатолий Пейчинов o8875о9815
          https://dvrbg.com/

          Коментар


          • От: Да обсъдим заваръчните ИНВЕРТОРИ ...

            Първоначално публикуван от sek.1 Преглед на мнение
            .... Периодично идват и мерят заземленията . Почти под всеки трифазен контакт има изваден монофазен .... .
            Странно , че тия дето идват да мерят досега не са ви посъветвали да махнете монофазните , изведени по този начин .
            Очевидно още не са ви идвали на гости другите - проверяващите (Пу ! Пу !).
            Топлата вода е открита случайно само първия път . Всички последващи опити за нейното преоткриване са умишлени , упорити и целенасочени.

            Коментар


            • От: Да обсъдим заваръчните ИНВЕРТОРИ ...

              Първоначално публикуван от Vlado_Ts Преглед на мнение
              Странно , че тия дето идват да мерят досега не са ви посъветвали да махнете монофазните , изведени по този начин .
              Очевидно още не са ви идвали на гости другите - проверяващите (Пу ! Пу !).
              Сградите ни са строени някъде около 1970 година и съответно инсталацията е изграждана тогава по тогавашните стандарти и дори към момента е с голям резерв . Тогава никой не е мислил за икономия на меден кабел . Попадал съм в новопостроени производствени помещения където всичко е изцедено до милиметър по таблата и на въпроса ми ако се наложи да подвържеш нова машина с консумация още 20 киловата към таблото какво става ме гледаха с оцъклени очи .
              Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

              Коментар


              • От: Да обсъдим заваръчните ИНВЕРТОРИ ...

                За тая цел има бусбар
                Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
                Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
                Анатолий Пейчинов o8875о9815
                https://dvrbg.com/

                Коментар


                • От: Да обсъдим заваръчните ИНВЕРТОРИ ...

                  Аз в нас на трифазната мрежа имам едни 63А предпазители и още един автоматичен предпазител троен в таблото. Всички контакти са вързани към тези предпазители в къщата. Монофазните вериги си имат навсякъде предпазител горе долу според консумацията. На трифазната мрежа гледам да не пускам едновременно машини, но се е случвало да пусна две големи с по 7 киловата мотори едновременно и съм нямал проблеми, но от бушоните са си на отделен проводник.

                  Коментар


                  • От: Да обсъдим заваръчните ИНВЕРТОРИ ...

                    Няма резерв в мощност . Входящите кабели са със сечение на границата . Това е едно от моите табла смятано е да разпределя консумация 250 киловата но има резерв за поне още 150 отгоре . Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSCI0172.jpg
Прегледи:1
Размер:115.7 КБ
ID:5619651Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSCI0170.jpg
Прегледи:1
Размер:108.0 КБ
ID:5619653Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSCI0171.jpg
Прегледи:1
Размер:86.6 КБ
ID:5619652
                    Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

                    Коментар


                    • От: Да обсъдим заваръчните ИНВЕРТОРИ ...

                      Първоначално публикуван от sek.1 Преглед на мнение
                      ....Сградите ни са строени някъде около 1970 година и съответно инсталацията е изграждана тогава по тогавашните стандарти .....
                      Значи не си схванал за какво говоря : Инспекцията по труда хич , ама хич не се интересува от това кога е строена сградата и по какви стандарти . Важното е че по сегашните наредби нямаш право да дърпаш монофазен контакт от трифазен . За всяка "точка" глобата е минимум 150 кинта . При първо нарушение .

                      .... а това ,че ти си го признаваш на всеослушание ( Бит Брадър не спи ) не е хвалба ,а таралеж в гащите .В твоите . Или ако си редови служител - в тези на работодателят ти .... от което той едва ли ще е доволен ( че си активист тук )
                      Топлата вода е открита случайно само първия път . Всички последващи опити за нейното преоткриване са умишлени , упорити и целенасочени.

                      Коментар


                      • От: Да обсъдим заваръчните ИНВЕРТОРИ ...

                        Натиснете снимката за да я уголемите

Име:trifazen-kontakt-kombiniran-3h2502x16a-atra96-36997.jpg
Прегледи:1
Размер:10.9 КБ
ID:5619935
                        А при мен всички контакти са такива.Проблем?
                        "The two most important days in your life are the day you are born and the day you find out why."
                        Mark Twain
                        СтоЕнчA

                        Коментар


                        • От: Да обсъдим заваръчните ИНВЕРТОРИ ...

                          Важно е не как изглежда контакта, а как са вързани жиците отзад.
                          Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                          Коментар


                          • От: Да обсъдим заваръчните ИНВЕРТОРИ ...

                            Първоначално публикуван от Vlado_Ts Преглед на мнение
                            Значи не си схванал за какво говоря : Инспекцията по труда хич , ама хич не се интересува от това кога е строена сградата и по какви стандарти . Важното е че по сегашните наредби нямаш право да дърпаш монофазен контакт от трифазен . За всяка "точка" глобата е минимум 150 кинта . При първо нарушение .

                            .... а това ,че ти си го признаваш на всеослушание ( Бит Брадър не спи ) не е хвалба ,а таралеж в гащите .В твоите . Или ако си редови служител - в тези на работодателят ти .... от което той едва ли ще е доволен ( че си активист тук )
                            Инспекцията по труда това и е работата. И аз при мен имам табло с три вида трифазни, ключ за обръщане на фазите, няколко вида монофазни, шалтер и др. Как иначе се пробват машини? Всичко е грамотно направено разбира се.

                            Коментар


                            • От: Да обсъдим заваръчните ИНВЕРТОРИ ...

                              Първоначално публикуван от Vlado_Ts Преглед на мнение
                              Значи не си схванал за какво говоря : Инспекцията по труда хич , ама хич не се интересува от това кога е строена сградата и по какви стандарти . Важното е че по сегашните наредби нямаш право да дърпаш монофазен контакт от трифазен . За всяка "точка" глобата е минимум 150 кинта . При първо нарушение .

                              .... а това ,че ти си го признаваш на всеослушание ( Бит Брадър не спи ) не е хвалба ,а таралеж в гащите .В твоите . Или ако си редови служител - в тези на работодателят ти .... от което той едва ли ще е доволен ( че си активист тук )
                              То за охраната на труда отговарям аз така че мен трябва да сапунисат . За идване не е като да не са идвали може просто да не са ги видели .
                              Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

                              Коментар


                              • От: Да обсъдим заваръчните ИНВЕРТОРИ ...

                                Аз от трифазен контакт дърпам само 2 фази за моя аргонов апарат. Проблем

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X