Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Да обсъдим заваръчните ИНВЕРТОРИ ...

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Да обсъдим заваръчните ИНВЕРТОРИ ...

    Пристигна ми инверторното ВИКИ-комбо което бях поръчал , не очаквах да е толкова компактно, преставях си го в по голям размер.
    Бутилката за газта също не е голяма, височината и е 70 см ,апарата работи с 5 кг ролка тел .
    Мога да кажа че поръчката която бяхме договорили е изпълнена коректно, остава да видим продукта им дали си струва, в близко време като го изпробвам ще пиша как е.
    Колеги понеже съм начинаещ, искам да помоля по вещите в тази област за съвет,има ли някакви елементарни тънкости които трябва да знам,например в самите настройки спрямо различните дебелини метал, със каква тел се постига най добър резултат и др.
    Ето и малко снимки;

    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:ALIM0012.jpg
Прегледи:1
Размер:177.5 КБ
ID:5509742Натиснете снимката за да я уголемите

Име:ALIM0013.jpg
Прегледи:1
Размер:177.3 КБ
ID:5509743Натиснете снимката за да я уголемите

Име:ALIM0014.jpg
Прегледи:1
Размер:165.7 КБ
ID:5509744Натиснете снимката за да я уголемите

Име:ALIM0015.jpg
Прегледи:1
Размер:154.1 КБ
ID:5509745Натиснете снимката за да я уголемите

Име:ALIM0016.jpg
Прегледи:1
Размер:136.1 КБ
ID:5509746

    Коментар


    • От: Да обсъдим заваръчните ИНВЕРТОРИ ...

      Ако си си взел телоподаващо за да правиш това ръждясалото на заден фон - ламарини с под милиметър дебелина се работят най-добре с тел 0.6. Заваръчната вана стои мъничка, шева става и той фин и тънък, без да прогаря лесно ламарината.

      И с Коргон (80% аргон + 20% ЦО2) можеш да опиташ по-натам.

      Телта - работил съм с българска, турска и 2 чишита на ESAB. При обикновената помеднена голяма разлика няма. ESAB имат и непомеднена, по-скъпа, и според мен по-хубава, но не знам дали я продават на малки ролки (по-скоро не).

      0.6 май ми беше някаква чехска. Трябва да проверя че не помня.

      Общо взето телта няма какво да я мислиш. Взимаш си ролка 0.6 и ролка 0.8 със съответните дюзи за шланга, събираш непотребни железа и опитваш. Гледаш само да е добре съхранявана и добре помеднена а не да е ръждясала тук-там.
      Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

      Коментар


      • От: Да обсъдим заваръчните ИНВЕРТОРИ ...

        Сега ако може да дадеш и външните размери на кутията ще черпя,и като гледам май ще висна пред вики за упгрейд че на мен ми е необходима мобилност,забелязвам само че на моя панел имам 3 извода за обръщане на полярноста при тръбна тел на която смятам да мина , при теб има ли такава опция.В момента пробвам тел марка хюндай и имам добри отзиви,относно машината нямай никакви съмнения,изкарала ми е доста пари до сега.
        Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
        Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
        Анатолий Пейчинов o8875о9815
        https://dvrbg.com/

        Коментар


        • От: Да обсъдим заваръчните ИНВЕРТОРИ ...

          Колеги понеже съм начинаещ, искам да помоля по вещите в тази област за съвет
          Ето ти калкулатор, но имай в предвид, че нещата са много относителни......ще трябва сам да си настройваш апарата според скалата му. Абе ще му свикнеш. Иначе разгледай целия сайт, сбита информация, но като за начинаещ е добре. Има почти всичко за заваряването. Успех........http://www.mig-welding.co.uk/calculator.htm

          Коментар


          • От: Да обсъдим заваръчните ИНВЕРТОРИ ...

            ESAB пуснаха промоция на BUDDY TIG 160. Високочестотна запалка, плавен стоп и регулиране на твърдостта на характеристиката. Окомплектован с шланг за ВИГ и кабели за електрожен.
            Цената е супер примамлива. Който иска - на лични или по телефона.
            Проблема е, че е валидна до 15 август.
            АИГ-Заваряване ООД
            Производител на заваръчни апарати "DEL"
            http://www.aigwelding.com
            0889 522 036

            Коментар


            • От: Да обсъдим заваръчните ИНВЕРТОРИ ...

              Спарки; причината за закупуване на телоподаващо наистина се оказа този, доста ръждясал самурай, и забележи колкото повече го чоплиш, толкова по лошо, такава корозия за пръв път виждам около тампоните къде държат купето за рамата огромни дупки, всичко изгнило налага се дори изграждане на греди, но това е друга тема.
              Относно ВИКИТО днес изкърпих на 2-3 места; (като преди това имаше около половин час сухи тренировки ) и чесно казано нека не прозвучи като реклама ,останах приятно изненадан ,нямам представа други модели как заваряряват но определено този модел който купих наистина си заслужава ,пробвах и електрожена направо съм изумен ;в сравнение със стария ми електрожен нищо общо.
              Относно телта неможе ли с 0.8 навсякаде понеже съм с такава,ламарината която ползвам е 1-0 и 1.2мм.
              Иначе размерите на апарата са, дължина 42см/ширина 21см/височина 25 см ,колега ронинн питаш за някакво обръщане на полярноста като опция, нямам представа имали го или не все още ми тъмна индия
              Поздрави;

              Коментар


              • От: Да обсъдим заваръчните ИНВЕРТОРИ ...

                Е сега опъвам ролетката !
                Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
                Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
                Анатолий Пейчинов o8875о9815
                https://dvrbg.com/

                Коментар


                • От: Да обсъдим заваръчните ИНВЕРТОРИ ...

                  Натиснете снимката за да я уголемите

Име:яя.jpg
Прегледи:1
Размер:170.1 КБ
ID:5510219
                  Първоначално публикуван от Roninn Преглед на мнение
                  Е сега опъвам ролетката !
                  Дължина 46 см.Височина 32.5 см. широко 26.5 см. Това при мен на комбо 180 Ампера

                  Дължина 42 см. Височина 25 см. широчина 21 см. Това при теб,според мен е доста добре а и е с 20А отгоре ! А килограмите колко са !
                  При мен мисля че бяха 12.5 кг.

                  Отпред на моето имам три клеми една обща за шланга тоководенето, и две за електрожена,така ако тела е с права или обратна полярност мога да превключвам където си искам !При тръбния тел се налага доколкото знам,а това живо ме интересува,монтажите напоследък са на трудни места(тука се катерим 20-30 метра ) както и различни местоположения и се налага примерно цяла седмица да ми е в багажника а разхода на тел ще е минимален да речем по 10 см. заваръчен шев общо но с РЕДЗ не мога да ползвам по други причина като в повечето случаи детайлите се напасват с точност милиметър и Цо-то е като хирургически инструмент !

                  Натиснете снимката за да я уголемите

Име:яя.jpg
Прегледи:1
Размер:183.9 КБ
ID:5510220
                  Последно редактирано от Roninn; 12-08-13, 22:38.
                  Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
                  Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
                  Анатолий Пейчинов o8875о9815
                  https://dvrbg.com/

                  Коментар


                  • От: Да обсъдим заваръчните ИНВЕРТОРИ ...

                    1mm може и с 0.8. То и по-малко може. Просто ако имаш възможност опитай и с 0.6 - вероятно ще ти хареса. Тънките неща се получават доста по-лесно и прецизно. Заваръчната вана е по-компактна, контролира се лесно, и след това имаш по-малко разправии с корекции. Аз с 1мм съм си поправял седалката на ферозата, а там е вестник. Просто ме мързеше за 3 заварки да сменям телта. Ако обаче бяха повече от 3, със сигурност щях да го правя с 0.6.
                    Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                    Коментар


                    • От: Да обсъдим заваръчните ИНВЕРТОРИ ...

                      Здравейте;

                      Тъй като съм пред дилема,реших първо да се допитам тук.
                      Викито което наскоро купих,след 2-3 дена заваряване телоподаващото нещо отказа за разлика от електрожена ,естествено веднага го изпратих да го оправят ,и така два пъти .Проблема е казват че при тях работи, при мен неще , сигурни са че волтажа е слаб,викнах енергото волтаж има , дадоха ми нов обаче същата работа ту заварява ту неще, и пак са сигурни че е от напрежението .
                      Като цяло фирмата е коректна веднага отреагирват сигурни са че ще ми решат проблема ,обаче в края на краищата в момента съм без телоподаващо.
                      Като варианти за решаване на проблема ми предлагат по слабия модел от 180-а или трансформаторен, което много не ме устройва,та питането ми е, възможно ли е да са прави или има друг изход.
                      Благодаря

                      Коментар


                      • От: Да обсъдим заваръчните ИНВЕРТОРИ ...

                        Еми премери си сам напрежението - трябва ти мултицет за 10 лева.

                        Малко ми е странно на електрожен да работи, а на телоподаващо - не. Още повече, ако не го издуваш до край не би трябвало е нисък волтаж да го притеснява, освен ако не е например 170-180 волта.

                        Най-лесно ще го провериш ако го замъкнеш другаде.
                        Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                        Коментар


                        • От: Да обсъдим заваръчните ИНВЕРТОРИ ...

                          Спарки ,първия апарат който ми изпратиха правеше така накрая бачкаше само електрожена ,след това го замениха с нов работеше един ден и започна да прави магарии , без да съм работил снего, още сутрин неиска да тръгне ,индикатора червената лампа за температурата щом свети ни електрожен ни телоподаващо работи,напоследък много често започна свети просто неможе да се работи.
                          А за мултицета купих си за 10 лева още тогава даваше еднакви стойности със на енергото,показва ми постоянно 220-225 волта, като тръгна да заварявам пада на 210-215 волта, също така ходих на още 3-4 места да пробвам, същата работа.
                          От фирмата твърдят че при тях в Енина работи безпроблемно.
                          Нали уж на инвертора не му трябва много ток , знам ли!

                          Коментар


                          • От: Да обсъдим заваръчните ИНВЕРТОРИ ...

                            На инвертора си му трябва ток за да заварява почти толкова, колкото и на трансформаторния. Просто го дърпа по малко по-различен начин от мрежата и затова не гори контакти.

                            При мрежово над 200 волта кой да е инвертор не би трябвало да има никакви грижи.

                            Не знам какво да те посъветвам, предвид че до сега никой не се е оплаквал от такива проблеми с техника от там. Щом и на други места си го носил и прави същото, според мен има нещо нефелно в машината - може да е кофти партида или нещо друго от сорта.

                            Ако си близо до Енина - иди на място. Ако ли не - опитай друга машина, от същата или най-добре от друга фирма. Вече ако и тя прави същото или подобно, значи причината е в теб.

                            Оправданието "при нас всичко е наред" е стар филм, който всеки е гледал безброй пъти. Предвид че с тая фирма не знам да е имало цигании в това отношение, може с умерен песимизъм да им вярваш, но пък и никога не е късно някой да се изцигани. Обаче пък машината ти трябва на теб, на мястото на което ще работиш с нея, а не в Енина - какво те грее че в Енина работи.
                            Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                            Коментар


                            • От: Да обсъдим заваръчните ИНВЕРТОРИ ...

                              Говорихме доста с човека от Вики-б, има варианти в близко време да изпратят техен човек, със още два вида техни машини тук на място в Гоце делчев за проба, та да видим другата седмица какво ще се реши в крайна сметка.
                              Проблема е че не искам заради теглото трансформаторен, или пък да е инверторен миг маг без електрожен със по малък ампераж
                              Несъм навътре с тая техника ,обаче по пътя на логиката, намаляш апеража на машината дърпаш по малко ток,и обратното,демек ползваш толко с колкото разполагаш.Съществува ли въобще такава машина ,за да се избегнат такива моменти.

                              Коментар


                              • От: Да обсъдим заваръчните ИНВЕРТОРИ ...

                                Ако не си ползваш машината издъднена до край, тя така или иначе дърпа по-малко. Разбирай - ако машината ти на половината си мощност (примерно 100А) прави същото, има нещо генерално не в ред или в инсталацията ти, или в самата машина, или правиш нещо, за което в момента не можеш да се сетиш, но машината не го понася. Например някои машини никак не търпят удължител навит на макара, а други само работят малко по-зле на ниски тоци и прекъсват на високи.
                                Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X