Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Да обсъдим заваръчните ИНВЕРТОРИ ...

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Да обсъдим заваръчните ИНВЕРТОРИ ...

    Първоначално публикуван от sportaga Преглед на мнение
    С цветни те метали ще се справяли ме интересува да знам да ли да инвестирам.
    Става за всички цветни метали с изключение на алуминии ,магнезии и сплавите им.
    https://www.youtube.com/watch?v=cgb6BThxVU4
    https://www.youtube.com/watch?v=Dz3BH1U3TPc

    Being A Good Welder Is 3% Talent, 97% Not Being Distracted By The Internet.

    Коментар


    • От: Да обсъдим заваръчните ИНВЕРТОРИ ...

      Българските на Вики Б, които са ММА-ТИГ, серия хоби, до колко са хоби, до колко човек може да разчита на тях за дребни неща от сорта заварка на изпускателни тръби неръждавейка, може би някоя и друга планка от алуминий...? Дребни нещица, малки дебелини....?

      Коментар


      • От: Да обсъдим заваръчните ИНВЕРТОРИ ...

        В такъв случай ще се ползва само за електрожен мисля че няма смисъл да го оборудвам с аргон.

        Коментар


        • От: Да обсъдим заваръчните ИНВЕРТОРИ ...

          Първоначално публикуван от i_froloshki Преглед на мнение
          Българските на Вики Б, които са ММА-ТИГ, серия хоби, до колко са хоби, до колко човек може да разчита на тях за дребни неща от сорта заварка на изпускателни тръби неръждавейка, може би някоя и друга планка от алуминий...? Дребни нещица, малки дебелини....?
          За алуминий ти трябва променливотокова машина. Каквото и да гледаш, гледай това. Неприятното е че обикновено са доста по-скъпи.
          Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

          Коментар


          • От: Да обсъдим заваръчните ИНВЕРТОРИ ...

            Първоначално публикуван от sportaga Преглед на мнение
            В такъв случай ще се ползва само за електрожен мисля че няма смисъл да го оборудвам с аргон.
            Машината е оборудвана с ММА кабели ,ВИГ бренер и консумативи ,ще трябва да си купиш само редуцир вентил.
            https://www.youtube.com/watch?v=cgb6BThxVU4
            https://www.youtube.com/watch?v=Dz3BH1U3TPc

            Being A Good Welder Is 3% Talent, 97% Not Being Distracted By The Internet.

            Коментар


            • От: Да обсъдим заваръчните ИНВЕРТОРИ ...

              Вентил и депозит за бутилка 180лв споед мен щом няма да мога да заварявам алуминий то друго за какво ми е.

              Коментар


              • От: Да обсъдим заваръчните ИНВЕРТОРИ ...

                Значи за алуминий не стават, но за другите неща са ок?

                Коментар


                • От: Да обсъдим заваръчните ИНВЕРТОРИ ...

                  Явно не си пипал аргон до сега.
                  Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                  Коментар


                  • От: Да обсъдим заваръчните ИНВЕРТОРИ ...

                    Признавам че не съм за това питам какво ще мога да заварявам.

                    Коментар


                    • От: Да обсъдим заваръчните ИНВЕРТОРИ ...

                      Аргона става за фини неща, за разлика от електрожена.

                      А ще можеш да заваряваш всичко без алуминий, магнезий и сплавите им.

                      Как ти звучи заварка на 0.5мм дебела шайба към 0.8мм ламарина? Ми, става. А ако си добър - стават и много по-фини неща. Аз не съм добър.
                      Ако искаш и заварки с хубав вид - също е незаменимо.
                      Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                      Коментар


                      • От: Да обсъдим заваръчните ИНВЕРТОРИ ...

                        Ей това исках да чуя благодаря колега.

                        Коментар


                        • От: Да обсъдим заваръчните ИНВЕРТОРИ ...

                          Натиснете снимката за да я уголемите

Име:P1050858.jpg
Прегледи:1
Размер:135.4 КБ
ID:5286360Натиснете снимката за да я уголемите

Име:P1050839.jpg
Прегледи:1
Размер:246.9 КБ
ID:5286359Натиснете снимката за да я уголемите

Име:P1050848.jpg
Прегледи:1
Размер:132.9 КБ
ID:5286358Натиснете снимката за да я уголемите

Име:P1050852.jpg
Прегледи:1
Размер:117.5 КБ
ID:5286357Натиснете снимката за да я уголемите

Име:P1050850.jpg
Прегледи:1
Размер:61.9 КБ
ID:5286356Натиснете снимката за да я уголемите

Име:P1050837.jpg
Прегледи:1
Размер:183.3 КБ
ID:5286355Натиснете снимката за да я уголемите

Име:P1050860.jpg
Прегледи:1
Размер:160.3 КБ
ID:5286354Натиснете снимката за да я уголемите

Име:P1050843.jpg
Прегледи:1
Размер:187.4 КБ
ID:5286353
                          Първоначално публикуван от sparkybg[ATTACH=CONFIG
                          341239[/ATTACH];1551108]Работи....

                          ...ама не дай боже да се скапе. Вътре е буквално нарит. Силовата част, да речем, е ремонтируема сравнително лесно. Управляв[ATTACH=CONFIG]341238[/ATTACH]ащата обаче е пълна гнус, често с "въздушни" доработки. Разбирай - лепнали някой кондензатор върху 2-те крачета на някой транзистор, и т.н. А самата [ATTACH=CONFIG]341237[/ATTACH]платка е голяма, с много дискретни елементи и не до там много интегрални схеми.


                          Всъщност, като дойде, ако искаш отвори, снимай, и качи сним[ATTACH=CONFIG]341236[/ATTACH]ки тук. Може пък да е по-читаво изпълнение от двата варианта на същото, които съм виждал.
                          Здравей,днес пристигна машината.
                          Ето и снимките.Натиснете снимката за да я уголемите

Име:P1050854.jpg
Прегледи:1
Размер:202.1 КБ
ID:5286348
                          Прикачени файлове

                          Коментар


                          • От: Да обсъдим заваръчните ИНВЕРТОРИ ...

                            Ахъм. Точно каквото и аз разглеждах. Досущ. Може би с една идея по-качествено.

                            Бедата може да дойде от голямата платка горе. При другия вид машини, които вършат същото (мойта например) всичко е на модулен принцип и е ясно кое за какво е, още като я отвориш. При тая всичко е наблъскано на една платка и се ремонтира значително по-трудно. Иначе като концепция е добра машина, още повече че си има регулация на AC честотата (то реално това и е и предимството). Като изпълнение обаче никак не ми харесва, но това си е мое мнение.

                            Дано работи дълго и безпроблемно.

                            Например това на последната снимка (дето излиза долу в "прикачени икони") е управлението на AC моста, ако не се лъжа. Или по-точно AC полумоста. Другите платки долу са силовата част + защитата от пренапрежение, когато се работи на висок ампераж и висока честота - практически това, което добавих на мойта.

                            Въпросната голяма платка отгоре е управлението на всичкото това. И при малко по-смислено изпълнение 3/4 от нея могат да се поберат в един единствен чип + малко периферия (реално, каквото в момента конструирам).

                            Както и да е. Дълга и безаварийна работа пожелавам. И да си изкара парите както аз с металорежещите ми машини - на майтап.
                            Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                            Коментар


                            • От: Да обсъдим заваръчните ИНВЕРТОРИ ...

                              Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
                              Ахъм. Точно каквото и аз разглеждах. Досущ. Може би с една идея по-качествено.

                              Бедата може да дойде от голямата платка горе. При другия вид машини, които вършат същото (мойта например) всичко е на модулен принцип и е ясно кое за какво е, още като я отвориш. При тая всичко е наблъскано на една платка и се ремонтира значително по-трудно. Иначе като концепция е добра машина, още повече че си има регулация на AC честотата (то реално това и е и предимството). Като изпълнение обаче никак не ми харесва, но това си е мое мнение.

                              Дано работи дълго и безпроблемно.

                              Например това на последната снимка (дето излиза долу в "прикачени икони") е управлението на AC моста, ако не се лъжа. Или по-точно AC полумоста. Другите платки долу са силовата част + защитата от пренапрежение, когато се работи на висок ампераж и висока честота - практически това, което добавих на мойта.

                              Въпросната голяма платка отгоре е управлението на всичкото това. И при малко по-смислено изпълнение 3/4 от нея могат да се поберат в един единствен чип + малко периферия (реално, каквото в момента конструирам).

                              Както и да е. Дълга и безаварийна работа пожелавам. И да си изкара парите както аз с металорежещите ми машини - на майтап.
                              Мерси за ясното обяснение,така поне имам някаква представа каква машина е.
                              Причината да купя този модел беше точно регулирането на АС честотата,но не съм и мислил,че като цяло ще има такава разлика с тези които харесваш.
                              Апарата ми е за хоби,ще се ползва когато ми идва музата да творя нещо
                              Та да се надявам,че няма да ми прави проблеми.
                              Още веднъж Бладодаря на всички,успех!

                              Коментар


                              • От: Да обсъдим заваръчните ИНВЕРТОРИ ...

                                Днес пробвах машината в режим ММА,за първи път заварявам с инверторен апарат.
                                Останах с широка усмивка доста време,много странен беше звука който издаваше-леко съскане
                                Нищо общо със стария електрожен
                                Сега трябва да купя бутилка , монометър,електроди и да се докосна до другите екстри
                                Ще се радвам на препоръка за монометър-марка?

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                Тук са 2 потребители онлайн. 0 потребители и 2 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X