Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Кое телоподаващо ще ми е достатъчно?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Кое телоподаващо ще ми е достатъчно?

    Пичове, всичкото се свежда до това шева да е качествен. Как ще държите ръкохватката, с една, с две ръце, с крака, с хуй, с уста, все тая.
    Важното е да се изпълни шева както е според документацията, а как ще го направи заварчика си е негов проблем.

    Ся... Има случаи в които за да се направи качествено шева се изисква да спазваш ъгли, токове, режими, състав на газ или обмазка, но това е за професионална среда.
    Ако правите врата за гаража, или асмалък-все тая как държите ръкохватката.

    И да ви предпазя от една заблуда:
    Много хора съдят за качеството на шева по външния вид. Което не винаги е условие за качествена работа. Да, за да направиш красив шев трябва да имаш добър контрол на ръката, но ако не си добър в теорията и не мислиш като работиш-може да си останеш само с красивия външен вид. Много от професионалните шевове изобщо нямат външен вид, но на изпитанията или рентгена дават супер резултати.

    Та външния вид е едно, а качеството-друго. Нещо като БМВ и самурай. БМВ-то изглежда супер, върви също толкова добре, ама самурая въпреки, че е грозен върши много повече работа от добре изглеждащата гъзария.
    Има ли желание-има и начин!

    Коментар


    • От: Кое телоподаващо ще ми е достатъчно?

      Първоначално публикуван от Vlado_Ts Преглед на мнение
      Ъхъ . Даже помня текста на "подзаконовия акт" : "Сутрин , след тежка нощ с 6 ракии , салата и вратна пържола , горелката се държи задължително с 2 ръце , доде махмурлука се разсее окончателно" .

      Ма пусто не помя по коя Наредба беше ?

      .. и един жокер : художник да държи четката с 2 ръце и да рисува - виждали ли сте ?
      Така е като не усигуряваш бира и шкембе чорба сутрин та да се чудят заварчиците ти с какво да си подпират горелките Бая здрав и издръжлив трябва да си в ръцете цял работен ден с една ръка да държиш примерно 500 амперовата ръкохватка еле пък ако е от старите . То художници има дето и с гъза си рисуват а има и луди дето купуват за сума мити пари това което са нарисували
      Последно редактирано от sek.1; 20-05-17, 05:35.
      Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

      Коментар


      • От: Кое телоподаващо ще ми е достатъчно?

        Първоначално публикуван от sek.1 Преглед на мнение
        ....а има и луди дето купуват за сума мити пари това което са нарисували
        Никак не са луди. Причината за това е съвсем проста - пари в банката носят по-малко лихви и ги лови инфлацията, а картина купена днес утре със сигурност е по-скъпа и си държи стойността даже и когато белите якички или политиците сътворят поредната простотия и инфлацията скочи до небесата.
        Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

        Коментар


        • От: Кое телоподаващо ще ми е достатъчно?

          Първоначално публикуван от Rachido4x4 Преглед на мнение
          Без снимка - не фаща дикиш
          Такаа .
          Искам да се похваля , изфукам , оплача - както искате така .
          Пристигна ми днес поръчката от АИГ .
          Комбо 200 ампери .

          Както и в поста - не важи без снимки ....ама късно си го взех , докато му натамъня бутилки и клапани ....
          Мерак ми беше да го тествам - пък и комшията се появи с една история с дебелина 0,4 мм полуръждясала ...
          та
          - тест на тънко - бая зор видях докато му наместя режим да ми харесва (на старото СО имаше само врътка за скоростта на телта и 4 степени мощност )
          4 врътки - коя за какво е и какво прави ....
          М/У другото специални благодарности на колегата aig за допълнителната интервенция и обширната дискусия .
          Та тест на "цигарена хартия" - успешен .
          Сега следва тест при ниско напрежение (удължител 30 м. и крайна точка в едно село на 300м от трафото ) .Зорене на "дебели " и ръждясали железа.
          Ще пусна снимки - ама няма да се смеете много !

          Коментар


          • От: Кое телоподаващо ще ми е достатъчно?

            "Заваряване" и "Ръждиви железа" не са за едно изречение, поради която причина и с ръждиви железа практически нищо не си тествап на машината.
            Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

            Коментар


            • От: Кое телоподаващо ще ми е достатъчно?

              Що бе, най'ш ли колко хора го практикуват...
              Има ли желание-има и начин!

              Коментар


              • От: Кое телоподаващо ще ми е достатъчно?

                Теорията е такава каквато е в идеалния случай .
                Когато произвеждаш и работиш със "сурови" материали - си е практика - респект , и не споря .
                В моята практика рядко се е случвало да работя с нови неща ( да произвеждам) .
                В повечето случай се "кърпи" нещо което баща ти е трябвало да изхвърли в ранното си юношество...
                Не го е направил - ти опираш пешкира . (примерно казано )
                Опитах се да си тествам машината - събраха се сеирджии дето не им се гледат абитуренти .... е квото такова .
                Важното е , че пихме по някоя друга бира , обсъдихме комшиите които липсват (качествено ги обсъдихме) .

                хм . единия комши , малко кьорав човека (от заварки ) веднага ме поздрави за избора ми , че съм си взел "Kemppi"...
                Не се напънах да го разочаровам - пи една бира човека и се прибра щастлив.

                Коментар


                • От: Кое телоподаващо ще ми е достатъчно?

                  Първоначално публикуван от Rachido4x4 Преглед на мнение
                  ...
                  4 врътки - коя за какво е и какво прави ....
                  При различните режими служат за различни неща.Мен лично ме кефи при ВИГ опцията първи и втори ток.Също така ме кефи и прецизноста на потенциометрите.Свържи се с Георги,той е сладкодумец и ще ти обясни всичко.Хубава машинка.Като пиано е,ако я акордираш добре,музиката и гали ухото.Със здраве да си я ползваш.

                  Коментар


                  • От: Кое телоподаващо ще ми е достатъчно?

                    Първоначално публикуван от kosta-s Преглед на мнение
                    ...Като пиано е,ако я акордираш добре,музиката и гали ухото.....
                    Именно .

                    Днес (след кратка лекция по телефона с правилния човек) без сеирджии на главата , постопих малко тел , после изгорих няколко клечки.
                    Резултатите са - все едно досега не съм хващал електрожен или ръкохватка на телоподаващо .
                    Най-близко беше преди време с една "ТРИОДИНА" . И пак не е същото .
                    Е проста работа било, ама българина първо прави нещо , после чете инструкцията ...Ми сичко си пише там.

                    Коментар


                    • От: Кое телоподаващо ще ми е достатъчно?

                      Е, ами да ти служи вярно и без аварийно, и да почерпиш

                      Коментар


                      • От: Кое телоподаващо ще ми е достатъчно?

                        Перфектната заварка става САМО, когато заварчика е заел УДОБНАТА за самият него позиция....без значение с колко "ръце" си помага.

                        ПП....Търся двама заварчика на МИГ/МАГ за работа в завод в Чехия. 15 кинта на час/в левове/, платена квартира. Работата е за 3 месеца. Заваряват се профили за конструкция. Изискват се само умения. Проби се дават тук на място.

                        Коментар


                        • От: Кое телоподаващо ще ми е достатъчно?

                          Първоначално публикуван от dido7 Преглед на мнение
                          ... и да почерпиш...
                          Винаги готов. И ракия има и салата има - има и де да се спи ...ма да не става реклама .

                          Повлякох крак при АИГ ...


                          Днес трябва да е взето третото нещо от еконта ... (първото е моето , второто за един приятел , а това за друг приятел)
                          Утре ще се видя с човека , да сподели мнение - доколкото го познавам, докато е угасил колата , е закачил машината в последната точка , да тества ...
                          Ще си признае всичко - обещавам.

                          По темата - моето , старото , ми беше достатъчно с малки забележки . Вече го подарих на друг приятел.
                          Сега новото сякаш вече ми е достатъчно.
                          Има време - ще се разбере.

                          Коментар


                          • От: Кое телоподаващо ще ми е достатъчно?

                            Браво, хубаво нещо е да си доволен от покупката.

                            Коментар


                            • От: Кое телоподаващо ще ми е достатъчно?

                              Първоначално публикуван от Rachido4x4 Преглед на мнение

                              По темата - моето , старото , ми беше достатъчно с малки забележки . Вече го подарих на друг приятел.
                              Сега новото сякаш вече ми е достатъчно.

                              Абе и аз като теб съм доволен от инверторите,които купих през последните няколко години.Не знам защо обаче съвестта не ми дава да се разделя с трафовете,все още стоят кротко по ъглите на работилницата.В резултат сега съм с две телоподаващи и с три електрожена(два трансф.електрожена и едно трансф.телоподаващо Есаб+едно комбо МИГ-МАГ и ММА от АИГ)...... Абе хобито е нещо необяснимо.Ловджията и риболовеца кога е правил сметка колко пари е вложил и за колко пари дивеч е уловил с купеното оборудване и такъми.......Трафовете ми са се изплатили предоволно през годините,но вече ще си заварявам повече за кеф и лични нужди.Смятам да притесня Жоро и Асен,за да добавим на комбото и новоразработения от тях Lift за аргон."Да има",както се казва.
                              Последно редактирано от KOVESLAV; 03-06-17, 20:38.

                              Коментар


                              • От: Кое телоподаващо ще ми е достатъчно?

                                Първоначално публикуван от KOVESLAV Преглед на мнение
                                .. и аз като теб съм доволен от инверторите,които купих ....
                                Трябва да правя реклама ...щото е така .
                                Днес заявих четвъртото "нещо" .
                                Пристига във вторник с наложен платеж.

                                До тук едно комбо на АИГ 200А
                                1 ММА 200 А
                                2 ММА 160 А .
                                Както писах по-горе повлякох крак .

                                Замислям се за представителство в нашТо село.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X