Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Кое телоподаващо ще ми е достатъчно?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Кое телоподаващо ще ми е достатъчно?

    След посещението което съм планирал на БаТа в Стара загора , ще споделя ....
    Дано да се случи каквото се надявам.
    Може да се третира като спам.

    Коментар


    • От: Кое телоподаващо ще ми е достатъчно?

      Първоначално публикуван от welderargon Преглед на мнение
      Утре сутрин отивам за пуканки, изключвам си тел-а , сядам пред компа и чакам развръзката!
      Я и пуканките изедох,ама от "капацитето" ни вест ни кост.Само авторитетния червен картон.Както и да е...

      Ванка,газта се регулира на ухо като като освободиш притискането на телта и натиснеш бутона по продължително.Все едно ще се самоубивашТрябва да усещаш едно постоянно,едва доловимо издишане.Притискането на телта към ролката също е много важно.Опъваш шланга да стои максимално прав,изкарваш педесина см тел,хващаш я с два пръста на около педя от дюзата и натискаш бутона.Не трябва нито да можеш да я спреш,нито да се огъва настрани.Почти всички ролки на телоподаващия механизъм са накатени,което води до остъргване на телта и набиване на стружки в шланга.Освен другите неприятности като различно поведение при промяна на позицията на шланга.

      Коментар


      • От: Кое телоподаващо ще ми е достатъчно?

        То хубаво на ухо, ама ако чиляка е малко глух или пък в цеха е доволно шумно, тогава какво се прави?

        Коментар


        • От: Кое телоподаващо ще ми е достатъчно?

          Първоначално публикуван от dido7 Преглед на мнение
          То хубаво на ухо, ама ако чиляка е малко глух или пък в цеха е доволно шумно, тогава какво се прави?
          Чаша вода и ориентация по мехурчетата.

          Коментар


          • От: Кое телоподаващо ще ми е достатъчно?

            Първоначално публикуван от kosta-s Преглед на мнение
            Я и пуканките изедох,ама от "капацитето" ни вест ни кост.Само авторитетния червен картон.Както и да е...

            Ванка,газта се регулира на ухо като като освободиш притискането на телта и натиснеш бутона по продължително.Все едно ще се самоубивашТрябва да усещаш едно постоянно,едва доловимо издишане.Притискането на телта към ролката също е много важно.Опъваш шланга да стои максимално прав,изкарваш педесина см тел,хващаш я с два пръста на около педя от дюзата и натискаш бутона.Не трябва нито да можеш да я спреш,нито да се огъва настрани.Почти всички ролки на телоподаващия механизъм са накатени,което води до остъргване на телта и набиване на стружки в шланга.Освен другите неприятности като различно поведение при промяна на позицията на шланга.
            Благодаря за съветите, всичко е добре дошло.

            Коментар


            • От: Кое телоподаващо ще ми е достатъчно?

              Първоначално публикуван от коко келеша Преглед на мнение
              8-10литра е повече от достатъчно за токове около 120-150А. .
              Това за газови смеси ли го препоръчваш или само за CO2?Според мен за тия токове с СО2 може и с около 4 литра!
              https://www.youtube.com/watch?v=cgb6BThxVU4
              https://www.youtube.com/watch?v=Dz3BH1U3TPc

              Being A Good Welder Is 3% Talent, 97% Not Being Distracted By The Internet.

              Коментар


              • От: Кое телоподаващо ще ми е достатъчно?

                Първоначално публикуван от welderargon Преглед на мнение
                Това за газови смеси ли го препоръчваш или само за CO2?Според мен за тия токове с СО2 може и с около 4 литра!
                За СО, понеже поради естеството на ползване (на 3-4 месеца един път) е нерентабилно да сменям пълни бутилки. При мене с под 6-7 е нездравословно за газовата дюза. Тя е купувана от Редко, не е поръчвана от Хаскьой.

                П.П. Освен това, вече се работи изключително за самозадоволяване (лозници, решетки, капаци на шахти, детски площадки и т.н.)
                Чужбина - това е митът за задгробния живот. Който попадне там, не се връща.
                Из "Златния телец"

                Коментар


                • От: Кое телоподаващо ще ми е достатъчно?

                  Първоначално публикуван от коко келеша Преглед на мнение
                  За СО, понеже поради естеството на ползване (на 3-4 месеца един път) е нерентабилно да сменям пълни бутилки. При мене с под 6-7 е нездравословно за газовата дюза. Тя е купувана от Редко, не е поръчвана от Хаскьой.
                  Интересни разсъждения !Недоумявам каква е връзката между здравословното състояния на газовата дюза и разхода на газ,а още повече пък значението на това от къде е купувана ?
                  https://www.youtube.com/watch?v=cgb6BThxVU4
                  https://www.youtube.com/watch?v=Dz3BH1U3TPc

                  Being A Good Welder Is 3% Talent, 97% Not Being Distracted By The Internet.

                  Коментар


                  • От: Кое телоподаващо ще ми е достатъчно?

                    Сигурно. Значи или моя или твоя манометър не е верен.
                    Чужбина - това е митът за задгробния живот. Който попадне там, не се връща.
                    Из "Златния телец"

                    Коментар


                    • От: Кое телоподаващо ще ми е достатъчно?

                      Първоначално публикуван от kosta-s Преглед на мнение
                      ...Я и пуканките изедох,ама от "капацитето" ни вест ни кост.Само авторитетния червен картон....
                      - а кой е "капацитето" , т`ва с червения картон какво е и изобщо за какво собствено иде реч ?
                      Топлата вода е открита случайно само първия път . Всички последващи опити за нейното преоткриване са умишлени , упорити и целенасочени.

                      Коментар


                      • От: Кое телоподаващо ще ми е достатъчно?

                        Първоначално публикуван от Vlado_Ts Преглед на мнение
                        - а кой е "капацитето" , т`ва с червения картон какво е и изобщо за какво собствено иде реч ?
                        Иде реч за репликата ми"С 10 мм се справя и 160 Дел,а на бас".Някой е дал червен картон в оценката на репутацията ми и е написал - "ръсиш глупости".Та го призовах да се хване на бас,ама гледам не му стига куража.Той "Уелдъра" си взе пуканки и седна да чека,ама йок.Та така.

                        Коментар


                        • От: Кое телоподаващо ще ми е достатъчно?

                          Първоначално публикуван от kosta-s Преглед на мнение
                          ...Иде реч за репликата ми"С 10 мм се справя и 160 Дел,а на бас".Някой е дал червен картон в оценката на репутацията ми и е написал - "ръсиш глупости".Та го призовах да се хване на бас,ама гледам не му стига куража.....
                          Аааа , ясно .
                          За протокола : не съм аз въпросния (нито ми е в "амплоато" да раздавам картони , нито пък да давам оценка кой говори умно - кой не ) , но понеже стана въпрос за тези 10 мм. и дадох и аз мнение , та :

                          - аз пък твърдя , че мога да заваря планки , челно , с пълен провар , дебели 20 мм. със 160А машина , независимо дали Дел , Мел , или Шел. Стига да ги има реално и стига да са скосени планките така както аз кажа . Нарича се "многослойно заваряване" и сме го дъвкали тук многократно , от няколко години .

                          Но понеже мохабета се завъртя около въпроса дали е възможно 10 мм. да се заварят "на един път" , писах следното:

                          Първоначално публикуван от Vlado_Ts Преглед на мнение
                          Да де , ама тук става въпрос не за рязане , за заваряване.
                          Затова Търтея се чуди ( а и аз също) как ше стане тая работа с МИГ/МАГ машина 200А да направиш челен шев на дебелина 10 мм. , с пълен провар и на един проход .
                          Ше стане , ама кога ме нема .
                          - ако това го можеш , в сряда съм по благоевградско ( имам обект там - 6 км. тръбопровод ф820х10 и ходя всяка седмица). Имам на обекта и 270- амперов Дел , с тел ф1,0 и бутилка старгон. Демек : всичко е налице . И дефектоскопистите - също (заварките минават 100% рентгенография) , ама аре чак тех нема да закачаме . Ше го призная и само на външен оглед
                          Топлата вода е открита случайно само първия път . Всички последващи опити за нейното преоткриване са умишлени , упорити и целенасочени.

                          Коментар


                          • От: Кое телоподаващо ще ми е достатъчно?

                            Да си задам и аз "тъпия" въпрос.....

                            Колебая се между следните МИГ/МАГ апарати:

                            1. GYS EASYMIG 160
                            http://gys.fr/prod-032255-13173/MIG_MAG/EASYMIG_160/fr

                            2. ДЕЛ 160А Self Control

                            3. ДЕЛ 200А Self Control

                            Общо взето нещата са аматьорски и се въртят в този ценови диапазон.

                            Коментар


                            • От: Кое телоподаващо ще ми е достатъчно?

                              Първоначално публикуван от Vlado_Ts Преглед на мнение
                              ...
                              Аз твойто мнение го прочетох и съм на ясно с пълен провар и на един проход ,само че никъде не съм твърдял че мога точно това,или че безпомощния 160 дел го може.Нямам нищо против предложението ти,ма точно тая сряда съм в блгоевградското и то следствие,та ич не ми е до тая работа.С удоволствие чета мненията ти и нямам грам съмнение че ти си способен на подобно нещо.Темата е за любителска техника,обаче се дразним от асмалък ИнджИнери,еле па да ме оценяват.Аз имам 160дел и 200дел и на редко 250 и лично съм работил с тях и знам какво мога.Сигурен сам че "капацитето" дори не е виждал дел.

                              Коментар


                              • От: Кое телоподаващо ще ми е достатъчно?

                                Момчета, днеска най-накрая ми остана малко време и врътнах няколко метра тел.
                                Схванах му настройките.
                                Нямах помощник да снима да покажа клипче. Затова само снимки, но по-натам и видео

                                3мм планка на 180А я пробива директно

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                Тук са 3 потребители онлайн. 0 потребители и 3 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X