Обява

Свий
Няма добавени обяви.

заваряне на полуоска-възможно ли е това

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    До: заваряне на полуоска-възможно ли е това

    Да, точно там.

    Коментар


    • #17
      До: заваряне на полуоска-възможно ли е това

      Здравейте,преди време един колега си прави самоделен трактор и ползва дифове от Уаз но ги скъси доста , та той ползва технология подобна на описаната от колегата s_s1 с тази разлика ,че на двете части на полуоската не прави резба ами горещо пресова сглобка ,с две думи полуоската се стругова като стругована панта за врата но с определена стегнатост после часта с отвора се нагрява от което той става по голям и в него се набива другата част.След истиване се заваряват двете части с подходящи електроди.

      Пробва и без да заварява двета части като вместо това върху съединеното място по същата технология с горещо пресоване наби втулка,която да заздрави допълнително мястото.
      И в двата случая нямаше проблем изобщо полуоските издържаха.

      Но тогава имаше много заводи и все държавни и за шише сливова се правеха много неща.така ,че и аз съм на същото мнение като koko11.

      Дано съм бил полезен и успех.
      Всичко което човек иска и търси през целия си живот е :
      Място и хора към които да принадлежи ...

      Коментар


      • #18
        До: заваряне на полуоска-възможно ли е това

        Първоначално публикуван от koko11 Преглед на мнение
        не се занимавай с заварки.
        щом ти е скъпа нова си купи втора ръка.джипката ти не е някаква рядка.части има навсякъде.
        ако скъсаш при 150 тая полуоска .
        ееехх и аз живеех с това заблуждение преди да се сдобия с такава.Говоря за модела след 1999г. т.нар. Фронтера Б. Значи вероятността поне във Варна да намериш части втора употреба за този модел е равна долу-горе на шанса да намериш части втора ръка за совалката "Индевър". то и нови отказват да ги доставят защото ги "нямало в склада" И на мен не ми се вярва ама е факт.

        Коментар


        • #19
          До: заваряне на полуоска-възможно ли е това

          Първоначално публикуван от Николай Колев Преглед на мнение
          Здравейте,преди време един колега си прави самоделен трактор и ползва дифове от Уаз но ги скъси доста , та той ползва технология подобна на описаната от колегата s_s1 с тази разлика ,че на двете части на полуоската не прави резба ами горещо пресова сглобка ,с две думи полуоската се стругова като стругована панта за врата но с определена стегнатост после часта с отвора се нагрява от което той става по голям и в него се набива другата част.След истиване се заваряват двете части с подходящи електроди.

          Пробва и без да заварява двета части като вместо това върху съединеното място по същата технология с горещо пресоване наби втулка,която да заздрави допълнително мястото.
          И в двата случая нямаше проблем изобщо полуоските издържаха.

          Но тогава имаше много заводи и все държавни и за шише сливова се правеха много неща.така ,че и аз съм на същото мнение като koko11.

          Дано съм бил полезен и успех.


          да така е . съгласен съм с теб.. но на трактор..еди-ела..но не и за автомобил...
          понякога човек има нужда от КАЛАШНИК
          ********************************
          JEEP CHEROKEE LAREDO 2,1 TDI "COMMANDO"
          Honda Shadow VLX 600 - 1999
          FORD CORTINA-TAUNUS WAGONSTATION 2000L V6


          0897795824 ; 0887092009 ; 0893316996
          Влади

          Коментар


          • #20
            До: заваряне на полуоска-възможно ли е това

            Че на трактора полуоските не са ли по-натоварени ???

            Коментар


            • #21
              До: заваряне на полуоска-възможно ли е това

              По-натоварени са, ама скоростта е съвсем малка и ако се скъсат, пораженията не са големи.
              При автомобил е по-отговорна работата. Спомням си преди време гледах едно предаване по Евроспорт със състезание по теглене с трактори. Като наизкараха едни машини със стотици коне тяга и десетки литри работен обем - ум да ти зайде!!! И един скъса карданен вал. Тоя вал като се завъртя с едни шеметни обороти и почти преполови трактора. Накрая там, където е удрял валът тракторът изглеждаше като разтопен. Говорим за метална конструкция, преправяна за здравина.
              Сещай се какво ще стане, като скъсаш полуоска на предна гума и тя се огъне на 90 градуса през кардана на колелото и се закачи с предния мост, с което на практика блокира колелото. И това дори "само" при 90 км/ч ... Мяташ се в дерето от воле!
              Ако нещата наистина опрат до заварка - трябва правилно третиране на метала и много запасяване откъм якост.
              Ако смятате, че като спестите 1000 лева ще спасите Фронтера за 30 хиляди - давайте. Нямам против - не е моята фронтера.

              Коментар


              • #22
                До: заваряне на полуоска-възможно ли е това

                Здравейте! Че могат да се заварят-могат, но от това вече не става сигурен елемент.
                Правил съм дефицитни полуоски,но идеята винаги е била да се изработят от цяло парче метал.Да няма снадки и наваряване.
                диф сеуянин със самоует - www.rif4x4.bg

                Коментар

                Активност за темата

                Свий

                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                Зареждам...
                X