Обява

Свий
Няма добавени обяви.

агрегат може ли да ми захрани електрожена

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • агрегат може ли да ми захрани електрожена

    имам следния проблем много често ми се налага да си правя някой неща по джипа и се стархйвам де не изгори електрожена. агрегата има доста мошност но в един магазин ми казаха че инверторните електрожени се нуждаят о специален тип агрегат. нуждая се от съвети не ми са прецаква инвертора затова питам.

  • #2
    До: агрегат може ли да ми захрани електрожена

    Дай данни за токове и мощности на агрегата и инвертора. Аз лично съм включвал и работи добре.

    Коментар


    • #3
      До: агрегат може ли да ми захрани електрожена

      Ммм ... Не е очевидно. Ако агрегатът е много по-мощен от електрожена ще има по-малко ядове. Но е най-хубаво някой да разгледа схемите на инвертора, и да бръкне с осцилоскопа в контакта на агрегата.
      !!! Осцилоскопът трябва да е развързан от мрежата задължително!!!

      Коментар


      • #4
        До: агрегат може ли да ми захрани електрожена

        При мен също работи. Агрегат 4 kW и малък инверторен електрожен. Проблеми имаше с трансформаторните - при запалване на дъгата, електрода "лепне".
        Land Rover Discovery I; Jeep Wrangler 4.0; Jeep Grand Cherokee 5.2.
        Honda Transalp XL600V; Suzuki DR-Z400; BMW F800GS.

        Коментар


        • #5
          До: агрегат може ли да ми захрани електрожена

          Значи им ги кляка мрежата.

          Коментар


          • #6
            До: агрегат може ли да ми захрани електрожена

            преди да зема де блещя глупости ще зема да сниам елекртожена и агрегата аз съм много бос в темата само знам че егрегата има мошност между 3-4кw има и прдпазителен бушон към него
            ако стане напечено би трябвало да изклучи нали?
            поздрави

            Коментар


            • #7
              До: агрегат може ли да ми захрани електрожена

              Първоначално публикуван от Стефан Преглед на мнение
              да бръкне с осцилоскопа в контакта на агрегата.
              !!! Осцилоскопът трябва да е развързан от мрежата задължително!!!
              не познавам този уред но не е проблем да го купя и меря стига да ми обясните какво представлява и как се измерва
              поздрави

              Коментар


              • #8
                До: агрегат може ли да ми захрани електрожена

                Първоначално публикуван от Паджеровод Преглед на мнение
                Дай данни за токове и мощности на агрегата и инвертора. Аз лично съм включвал и работи добре.
                eto


                агрегата е междй 3-4kw и е мотор хонда
                поздрави

                Коментар


                • #9
                  До: агрегат може ли да ми захрани електрожена

                  Недей, такава играчка на батерии струва нещо към хилядарка.
                  Не, работата е как е направено едното, и какво дава на изхода си другото. И дали инверторът верно няма да се скапе, ако на входът му тръгне нещо правоъгълно от генераторът, вместо естествената синусоида от контакта на стената, за която е предвиден. Трябва ти специалист по електроника, снимните не стигат.

                  Коментар


                  • #10
                    До: агрегат може ли да ми захрани електрожена

                    Стига си плашил човека! От агрегат и да искаш не можеш да изкараш правоъгълно напрежение. От инвертор и UPS - може.
                    Zenit, нверторът ти има номинален ток 12А, а предпазителят му е 16А. Това отговаря на агрегат минимум 3kW. Ako си сигурен в данните на агрегата действай, но по-добре снимай и неговата табела.
                    Последно редактирано от Паджеровод; 27-01-08, 17:11. Причина: печатна грешка

                    Коментар


                    • #11
                      До: агрегат може ли да ми захрани електрожена

                      Каквото ми разправя Венци - в новите върху динамото е натрупана същата гадна електроника.

                      Коментар


                      • #12
                        До: агрегат може ли да ми захрани електрожена

                        утре ше снимам агрегата четох иснтруkците ма не разбирам нищо никаде не се споменава за агрегат.мога да мина през магазина и да искам тэлфона на севизното обслужване тук в Испаниа те да ми кажат директно дали може.
                        поздрави

                        Коментар


                        • #13
                          До: агрегат може ли да ми захрани електрожена


                          ето една снимка от табелката на агрегата само разбирам че е 4.1кв
                          б магазина не знаят или поне не попаднах на верния човек даже и тэлфона на марката не знаят ужас.иначе дават агрегати под наем и ги питах дали може да работи и викат че може но си личеше че не бяха сигорни.
                          поздрави

                          Коментар


                          • #14
                            До: агрегат може ли да ми захрани електрожена

                            Като гледам табелата, на границата е. Не е лошо да следиш изходното напрежение при мах. товар. А няма ли си монтиран волтметър?
                            Lancia Delta HF Integrale Evolucione

                            Коментар


                            • #15
                              До: агрегат може ли да ми захрани електрожена

                              няма волтометъра смятам да заварявам с електрод 2.5 между 60-80 ампера
                              поздрави

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X