Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Търся съвет от старите аргончици

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: Търся съвет от старите аргончици

    То на не е ясно на Росен морза дали е индийски или соц, той размери не е давал . Ако чашките пасват си заслужава да се напраят няколко цанги, те едава ли ще са консуматив.
    0 8 9 8 4 8 1 3 3 0

    Коментар


    • #17
      От: Търся съвет от старите аргончици

      Първоначално публикуван от travelling Преглед на мнение
      То на не е ясно на Росен морза дали е индийски или соц, той размери не е давал . Ако чашките пасват си заслужава да се напраят няколко цанги, те едава ли ще са консуматив.
      Имахме един предварителен разговор с него .
      .. а приницпно при ТIG: и чашките и цангите са консуматив , мен питай !
      Ма той и Росен го знае това .
      Топлата вода е открита случайно само първия път . Всички последващи опити за нейното преоткриване са умишлени , упорити и целенасочени.

      Коментар


      • #18
        От: Търся съвет от старите аргончици

        Морза и да не съвпада напълно не е фатално . Държи един електрод .
        Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

        Коментар


        • #19
          От: Търся съвет от старите аргончици

          Извинявайте, че нямам време да участвам в този разговор. Благодаря на всички.
          Хвърлих един поглед на линковете, които е дал колегата. Май имаме име - GC 200. В нета излизат разни работи под torch gc 200.
          Относно произвеждането:
          Стругарската работа не е проблем. Проблем е материала и разцепването. Не съм сигурен дали мога на гьотере да взема един бронз. Прорезите са с дебелина под 0,5мм. Не знам дали бакърени сплави могат да се грезат с ерозия. Ще питам.
          Дано не забравя днес да измеря размерите и резбата на керамиката.

          Днес заварявах черно с между 80 и 110 А. Заради тока и замърсяването иглата 1,6 гори. Хич не съм си играл да я точа. Само от време на време я пребутвам напред. За 20 заварки на 70мм тръба иглата изгоря 2-3см. Това не е работа. Дъгата да ти обикаля около иглата - така не се работи.
          Росен Спасов (0+) LZ1SMY 0878110730
          Най-добрите ми спомени са предстоящите!

          Коментар


          • #20
            От: Търся съвет от старите аргончици

            Изгарянето на иглата дали е само от замърсяването?! Колко газ пускаш? Гледам че на твоята снимка прорезите на цангата с осем. А на тази GS 200 са четери. Всъщност изтичането на газта става единствено от тези прорези....
            https://www.indiamart.com/proddetail...588190055.html
            https://www.google.com/search?q=Nozz...62VOEnYPXtiMoM

            https://www.google.com/search?q=Nozz...y4PsCBPfcc1EmM
            Последно редактирано от welderargon; 11-10-19, 10:23.
            https://www.youtube.com/watch?v=cgb6BThxVU4
            https://www.youtube.com/watch?v=Dz3BH1U3TPc

            Being A Good Welder Is 3% Talent, 97% Not Being Distracted By The Internet.

            Коментар


            • #21
              От: Търся съвет от старите аргончици

              Разпробий я тази цанга, какво и се чудиш, 4 пластини в прорезите и хваната на четиричелюстен универсал . Дебелия електрод може да го изтъниш, ама тънкия дебел няма да стане.
              И аз имам съмнения за потока на аргона дали ще е както трябва с тези прорези .
              0 8 9 8 4 8 1 3 3 0

              Коментар


              • #22
                От: Търся съвет от старите аргончици

                Първоначално публикуван от sobax Преглед на мнение
                Относно произвеждането:
                Стругарската работа не е проблем. Проблем е материала и разцепването. Не съм сигурен дали мога на гьотере да взема един бронз. Прорезите са с дебелина под 0,5мм. Не знам дали бакърени сплави могат да се грезат с ерозия. Ще питам.
                Материал месинг . За разцепването не знам дали ще стане на ерозийна машина . На обемните ерозии електрода е меден на нишковите нишката е тънка месингова тел . Днес в по човешко време ще звънна на един приятел да го питам . Той има няколко ерозийни машини все AGIE а оператора му един от най добрите в България . Процепване на фреза с циркулярен диск по тънък от 1мм е голяма заигравка . Иска машина без никакви луфтове и охлаждане . Медта е много шибан за машинна обрабока материал . Горе в Модман колегите работят едни медни плочи на КОЦМто машината е ХААС и само специализиран за медта инструмент . Навремето си спомням че копахме на МСто накакви медни контактори за тролеите и беше голяма мъка .
                Последно редактирано от sek.1; 12-10-19, 05:52.
                Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

                Коментар


                • #23
                  От: Търся съвет от старите аргончици

                  Първоначално публикуван от sek.1 Преглед на мнение
                  Материал месинг . За разцепването не знам дали ще стане на ерозийна машина . На обемните ерозии електрода е меден на нишковите нишката е тънка месингова тел . Днес в по човешко време ще звънна на един приятел да го питам . Той има няколко ерозийни машини все AGIE а оператора му един от най добрите в България . Процепване на фреза с циркулярен диск по тънък от 1мм е голяма заигравка . Иска машина без никакви луфтове и охлаждане . Медта е много шибан за машинна обрабока материал . Горе в Модман колегите работят едни медни плочи на КОЦМто машината е ХААС и само специализиран за медта инструмент . Навремето си спомням че копахме на МСто накакви медни контактори за тролеите и беше голяма мъка .
                  На тая раота, батьовото, и се вика технология . А ти нали си инженер-специалист по металорежещи машини . Аре да те видя сега !

                  За протокола : такива (и подобни цанги) на практика се произвеждат хиляди . В смисъл хората са му намерили цаката, не е секретна космическа технология.
                  Топлата вода е открита случайно само първия път . Всички последващи опити за нейното преоткриване са умишлени , упорити и целенасочени.

                  Коментар


                  • #24
                    От: Търся съвет от старите аргончици

                    Първоначално публикуван от Vlado_Ts Преглед на мнение
                    За протокола : такива (и подобни цанги) на практика се произвеждат хиляди . В смисъл хората са му намерили цаката, не е секретна космическа технология.
                    Поръчай ми поне 500 000 пък ще ти направя технологията Нишковата без проблеми работи мед и месинг но самия процес по принцип е бавен .
                    Последно редактирано от sek.1; 12-10-19, 08:08.
                    Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

                    Коментар


                    • #25
                      От: Търся съвет от старите аргончици

                      Първоначално публикуван от sek.1 Преглед на мнение
                      Поръчай ми поне 500 000 пък ще ти направя технологията Нишковата без проблеми работи мед и месинг но самия процес по принцип е бавен .
                      Следователно : тия, които "правят по 500 000" не използват нишкова .
                      Топлата вода е открита случайно само първия път . Всички последващи опити за нейното преоткриване са умишлени , упорити и целенасочени.

                      Коментар


                      • #26
                        От: Търся съвет от старите аргончици

                        Първоначално публикуван от Vlado_Ts Преглед на мнение
                        Следователно : тия, които "правят по 500 000" не използват нишкова .
                        Със сигурност . Електроерозията е относително бавен процес . В случая е по рентабилна за няколко бройки от колкото да купуваш специализиран инструмент .
                        Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

                        Коментар


                        • #27
                          От: Търся съвет от старите аргончици

                          Диск за дремел май е 0,5мм най-тънкия. Като нищо ще вземе да стане така, както го описвате. HSS e като материал.
                          Съботата ми вървеше добре докато не осъзнах, че е понеделник.

                          Коментар


                          • #28
                            От: Търся съвет от старите аргончици

                            Малка циркулярна фреза,има такива и на 0,25-0,30мм дебелина катоНатиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_20191014_091154.jpg
Прегледи:1
Размер:585.5 КБ
ID:5822266 стандарт.Отиваш на струг или фреза и ти ги разцепват.

                            Коментар


                            • #29
                              От: Търся съвет от старите аргончици

                              Пичове оказа се,че става с циркулярна фреза,работи се медта.Одеве импровизирах,че ми стана любопитно,набързо стръгнах един дорник за фреза 40X0,5мм,хванах детайла в ножодържача и така меден болт от включвател с шестограмна глава 16мм го прорязах на дълбочина над 10мм докато опря в дорника.По-тънък детайл спокойно ще се работи и с по-тънка фрезичка,ще иска малко повече обороти и да се внимава с подаването.Това го направих на около 1200 оборота.

                              Коментар


                              • #30
                                От: Търся съвет от старите аргончици

                                Колеги, имаме развитие по въпроса:
                                Взехме се в ръце и произведохме цанга.
                                Не, че е голяма философия, но произведената стана много по-прецизна от оригиналната.
                                Стругарска работа - инж. Валентин Динков
                                Ерозия и ЦПУ фреза - Дурга ЕООД

                                Резбата се оказа 23 навивки ха ха
                                Каналите на дефузьора са 12 вместо 8, но са 1.1 с фреза 1.0 вместо 1.65.
                                Контактната площ и сечението на отворите е приблизително същото, но през 12 вместо 8 отвора.
                                Централният отвор 2.4 и сеченето на цангата 0.28 са на ерозия.

                                Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_20191016_111919.jpg
Прегледи:1
Размер:236.0 КБ
ID:5822408

                                Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_20191017_172823.jpg
Прегледи:1
Размер:226.1 КБ
ID:5822409

                                Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_20191017_174519.jpg
Прегледи:1
Размер:171.8 КБ
ID:5822410

                                Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_20191017_174709.jpg
Прегледи:1
Размер:148.2 КБ
ID:5822411

                                Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_20191017_174742.jpg
Прегледи:1
Размер:175.4 КБ
ID:5822412
                                Росен Спасов (0+) LZ1SMY 0878110730
                                Най-добрите ми спомени са предстоящите!

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X