Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Питане за спояване със сребърен припой

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Питане за спояване със сребърен припой

    Здравейте, знам че тук има специалисти по спояване и заварки. Въпросът ми е свързан със спояване със сребърен припой. На магазина се продават припой със съдържание на сребро 12, 15, 20, 25....%. Какво приложение намират различните проценти. Повече сребро, по-голяма якост ли придава?

  • #2
    От: Питане за спояване със сребърен припой

    Интересно, какви са другите съставки (освен среброто).

    Коментар


    • #3
      От: Питане за спояване със сребърен припой

      https://www.google.com/url?sa=t&sour...=1563772865806
      https://www.youtube.com/watch?v=cgb6BThxVU4
      https://www.youtube.com/watch?v=Dz3BH1U3TPc

      Being A Good Welder Is 3% Talent, 97% Not Being Distracted By The Internet.

      Коментар


      • #4
        От: Питане за спояване със сребърен припой

        В проценти ,калай,кадмий,цинк ,ма съм забравил рецептите.Преди години работех в завод за металокерамични изделия,произвеждаха се и.всякакви припои в.леярната.Среброто го караха с милиционерска Уазка,кюлчетата бяха 4 или 5 9ки чистота ,но не помня точно.Специално среброто го режехме на механична ножовка на "салам" при идеално пакетирана с найлон ножовка и под контрола на милиция,главен технолог и директора на предприятието.Събирането на стружките се извършваше от гл.технолог и всичко се пренасяше в съседство в леярната,там при отливане оставаха само.леяри и пак групата по сигурност с началници.Рецептите са в зависимост от предназначението и доколкото знам.се варира само в процентите на основните съставки редки метал.Произвеждаше се за износ и за контактори за тролейбуси,трамвай,ел.локомотиви .
        Трябваше да почивам вчера! // Мразя сапунени сериали и фейсбук ,не слушам чалга!NO FEAR!

        Коментар


        • #5
          От: Питане за спояване със сребърен припой

          Първоначално публикуван от stefan_mil4ev Преглед на мнение
          Здравейте, знам че тук има специалисти по спояване и заварки. Въпросът ми е свързан със спояване със сребърен припой. На магазина се продават припой със съдържание на сребро 12, 15, 20, 25....%. Какво приложение намират различните проценти. Повече сребро, по-голяма якост ли придава?
          Много по-лесно ще да кажеш какво целиш да споиш(завариш), инъче инфото е много.

          Коментар


          • #6
            От: Питане за спояване със сребърен припой

            Имах таблици някъде. Майка ми е работила доста със сребърен припой едно време по телефонните централи. Съдържанието на сребро е важно както за механичната здравина на спойката, така и за ел. проводимостта-да не се окаже спойката мястото с най-високо съпротивление по дадена верига. Имаше таблици-според това какво ще се запоява-примерно черно с мед, мед с месинг и т.н. си беше описано какво се ползва.
            Изнамери си някакви книги по темата първо. Тая работа не е толкоз проста и освен практика, има и доста теория.
            Съботата ми вървеше добре докато не осъзнах, че е понеделник.

            Коментар


            • #7
              От: Питане за спояване със сребърен припой

              Съдържанието на сребро е важно единственно според спецификата на двата метала(сплави), които ще се спояват. Където има ел-проводимост се ползва "точкова заварка".

              Коментар


              • #8
                От: Питане за спояване със сребърен припой

                Гледам, че Уелдъра е постнал каквото трябва по въпроса, но очевидно тук всеки предпочита повече да пише и по-малко ( да не кажа никак) да чете .

                Първоначално публикуван от chrichri Преглед на мнение
                Много по-лесно ще да кажеш какво целиш да споиш(завариш)....


                Е той колегата ако иска да заварява - няма да пита за запояване . Това щото едно съединение или е заварено , или запоено . Дървено желязо няма
                Топлата вода е открита случайно само първия път . Всички последващи опити за нейното преоткриване са умишлени , упорити и целенасочени.

                Коментар


                • #9
                  От: Питане за спояване със сребърен припой

                  Е, малко практика върху сухата теория никога не вреди...

                  Коментар


                  • #10
                    От: Питане за спояване със сребърен припой

                    Първоначално публикуван от chrichri Преглед на мнение
                    Е, малко практика върху сухата теория никога не вреди...
                    Така е. В тази връзка : виж ми подписа .
                    Топлата вода е открита случайно само първия път . Всички последващи опити за нейното преоткриване са умишлени , упорити и целенасочени.

                    Коментар


                    • #11
                      От: Питане за спояване със сребърен припой

                      Първоначално публикуван от santaclash Преглед на мнение
                      Имах таблици някъде. Майка ми е работила доста със сребърен припой едно време по телефонните централи. Съдържанието на сребро е важно както за механичната здравина на спойката, така и за ел. проводимостта-да не се окаже спойката мястото с най-високо съпротивление по дадена верига. Имаше таблици-според това какво ще се запоява-примерно черно с мед, мед с месинг и т.н. си беше описано какво се ползва.
                      Изнамери си някакви книги по темата първо. Тая работа не е толкоз проста и освен практика, има и доста теория.
                      След като приключи темата,може да разкажеш повече ако знаеш,за вземане даване с тогавашните централи съм имал,но никога не съм чул някой да пои със сребро там.
                      Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
                      Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
                      Анатолий Пейчинов o8875о9815
                      https://dvrbg.com/

                      Коментар


                      • #12
                        От: Питане за спояване със сребърен припой

                        Първоначално публикуван от Roninn Преглед на мнение
                        След като приключи темата,може да разкажеш повече ако знаеш,за вземане даване с тогавашните централи съм имал,но никога не съм чул някой да пои със сребро там.
                        Имаше завод за релета близо до нас, доста от бившите работници се понавъртат тука все още, за спойки с сребро никой не е чувал, обаче всички контакти на релетата са минавали сребърна баня. Шофьора дето е снабдявал завода ми е съсед, разправя че слитъците сребро са ги карали под брезента на ифата и ни охрана ни милиция, ама на кантара ако не излязат килата директно панделата. У друг съселянин бачкащ баш на ваните с среброто милицията намира заровени в градината към 20 кила, ма понеже партизанско чедо потулват случая.

                        Коментар


                        • #13
                          От: Питане за спояване със сребърен припой

                          Първоначално публикуван от Roninn Преглед на мнение
                          След като приключи темата,може да разкажеш повече ако знаеш,за вземане даване с тогавашните централи съм имал,но никога не съм чул някой да пои със сребро там.
                          И аз съм любопитен,в казармата имам запоени един самосвал с реглети и муфи,всичко с тинол,оловните муфи с калай и овча лой.
                          Вива: Което само доказва, че земята е била плоска, преди да я намотаят на глобус...

                          Коментар


                          • #14
                            От: Питане за спояване със сребърен припой

                            Ааа, не така! Има си спецове дето запояват релетата със сребро.

                            Като малък се мотаех около местния златар, като ползвахме сребърен припой само при монтажа на сребърни украшения. И понеже среброто е доста по-устойчиво на температура, ползвахме спиртна лампа и устни духалки.
                            Lancia Delta HF Integrale Evolucione

                            Коментар


                            • #15
                              От: Питане за спояване със сребърен припой

                              Споявам медни със стоманени тръби. Използвам припой на ротенбергер с 30% сребро. Интересно ми е използването на припой с повече или по малко сребро дали би подобрило или влошило спойката. Знам, че освен сребро се съдържат и други материали в припоя, но мислех, че те са константни и само отношението на среброто се мени.

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X