Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Оборудване на инверторен електрожен за ВИГ заваряване

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Оборудване на инверторен електрожен за ВИГ заваряване

    Здравейте колеги ,след като ме ориентирахте, че за моите цели е по-добре ВИГ отколкото телоподаващо реших да си оборудвам електрожена и имам няколко въпроса.Машината е Вики-Б стандарт 180 ТК и има само ключе за преминаване от РЕДЗ към ВИГ без извод за аргон и букса за управление от шланга.Доколкото разбрах това означава че метода на запалване е SCRATCH START и шланга трябва да бъде с кранче.Въпроса е може ли да се преправи запалването на LIFT ARC като по-добър и по-лесен метод според мен за начинаещ и дали си заслужава?Иначе в режим РЕЗД при залепване на електрода тока пада и само светва една лампа, понеже май тази функция има значение при преправянето.
    Винаги се оглеждайте наляво и надясно , когато пресичате на червено.

  • #2
    От: Оборудване на инверторен електрожен за ВИГ заваряване

    Първоначално публикуван от dizela_88 Преглед на мнение
    ...Въпроса е може ли да се преправи запалването на LIFT ARC като по-добър и по-лесен метод според мен за начинаещ и дали си заслужава?Иначе в режим РЕЗД при залепване на електрода тока пада и само светва една лампа, понеже май тази функция има значение при преправянето....
    Емо , мисля че е крайно време да звъннеш един телефон на хората от "Вики-Б" . Ще им обясниш с 2 думи , че притежаваш тяхна машинка (респ. конкретния модел ) и какво искаш/какво може по "преправянето" . А те ще ти обяснят какво не може , какво може и съответно на каква цена е "моженето" .

    ПС. Това дето обясняваш при РЕДЗ се нарича "анти стик" и е друга бира .
    Топлата вода е открита случайно само първия път . Всички последващи опити за нейното преоткриване са умишлени , упорити и целенасочени.

    Коментар


    • #3
      От: Оборудване на инверторен електрожен за ВИГ заваряване

      Първоначално публикуван от dizela_88 Преглед на мнение
      Здравейте колеги ,след като ме ориентирахте, че за моите цели е по-добре ВИГ отколкото телоподаващо реших да си оборудвам електрожена и имам няколко въпроса.Машината е Вики-Б стандарт 180 ТК и има само ключе за преминаване от РЕДЗ към ВИГ без извод за аргон и букса за управление от шланга.Доколкото разбрах това означава че метода на запалване е SCRATCH START и шланга трябва да бъде с кранче.Въпроса е може ли да се преправи запалването на LIFT ARC като по-добър и по-лесен метод според мен за начинаещ и дали си заслужава?.
      Работил съм с тоя модел, запалването е направено много добре, пали изключително лесно не знам дали е SCRATCH START или LIFT ARC но разликата между двата метода не е кой знае колко голяма важното е да схванеш начина на запалването.Струва ми се че начина на запалване в машините на ВИКИ е само един и е този който е и в твоята машинка.Така че такава преработка според мен е безсмислена.Единственото което по най голяма вероятност може да стане, е да ти поставят клапан за газта и вместо ръкохватка с кранче ,да ползваш ръкохватка с копче.Но все пак направи консултация с тях ,както ти казва Владо, ние тук можем само да изказваме препоръки и предположения.
      Последно редактирано от welderargon; 27-12-17, 14:28.
      https://www.youtube.com/watch?v=cgb6BThxVU4
      https://www.youtube.com/watch?v=Dz3BH1U3TPc

      Being A Good Welder Is 3% Talent, 97% Not Being Distracted By The Internet.

      Коментар


      • #4
        От: Оборудване на инверторен електрожен за ВИГ заваряване

        Единственото което по най голяма вероятност може да стане, е да ти поставят клапан за газта и вместо ръкохватка с кранче ,да ползваш ръкохватка с копче.
        За какво ще му е това копче на ръкохвадката?

        Коментар


        • #5
          От: Оборудване на инверторен електрожен за ВИГ заваряване

          Първоначално публикуван от welderargon Преглед на мнение
          Струва ми се че начина на запалване в машините на ВИКИ е само един и е този който е и в твоята машинка.

          Не е само един начина http://viki-b.com/produkt/инверторен...рофес-23/ ,но трябва да се пита за цената дали си заслужава ъпгрейда.Най точно ще отговорят във ВИКИ-Б.Звъниш уре и питаш.Имах такъв техен елжен с тая функция но не съм я пробвал как работи тя.

          Коментар


          • #6
            От: Оборудване на инверторен електрожен за ВИГ заваряване

            Първоначално публикуван от gogo77 Преглед на мнение
            За какво ще му е това копче на ръкохвадката?
            ВИКИ Б имат такъв модел СТАНДАРТ 180 ТКАВ с клап.Идеята вероятно е за икономия на газ или пък ползване на ръкохватка от друг апарат.Ако искаш обади им се и ги питай !
            https://www.youtube.com/watch?v=cgb6BThxVU4
            https://www.youtube.com/watch?v=Dz3BH1U3TPc

            Being A Good Welder Is 3% Talent, 97% Not Being Distracted By The Internet.

            Коментар


            • #7
              От: Оборудване на инверторен електрожен за ВИГ заваряване

              Ще им звънна още утре и дори разликата да е само в управлението на газта ,ще им го изпратя ако са съгласни ,защото ми се струва по удобно и има по голям избор на шлангове.
              Винаги се оглеждайте наляво и надясно , когато пресичате на червено.

              Коментар


              • #8
                От: Оборудване на инверторен електрожен за ВИГ заваряване

                Първоначално публикуван от dizela_88 Преглед на мнение
                Ще им звънна още утре и дори разликата да е само в управлението на газта ,ще им го изпратя ако са съгласни ,защото ми се струва по удобно и има по голям избор на шлангове.
                Ползването на ръкохватка с копче е удобна при SCRATCH START ,принципа на работа е следния:натискаш копчето драскаш и палиш ,след това вдигаш ,изгасяш дъгата,и отпускаш копчето.При ЛИФТ-а е малко по сложно:допираш до детайла,натаскаш копчето да пусне газ и тогава вдигаш да запали дъгата.....друга последователност само влошава процеса ,или електрода залепва или износването е по голямо....!На моя апарат пък и на доста др.маркови машини освен безконтактно запалване се поставя и екстра ЛИФТ и принципа е същия.Пробвал съм го няколко пъти просто от интерес ,но така и не можах да свикна с това палене и последователноста на натискане и пускане на бутона!Та затова не е лошо при разгвора с ВИКИ да уточните тези подробности.
                https://www.youtube.com/watch?v=cgb6BThxVU4
                https://www.youtube.com/watch?v=Dz3BH1U3TPc

                Being A Good Welder Is 3% Talent, 97% Not Being Distracted By The Internet.

                Коментар


                • #9
                  От: Оборудване на инверторен електрожен за ВИГ заваряване

                  Звъннах днес на Вики Б и хората са точни, разбрахме се веднага.Колегата welderargon излезе прав, запалването и на двата модела е SCRATCH START ,а разликата е само в управлението на газта.Цената на преправянето е 80лв. и ще ми го върнат още на другия ден оборудван с шланг ,бутилка и редуцир вентил за ,които ми направиха и добра отстъпка като техен клиент.След Нова година го пращам и остана само да им уточня като консумативи какво ще искам към поръчката.
                  Винаги се оглеждайте наляво и надясно , когато пресичате на червено.

                  Коментар

                  Активност за темата

                  Свий

                  В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                  Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                  Зареждам...
                  X