Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Златист заваръчен шев при аргон?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Златист заваръчен шев при аргон?

    Здравейте

    Едно въпросче имам към по-опитните аргончици в форума


    Става дума за неръждаеми тръби не по-дебели от 3-5,6 мм. Работил съм с хора, които вадят уникален цвят на заварката, но никой не споделя как го прави. Червени и лилави ги докарвам, но за такъв цвят малко ми обягват нещата.

    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:10981727_1656445611256556_5429532571393724760_n.jpg
Прегледи:1
Размер:76.8 КБ
ID:6141193 За нещо подобно става въпрос. Как се вади?

  • #2
    От: Златист заваръчен шев при аргон?

    Цвета на заварката винаги е уникален. При неръждавейката цвета трябва да е златист до кехлибарен.Едва ли някой от тия майстори може да повтори заварка с един и същ цвят.Причините за това са много :
    -точна настройка на тока спрямо дебелината на материала
    -точна е постоянна скорост на движение на горелката и съответно подаване на добавъчния материал
    - разхода на газ
    -диаметъра на дюзата
    -излаза на електрода
    -дължината на дъгата
    дано не съм пропуснал нещо, но за тия неща се сещам.
    Сядаш и почваш да правиш проби, като променяш поотделно всяко нещо от горепосочените ,и все ще стигнеш до желания за теб резултат.
    Шева на снимката по най голяма вероятност е правен с техниката -"Walking the Cup"Тая техника са постига с много опит и много тренировки.Не че не може и по традиционния начин но така шева става наистина много по красив!

    target="_blank">




    Прикачени файлове
    Последно редактирано от welderargon; 23-12-17, 18:29.
    https://www.youtube.com/watch?v=cgb6BThxVU4
    https://www.youtube.com/watch?v=Dz3BH1U3TPc

    Being A Good Welder Is 3% Talent, 97% Not Being Distracted By The Internet.

    Коментар


    • #3
      От: Златист заваръчен шев при аргон?

      Ако знаеш руски, има доста материал из нета за художествените заварки и как се постигат цветовете.
      А всъщност защо ти е заварка с точно определен цвят при зваряване на тръби?
      Съботата ми вървеше добре докато не осъзнах, че е понеделник.

      Коментар


      • #4
        От: Златист заваръчен шев при аргон?

        Първоначално публикуван от santaclash Преглед на мнение
        Ако знаеш руски, има доста материал из нета за художествените заварки и как се постигат цветовете.
        Художествените заварки са наистина нещо много интересно,но при тях освен умения за заваряване се изискват и доста други умения.За мен темата е много интересна,но чак пък доста материали ,не намерих!Открих две статии ,в които има известни разяснения но нищо по точно и конкретно.Нещата са описани в общи линии и почти нищо неизвестно и интересно, доста от описаните неща и аз съм ги споменал в предния ми пост.Това за което се говори като основно влияния е температурата в зоната на заваряване.За което бих се съгласил но само в известна степен.Моя опит показва, че с един и същ ток ,с една и съща газова дюза,с един същ разход на газ ,може да се появят почти цялата гама от цветове получаващи се при заваряване на неръждаема стомана.Така че ,ще ми интересно да се конкретизират как останалите параметри като например:скорост ; дължина на дъгата и ъгъл на на горелката, влияят на формиране на цветовете.Защото препоръка като използване на газова леща ми звучи малко като реклама.Не че и това няма влияние, но не е основното и най необходимото условие.
        Така че ще ми е интересно да посочиш статиите които описват техниката и технологията за постигане на точни цветове в художествените заварки.
        Последно редактирано от welderargon; 24-12-17, 09:21.
        https://www.youtube.com/watch?v=cgb6BThxVU4
        https://www.youtube.com/watch?v=Dz3BH1U3TPc

        Being A Good Welder Is 3% Talent, 97% Not Being Distracted By The Internet.

        Коментар


        • #5
          От: Златист заваръчен шев при аргон?

          Аз съм доста далече от заваряването. ПРавил съм опити да усвоя най-базовите неща откъм теория и така съм попадал на такива материали. Тя самата заварка "цвят" всъщност няма. Ефектът се дължи на пречупване на светлината, която преминава през слоевете оксиди, образували се върху повърхноста. Явно гонейки точно цветовия ефект, тези художниците работят основно с титан.
          Съботата ми вървеше добре докато не осъзнах, че е понеделник.

          Коментар


          • #6
            От: Златист заваръчен шев при аргон?

            Всъщност, златист цвят може и на "черно" да се докара.

            Коментар


            • #7
              От: Златист заваръчен шев при аргон?

              При неръждавейката и тръбите цвят и низ на декорацията се получава при ниски токове, малък ъгъл на водене на електрода и тела /35гр./, малък ъгъл на заточване на електрода /22,8гр./, дълга вана с по-далечен фокус, съответно по-голяма керамика, с цедка за дюза. Тънка тел за по-финна капка, средно висок дебит на газта за по-бързо охлаждане на завареният участък и най-важното....тела винаги да е в зоната на защита. Движенията са различни според шарката, която искаме да постигнем /капка върху капка, две до една, змийска люспа, рибена, вълна, керемиди и т.н./
              Примерно за керамика №8 или 9 електрода трябва да стърчи с около 2мм от незаточената част при ъгъл 22,8 градуса. Воденето става без бутане, а чашката сама трябва да се "катери" по вече изтиналата част на декорацията без да прескача "люспите".

              Коментар


              • #8
                От: Златист заваръчен шев при аргон?

                Добре,де само аз ли виждам в снимката на Азаро "студен" шев.Скосяванията на детайлите от двете страни си личат ясно,шева е много изпъкнал,а добавъчния материал е натрупан без да се вижда сплавяване с основния.Ако това е ок,предполагам че правилния отговор ще е,че за да получим този цвят,трябва да работим на по-нисък от необходимия ток....Или греша?

                Коментар


                • #9
                  От: Златист заваръчен шев при аргон?

                  Това на снимката едва ли е заварка на два отделни детайла .Най-вероятно е струговано (почистено ) парче и последващо заиграване с ръкохватката . Не се личи напластяване .Отделно 3-5мм тръба не е тънка .Красиво е ,но е доста игра на нисък ампераж само декорация .

                  Коментар

                  Активност за темата

                  Свий

                  В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                  Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                  Зареждам...
                  X