Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Супер твърд наварен метал

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: Супер твърд наварен метал

    Първоначално публикуван от Кольо Преглед на мнение
    Но това с наваряването на зъби на багери ер изпробвано. Не работи. Камъбюните са едно, пръстта съвсем друго.
    На собствения ни "багеротрактор" някога работеше. Зъбите изкарваха доста повече от нови. Доколкото помня и не ръждясваха където е наварявано.
    Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

    Коментар


    • #17
      От: Супер твърд наварен метал

      Оооффф. сега виждам каква дума съм измислил, баси... Снощи не бях на себе си, след тежък ден, а и ми се спеше като на новородено, та...

      Спарки, какво са работили наварените от теб железа? Ако е за камъни-не ни интересува. Сухата пръст влияе много по-различно. Постоянно въздействие на абразивна маса, съчетано с голям натиск. Докато при камъните имаме по-скоро ударно натоварвае, за съвсем кратки интервали. А и в пръст да копае багера-пак работата в пръстта е доста по-малко време отколкото като заровиш плуга, и...

      Тихича е поръчал ЕСАБ84.84, и като изпробва-ще каже резултат.

      @АИГ-щом имаш технологията-давай я. Ако не е нещо тайна де.
      Тихича е силно любознателен, и е със златни ръце, та ще се зарадва да изпробва още нещо. Че и органите на машините му са скъпи. Остави, че и ги няма. Та иска да си ги навари, за да изкарват повече време.
      А може и аз да си направя моите железа "вечни"
      Има ли желание-има и начин!

      Коментар


      • #18
        От: Супер твърд наварен метал

        Първоначално публикуван от Кольо Преглед на мнение
        ...
        А може и аз да си направя моите железа "вечни"...
        Един стар механик , като почнеха търговците да си халят техниката ги затапваше:
        " ...от пръстта, по-кораво няма..."

        Коментар


        • #19
          От: Супер твърд наварен метал

          Първоначално публикуван от Кольо Преглед на мнение
          Спарки, какво са работили наварените от теб железа? Ако е за камъни-не ни интересува. Сухата пръст влияе много по-различно. Постоянно въздействие на абразивна маса, съчетано с голям натиск. Докато при камъните имаме по-скоро ударно натоварвае, за съвсем кратки интервали.
          Не съм ги наварявал аз. Тогава хал хабер си нямах от заваряване. Преди над 15 години беше. Бяха наварени зъбите на кофата, плътно по цялата им вътрешна част, мисля и по ръба. Всичко се работеше с него - например основите на 3 доста големи къщи върху силно наклонен терен (практически 3-4 пъти копането за къща с мазе върху нормален равен терен), вертикална планировка на терените, ВиК, помийни ями. Камъни - не. Просто нормални средностатистически изкопи. Има и пясук и чакъл под горния слой, но нищо фрапиращо. Тук-там имаше и ремонти на ВиК в разни по-тесни места, където друго не може да влезе - там може и да е имало повечеко чакъли и прочие, но не това беше основната работа. Машината беше нов трактор Беларус с всичкия възможен прикачен инвентар без тоя за оране.


          Първоначално публикуван от Кольо Преглед на мнение
          А и в пръст да копае багера-пак работата в пръстта е доста по-малко време отколкото като заровиш плуга, и...
          Със сигурност. Предполагам въпроса е да се наварят критичните места, където износването е най-голямо. Но от такава техника нямам понятие. Знам че хубави кофи и прочие се правят от стомана "HARDOX". Дали има вариант и смисъл и плуговете да са от такова нямам идея. Стоманата е правена точно за работа в условия с абразивни частици.
          Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

          Коментар


          • #20
            От: Супер твърд наварен метал

            Коле, как си мислиш- дали пръста е по абразивна от движещ се бетон,
            който търка желязото на S-шибъра на бетонпомпата?
            Теоретично- на около 20 000 кубика бетон се прави подмяна на износващи елементи.
            Не че много у нас го правят де- само един познавам такъв.
            Последно редактирано от dedoKoko; 15-09-17, 14:02.
            Ясен: ”в Наречен си лекувам нервите от форумното модериране...”

            Коментар


            • #21
              От: Супер твърд наварен метал

              AS SD-ABRA Cr Перфекни са за целите ти,не са супер скъпи-около 10лв/кг.Ако ще наваряваш джилезиииййй с по-високо съдързание на манган,правиш първо подложка(буферен слой) с 308 или 312.
              ПП:Къде изчезна тоз младеж Тихича,не съм го мяркал от година ....
              "The two most important days in your life are the day you are born and the day you find out why."
              Mark Twain
              СтоЕнчA

              Коментар


              • #22
                От: Супер твърд наварен метал

                Първоначално публикуван от dedoKoko Преглед на мнение
                Коле, как си мислиш- дали пръста е по абразивна от движещ се бетон,
                Може бетон ада е по-абразивен, но в пръстта много малко метали и сплави могат да устискат. Изобщо-земеделската техника работи в невъзможни условия. Сериозни натоварвания, от които идват сериозните сили действащи на конструкцията на машините, сериозното налягане върху работните поърхности, а като капак на всичко-и абразивното действие на земните частици. Абе сложно нещо е, не може да се обясни с няколко поста във форум.

                Първоначално публикуван от Shtaiga Преглед на мнение
                ПП:Къде изчезна тоз младеж Тихича,не съм го мяркал от година ....
                Никъде не е изчезнал, у тях си е.
                Просто не му дават възможност да пише тук. БАН му викат.Заради глупост ама кой както го влече...
                МА и той влезе вчера тук, за да прочете темата. И ме псува(ама не истински) задето съм го бил споменавал.
                Има ли желание-има и начин!

                Коментар


                • #23
                  От: Супер твърд наварен метал

                  Едно плужно тяло , да речем на 35 см , трябва да измине 2857,1428571428571428571428571429 м.
                  Или 2км и около- почти три да обърне една маса пръст наопаки (оран) за 1000 квадратни метра/1 декар .
                  Ако е за градина от декар - до три - да кажем , че на 3 години ще се сменя работния елемент .
                  В зависимост от времето и влагата и състава на почвата - нещата варират от Х до 7Х натоварване и челно триене.

                  В поста с фадромата - не е същото .
                  Е сменяли сме режещия ръб на L200 един път .
                  Ама машината беше мой набор и буташе денонощно .
                  Тя повече се износваше от триенето в бетонната настилка .
                  Не от работа .

                  Култиваторните лапи (благодаря Коле - ние си ги знаем чапи) ,
                  работят в още по лоши условия - почти два пъти по голяма скорост ....аналогията с пилата и ъглошлайфа (ама това е съвсем друга манджа) си е пълна.

                  Покритието , предполагам не е някаква секретна технология . Може и химически да правят тоя слой.
                  То при украинците "секретната" става достъпна най-много след третото шише.

                  П.П. Наистина не съм видял наваряване на "къртачи" и лемежи . Бих искал . Не казвам , че няма . Искам да видя.

                  П.П.П. Бетон помпата не работи със сух симент , чакъл , и пясък . Слагат и "малко" вода . Вискозитета е различен .
                  Охлаждането също .

                  Коментар


                  • #24
                    От: Супер твърд наварен метал

                    Първоначално публикуван от Shtaiga Преглед на мнение
                    AS SD-ABRA Cr Перфекни са за целите ти,не са супер скъпи-около 10лв/кг.Ако ще наваряваш джилезиииййй с по-високо съдързание на манган,правиш първо подложка(буферен слой) с 308 или 312.
                    ПП:Къде изчезна тоз младеж Тихича,не съм го мяркал от година ....
                    Малка поправка.
                    Буферния слой трябва да бъде от 307. Това е 18 хром, 8 никел, 6 манган.
                    312 и 308 са за други неща. Евентуално може буфер и с 312 въпреки че не се препоръчва
                    АИГ-Заваряване ООД
                    Производител на заваръчни апарати "DEL"
                    http://www.aigwelding.com
                    0889 522 036

                    Коментар


                    • #25
                      От: Супер твърд наварен метал

                      In applications requiring a thick deposit metal, AS P-308 Mn or AS P-312 should be used for buffering.
                      It is crucial to have a buffer layer with AS P-308 Mn for 12-14 % Mn containing steels before
                      hardfacing applications.
                      "The two most important days in your life are the day you are born and the day you find out why."
                      Mark Twain
                      СтоЕнчA

                      Коментар


                      • #26
                        От: Супер твърд наварен метал

                        Първоначално публикуван от Shtaiga Преглед на мнение
                        In applications requiring a thick deposit metal, AS P-308 Mn or AS P-312 should be used for buffering.
                        It is crucial to have a buffer layer with AS P-308 Mn for 12-14 % Mn containing steels before
                        hardfacing applications.
                        Незнам какво цитираш, но 308 е материал чувствителен към въглеродното съдържание. Получаат се твърди и крехки хромни карбиди.
                        Ако електрода е със синтетична обмазка, имам в предвид 308 е пръчката и добавката от 6% манган е в обмазката под формата на фероманган, то това е друга работа и се отнася за конкретния електрод. Принципно 308 е 19 хром и 9 никел. При заваряване част от тях изгарят, преминават в шлаката и ако няма добавки в обмазката те стават приблизително достатъчно за 307.
                        307 е дълбоко аустенитен материал, благодарение на мангана, и е нечувствителен към всякакви допълнителни включвания. Аустенита може да поеме и разтвори в себе си достатъчно много въглерод без това да повлияе на механичните му показатели.
                        АИГ-Заваряване ООД
                        Производител на заваръчни апарати "DEL"
                        http://www.aigwelding.com
                        0889 522 036

                        Коментар


                        • #27
                          От: Супер твърд наварен метал

                          Има много видове електроди и тел, които след наваряване достигат износоустойчивост и твърдост 60-62 HRC.Трябват няколко слоя.
                          Има и двуслойна ламарина, на която износващият слой е около 700-800 HV.
                          Грубо цената би излязла около 10 лв / кг. и при двата варианта, без труд за поставяне / наваряване.

                          Коментар


                          • #28
                            От: Супер твърд наварен метал

                            Първоначално публикуван от Кольо Преглед на мнение
                            ...Та някой знае ли каква е тази сплав, може ли да се намерят такива електроди, и изобщо всичко свързано с тази технология....
                            Ми струва ми се , вече сме го дъвкАли тука .

                            Иначе помня , Тихича беше свестен пич , та жалко че са го баМнали . Прати му много поздрави кат се видите .

                            ПС. Аха. Абе помня аз , че имаше нещо .
                            Те тука :

                            http://www.offroad-bulgaria.com/show....php?t=186928&
                            Топлата вода е открита случайно само първия път . Всички последващи опити за нейното преоткриване са умишлени , упорити и целенасочени.

                            Коментар


                            • #29
                              От: Супер твърд наварен метал

                              Това съм го пропуснал.
                              Нейсе. Тихича вече е получил есаб 84.84, от Георги, и ще прави проби.
                              И естествено-отзиви.
                              Праща ми постоянно снимки на наварени детайли, пробвал е с доста електроди и телове, и казва, че досега всичко е ташак, държи по един ден работа. Демек-8-10 часа на нивата, което си е 7-8 часа(при съвестен тракторист)постоянно в земята, и е подложено на сериозен натиск и абразивност.
                              Направил е два органа с 84.84,та утре май ще е пробата, та ще казвам кое-какво.
                              Има ли желание-има и начин!

                              Коментар


                              • #30
                                От: Супер твърд наварен метал

                                Първоначално публикуван от Кольо Преглед на мнение
                                ...Праща ми постоянно снимки на наварени детайли, пробвал е с доста електроди и телове, и казва, че досега всичко е ташак, държи по един ден работа. Демек-8-10 часа на нивата, което си е 7-8 часа(при съвестен тракторист)постоянно в земята, и е подложено на сериозен натиск и абразивност. ... .
                                Чеки ся . Ташак на култиватор , или на лемеж ? И респективно колко изкарва един нов руски оригинален (ако е ) лемеж за сравнение ?

                                ПС. ... и стига си се оплаквал от почвата . Обикновен чернозем си е , знам го Не си виждАл какъв кор берат на други места .
                                Последно редактирано от Vlado_Ts; 16-09-17, 20:38.
                                Топлата вода е открита случайно само първия път . Всички последващи опити за нейното преоткриване са умишлени , упорити и целенасочени.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                Тук са 2 потребители онлайн. 0 потребители и 2 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X