Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Какво е това ВД-306 У3

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Какво е това ВД-306 У3

    Здравейте.
    Днес се сдобих със следната техника:
    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:image-0-02-05-7b69f1f3153c3f3560c65f2e81e452c5418dfc7fc9e39da632a8248300e63c20-V.jpg
Прегледи:1
Размер:62.0 КБ
ID:6130642Натиснете снимката за да я уголемите

Име:image-0-02-05-7d86682d20639974ee6d4be51189bf751bd35be943608e2e21be894ab377f29e-V.jpg
Прегледи:1
Размер:89.6 КБ
ID:6130643Натиснете снимката за да я уголемите

Име:image-0-02-05-113a67c8dfe9bdd14fc3dcee1893ebfd948303e4c3f743831615bc5bc746bf66-V.jpg
Прегледи:1
Размер:71.0 КБ
ID:6130644Натиснете снимката за да я уголемите

Име:image-0-02-05-ae4c6bca6e5a7e249fd3d521b0d81d8e09c643e0a6b12d5e58ba80bde7e04b15-V.jpg
Прегледи:1
Размер:75.8 КБ
ID:6130645Натиснете снимката за да я уголемите

Име:image-0-02-05-c4aa1d810983ef448b5a66724b7035dc7d997bb9e43db36d17980be53fe90e88-V.jpg
Прегледи:1
Размер:67.1 КБ
ID:6130646Натиснете снимката за да я уголемите

Име:image-0-02-05-cc13b76ae6c20d11da6d8e02f82dd5d36b8a7a52dd9e74861572dd391248cc1e-V.jpg
Прегледи:1
Размер:59.0 КБ
ID:6130647

    Разбрах, че е трифазен правотоков заваръчен токоизточник. И до там. Използват ли се още, какво липсва от него, изобщо всякаква информация (включително приблизителна цена) ще ми бъде полезна.

    Благодаря!

    Димитър
    LZ1DSM

  • #2
    От: Какво е това ВД-306 У3

    Трифазен правотоков електрожен, 315А.

    За използване сигурно се използват, поне на места с подходяща механизация за местенето им, или където са стационарни. 400 амперовия инвертор, дето ми е до стола в момента, се носи и с една ръка.
    Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

    Коментар


    • #3
      От: Какво е това ВД-306 У3

      С малко заигравка това не може ли да стане VIG даже за халамин...

      Коментар


      • #4
        От: Какво е това ВД-306 У3

        Тежи 150 килограма по табелка
        Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

        Коментар


        • #5
          От: Какво е това ВД-306 У3

          На алуминия му трябва променлив ток.За черно и нераждаемо може и да стане,но ще трябват още много други неща и според мен май не си заслужава зайгравката.Като правотоков електрожен ще върши работа за много неща.Много са му килата,но за стационарен както писа по-горе колегата няма да има проблем.

          Коментар


          • #6
            От: Какво е това ВД-306 У3

            Първоначално публикуван от Stefan55 Преглед на мнение
            На алуминия му трябва променлив ток....
            Именно щото е променливо токов траф с реостат и с непрекъснати намотки.Ма не разбирам,имах подобна оферта преди 15-тина години...

            Коментар


            • #7
              От: Какво е това ВД-306 У3

              Първоначално публикуван от kosta-s Преглед на мнение
              Именно щото е променливо токов траф с реостат и с непрекъснати намотки.Ма не разбирам,имах подобна оферта преди 15-тина години...
              За ВИГ за черно и неръждаемо става без заЙгравки . Ама ти е за бяс тая допотопна техника .
              За алуминий е друга бира и баш там заЙгравките са толкова , че обезсмислят начинанието .

              Първоначално публикуван от beretta Преглед на мнение
              ....Днес се сдобих със следната техника:

              Разбрах, че е трифазен правотоков заваръчен токоизточник. И до там. Използват ли се още, какво липсва от него, изобщо всякаква информация (включително приблизителна цена) ще ми бъде полезна.

              Благодаря!

              Димитър
              Ми липсват заваръчните кабели , доколкото виждам от картинките . ... което не е беда .

              Ако е изправен и ако си се сдобил на приемлива цена , можеш да си заваряваш на воля с базични електроди . ...имайки предвид килата и от там - мобилността на машината .
              Топлата вода е открита случайно само първия път . Всички последващи опити за нейното преоткриване са умишлени , упорити и целенасочени.

              Коментар


              • #8
                От: Какво е това ВД-306 У3

                Първоначално публикуван от Stefan55 Преглед на мнение
                На алуминия му трябва променлив ток.
                Ако се загледаш, на една от снимките се вижда табелка със схема на свързване като правотоков и като променливотоков.
                Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                Коментар


                • #9
                  От: Какво е това ВД-306 У3

                  Ако е траф с две намотки може и да стане за алуминии. Иначе само с якодимиеви електроди...
                  АИГ-Заваряване ООД
                  Производител на заваръчни апарати "DEL"
                  http://www.aigwelding.com
                  0889 522 036

                  Коментар


                  • #10
                    От: Какво е това ВД-306 У3

                    Първоначално публикуван от Vlado_Ts Преглед на мнение
                    Ако е изправен и ако си се сдобил на приемлива цена , можеш да си заваряваш на воля с базични електроди . ...имайки предвид килата и от там - мобилността на машината .
                    Човекът който ми го остави, си продаде къщата и ми предложи да го купя или да го продам от негово име.
                    Сега съм в шах, защото не знам колко струва. Ще го умувам.

                    Не съм го пробвал още, но тази събота ще му сложа кабелите от моя електрожен и ще извикам един спец да го пробва.
                    LZ1DSM

                    Коментар


                    • #11
                      От: Какво е това ВД-306 У3

                      Първоначално публикуван от Vlado_Ts Преглед на мнение
                      За ВИГ за черно и неръждаемо става без заЙгравки . Ама ти е за бяс тая допотопна техника .
                      За алуминий е друга бира и баш там заЙгравките са толкова , че обезсмислят начинанието .
                      За черно и неръждаемо вече ги предлагат в "кроки" с награда.Преди години ми предложиха за 900лв тунинг на кракра 315.Ми заваряваше си халумин съвсем прилично.Отказах,щот съм от село дето нуждаещите се от заварка на алуминий се събират на единия ми пръст,та към 2915 може да избием инвестицията.Иначе към днешна дата заваряваме халумин,ама с ДЕЛ телчарка.
                      А иначе пазарната цена на това "чудо" не е повече от лев килото...

                      Коментар


                      • #12
                        От: Какво е това ВД-306 У3

                        Пропуснал съм огледа на табелките.Наистина на едната от тях има схема да работи и на променлив ток.

                        Коментар


                        • #13
                          От: Какво е това ВД-306 У3

                          Първоначално публикуван от Stefan55 Преглед на мнение
                          Пропуснал съм огледа на табелките.Наистина на едната от тях има схема да работи и на променлив ток.
                          За тва говорех,ама кат не разбирам,оти да прайм политика...
                          Според мен в това му е цената.Иначе има десетина кила бакър и стотина кила джелезо.Колко да чини?

                          Коментар


                          • #14
                            От: Какво е това ВД-306 У3

                            Първоначално публикуван от kosta-s Преглед на мнение
                            За тва говорех,ама кат не разбирам,оти да прайм политика...
                            Според мен в това му е цената.Иначе има десетина кила бакър и стотина кила джелезо.Колко да чини?
                            Цената му е баш те толко : десетина кила бакър + стотина кила железо .... по цени на Надин.
                            Топлата вода е открита случайно само първия път . Всички последващи опити за нейното преоткриване са умишлени , упорити и целенасочени.

                            Коментар


                            • #15
                              От: Какво е това ВД-306 У3

                              Първоначално публикуван от kosta-s Преглед на мнение
                              За тва говорех,ама кат не разбирам,оти да прайм политика...
                              Според мен в това му е цената.Иначе има десетина кила бакър и стотина кила джелезо.Колко да чини?
                              Цената е според търсенето.За един машината може да е на цена на злато за друг на цена "тинке". Това,че има променлив ток не го прави много пригоден за аргонов апарат. За да стане такъв си трябват още доста неща които струват "добри" пари и пак няма да е баш таман.За стационарен апарат ще върши работа ама това превключване от прав на променлив ток си е малко кофти работа като се превключи няколко пъти и връзките ще почнат да греят.

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X