Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Избор на ВИГ

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: Избор на ВИГ

    Първоначално публикуван от KOVESLAV Преглед на мнение
    На снимката на Кастолина се вижда ключе,а не бутон.Ключето се превключва безпроблемно с ръкавица.Ако има някакво неудобство при него е това,че то стърчи извън панела и може да бъде превключено случайно,докато се настройва потенциометъра с ръкавица на ръката.
    Прилича на ЦК ключе ама не е такова. При натискане надолу се връща само в горна позиция. Би трябвало бутон да се нарича . С него се превключват трите режима на апарата

    Коментар


    • #17
      От: Избор на ВИГ

      Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
      Тъч значи докосване. Има ли натискане, вече не е "тъч", а само бутон.
      Е жалко ,надявах се поне да е тъч-бутон...


      Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
      Неудобството за ръкавиците е когато има "сензрен екран", по-популярно като тъч-скрийн. Чисто технологично е неудобството.
      Ами аз и този от снимката никога не съм го натискал с ръкавица !Просто ми е жал да не го оцапам!Вероятно нарочно ги правят бели..
      Технологично неудобството при "сензорен екран",според мен, е най вече полепването на пръски!Вероятно не са изобретили "сензорен екран"по който да не полепват пръски!Обаче пък тия видове панели като от снимките са измислени така че да полепва само прах по него.....!


      Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
      ...ако имаме машина, дето се пренастройва рядко, например в някакво производство, то може и тъч скрийн - там заварчика така или ианче пипа крайно рядко, ако изобщо. Във всички останали случаи обаче ми се струва неудачно. Иначе е голяма благина от гледна точка на конструиране и програмиране - слагаш един и същи екран за всичките си машини, няма копчета, няма диоди и прочие полюции, само програмата се сменя и интерфейса става какъвто искаш като вид, съдържание и функции.
      Е ,те големите като Kemppi,Miller а вероятно има други, са решили проблема с Bluetooth управление !Имат си специален софтуер за компютри ,таблите и телефони от които се управлява и програмира машината!
      https://www.youtube.com/watch?v=cgb6BThxVU4
      https://www.youtube.com/watch?v=Dz3BH1U3TPc

      Being A Good Welder Is 3% Talent, 97% Not Being Distracted By The Internet.

      Коментар


      • #18
        От: Избор на ВИГ

        Аз гледах веднъж един Мигатроник с карта памет.Всеки оператор поставя своята карта и щом поеме машината работи със своите запаметени настройки или да си запамети нови и т.н.

        Коментар


        • #19
          От: Избор на ВИГ

          Флашки, SD карти, Wifi, Bluetooth, LAN, CAN и каквото подобно се сетите се прави лесно - от прекарване на 5-6 жици до конектора, до добавяне на един допълнителен чип струващ левчета. Въпрос на конкретно дизайнерско или инженерно решение.

          От всичкитве тия SD-то е най-просто - буквално като фасул. Хардфуера се изчерпва с пистите от процесора до слота за карта, а софтуера не е никакво предизвикателство, дори да не се ползва операционна система, ами да си пишеш всичко сам. Самоделния ми поялник има USB порт.
          Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

          Коментар


          • #20
            От: Избор на ВИГ

            Леле Спарки, ти си кото Макгайвър... Само да не кажеш, че и мусака прави...
            Весело прекарване на новогодишната нощ.

            Коментар


            • #21
              От: Избор на ВИГ

              Първоначално публикуван от dido7 Преглед на мнение
              Леле Спарки, ти си кото Макгайвър... Само да не кажеш, че и мусака прави...
              Кое да прави мусака?
              Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

              Коментар


              • #22
                От: Избор на ВИГ

                Поялника

                Коментар

                Активност за темата

                Свий

                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                Зареждам...
                X