Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Механизирано (роботизирано) ЦПУ заваряване

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: Механизирано (роботизирано) ЦПУ заваряване

    Първоначално публикуван от Vlado_Ts Преглед на мнение
    .....Второ , утре като отида на работа , ако искаш ще ти наснимам кафез 1 кубик , пълен с подобни изделия . Правя по 2-3 000 месечно , според заявката . На един ротатор и застопорена на стойка горелка , със синхронизирани команди ....
    Първоначално публикуван от stivemaster Преглед на мнение
    ...Ами аз съм писал, че не се занимавам с производството на такива детайли, особено стотици бройки дневно, както и Владо според мен го прави единствено във форума, на приказки ......
    Всъщност , кафеза е малко над 2 кубика . И хартиса . В смисъл не остана място да го натоварим на камиона за горещо поцинковане .
    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_20161125_121523.jpg
Прегледи:1
Размер:162.0 КБ
ID:5735424

    Те ти и на заготовки .

    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_20161125_121609.jpg
Прегледи:1
Размер:123.5 КБ
ID:5735425

    1 000 "тетки" за 23 дни . Т.е. 3000 заварени фланеца . На един ротатор .

    Ето и как изглежда шева на фланеца :

    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:23102015320.jpg
Прегледи:1
Размер:102.1 КБ
ID:5735427

    Сори за качеството на снимката, ако не е много ясно .

    Първоначално публикуван от stivemaster Преглед на мнение
    ....А на прословутия ви ротатор, могат да се заваряват само елементарни ротациони детайли и в присъствието на добър заварчик....
    Ами далече си от истината . На ротатора ми не работи "заварчик" , а "оператор на машина" . Колкото и гръмко да звучи - хванал съм го буквално от улицата и е абсолютно бос като заварчик . И надницата му е с 15 лева по- ниска от тази на заварчиците ми .
    Просто защото този тип заваряване не изисква квалифициран заварчик .
    Последно редактирано от Vlado_Ts; 25-11-16, 14:41.
    Топлата вода е открита случайно само първия път . Всички последващи опити за нейното преоткриване са умишлени , упорити и целенасочени.

    Коментар


    • #17
      От: Механизирано (роботизирано) ЦПУ заваряване

      Първоначално публикуван от welderargon Преглед на мнение
      ....а ЦПУ -то ще управлява само скоростта на въртене на детайла и застъпването на шева ,нищо повече не ти трябва.....
      Уелдър , ма какво ти ЦПУ Управляващ блок , който регулира скоростта на въртене на масата и синхронизира старта и стопа на масата и заваръчния апарат . Тази "велика техника " (аххх , охххх ) е една тиристорна "Струна" 250А и блокът пак от Боян за 450лв. , отпреди 10 години .

      Имам и още едно , още по- просто ротаторче ,китайче - от Асен . Взех го на майтап , че ми беше и спешно , но деяни вече над година .

      ПС. Те това вече е самоизтъкване .
      Последно редактирано от Vlado_Ts; 25-11-16, 15:05.
      Топлата вода е открита случайно само първия път . Всички последващи опити за нейното преоткриване са умишлени , упорити и целенасочени.

      Коментар


      • #18
        От: Механизирано (роботизирано) ЦПУ заваряване

        На първата снимка съм показал такъв шев, с по евтино телоподаващо,но аз имам предвид по друг шев - съединяващ не тръбен фланец, а такъв на лагерно тяло с катет 14мм.Също така, по технология трябва да се изпълнява последователност и т.н. ,ама щом казваш ротатор, ротатор да бъде. И чистачката ще работи на него,няма да скучае я и без това малко бачка за 400-те лв. дето и даваме.
        Посетете сайта ми : http://mashini-plazmeno-riazane.com

        Коментар


        • #19
          От: Механизирано (роботизирано) ЦПУ заваряване

          Първоначално публикуван от Vlado_Ts Преглед на мнение
          Уелдър , ма какво ти ЦПУ Управляващ блок , който регулира скоростта на въртене на масата и синхронизира старта и стопа на масата и заваръчния апарат .
          Ами човека иска да си управлява въртяща ос с ЦПУ ,а не с управляващ блок с релета и датчици . А пък с това ЦПУ току виж е почнал да заварява и прави шевове на ротатор ,както май много му се иска!
          https://www.youtube.com/watch?v=cgb6BThxVU4
          https://www.youtube.com/watch?v=Dz3BH1U3TPc

          Being A Good Welder Is 3% Talent, 97% Not Being Distracted By The Internet.

          Коментар


          • #20
            От: Механизирано (роботизирано) ЦПУ заваряване

            Е как няма да ми се иска ?Аз за това ти правих сравнения и се опитвах да подчертая недостатъците и, че да ме заподозреш че я харесвам така ли ?
            Посетете сайта ми : http://mashini-plazmeno-riazane.com

            Коментар

            Активност за темата

            Свий

            В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

            Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

            Зареждам...
            X