Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Избор на апарат за заварване

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #61
    От: Избор на апарат за заварване

    Първоначално публикуван от Emil_Pz Преглед на мнение
    Колеги да задам и аз един въпрос, имам ВИГ+ММА 200А инверторна машина възможно ли е да се използва като токоизточник на някакъв модул така да се каже с телоподаващ механизъм,шланг,ролка тел и тн.?
    Аз съм единя на който Данчо преработи 200 амперов Сталверк от груповата поръчка с телоподаващ модул и Селф контрол . От тогава работя и пея
    Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

    Коментар


    • #62
      От: Избор на апарат за заварване

      Мисълта ми беше въпросното устройство да в оттделен корпус и само с помоща на кабели с бързи връзки да му се подава захранване, така ще може машината да се ползва и без него,това при условие че тока подаван от машината е подходящ за МИГ-МАГ.

      Коментар


      • #63
        От: Избор на апарат за заварване

        Еми тока подаван от РЕДЗ/ВИГ машина не е подходящ за МИГ/МАГ. Ако е инвертор може и да подлежи на преправяне, ако не е - не подлежи. Между модула и машината трябва да върви и захранване за мотора и контрол на инвертора (като отпуснеш спусъка трябва да се изключва инвертора) като минимум, тъй че не е толкова просто.

        И при Данчо, и в DEL има компактни машини с 5кг ролка. Като не ти трябва - просто махаш ролката и толкоз. Разликата спрямо електрожен е теглото на телоподаващия механизъм, примерно килограм.
        Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

        Коментар


        • #64
          От: Избор на апарат за заварване

          А някава идея този младеж Данчо кога ще се покаже на "бял свят" с поне някъкъв приличен сайт,а не ознзи пълен ташак ,който беше качил някой.Щото ходенето до бакърената само са опресняване на общта култура за заваряване, е несериозно.
          "The two most important days in your life are the day you are born and the day you find out why."
          Mark Twain
          СтоЕнчA

          Коментар


          • #65
            От: Избор на апарат за заварване

            То е ясно че да си взема направо телоподаващо е най добре но идеята беше да се мине по тънко.

            Коментар


            • #66
              От: Избор на апарат за заварване

              Първоначално публикуван от pimax Преглед на мнение
              Малко уточнения:
              До сега с четворка електроди почти не съм работил.
              Днес купих нов пакет базични Бьолер.Прилична заварка става с над 190 ампера.Идея си нямам колко са реално - това отчита дисплея.
              За това въпроса ми беше за 250 амперова машина и да има някакъв запас.
              Имам за правене една метална конструкция и ако трябва цял ден да бръмчи на пълна мощност...
              Другото което ме притеснява е че за монтажа най-близкото табло е на стотина метра.
              Има страхотни ментаци на Бьолера, виж да не е там проблемът. Аз изгорях с един пакет [emoji17], идват от Димитровградския пазар.

              Изпратено от моят D5803 с помощта на Tapatalk

              Коментар


              • #67
                От: Избор на апарат за заварване

                Първоначално публикуван от Emil_Pz Преглед на мнение
                ...да се мине по тънко.
                Е не се получава. Да се научиш да преправяш машина излиза доста по-скъпо от това да си купиш машината, която ти трябва. Често и преправянето на готова машина от човек, дето знае как, пак не излиза хич евтино, еле пък ако се прави за една единствена машина. И не са частите проблема, а човекочасовете, загубени в това занимание.
                Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                Коментар


                • #68
                  От: Избор на апарат за заварване

                  Стартирането от нула е винаги трудно. За щастие , тук във форума му имаме телефона!!! А иначе - "око да види, ръка да пипне " , е най - сигурно.

                  Коментар


                  • #69
                    От: Избор на апарат за заварване

                    Първоначално публикуван от pimax Преглед на мнение
                    Прилична заварка става с над 190 ампера.Идея си нямам колко са реално - това отчита дисплея.
                    Другото което ме притеснява е че за монтажа най-близкото табло е на стотина метра.
                    Няма начин да показва правилно...190А за 4мм са повече от достатъчно, ако са реални!!!
                    По въпроса за кабела - 4мм^2 и няма проблем със 100 метра.
                    Панайот Бърдарски
                    0887 60 77 22

                    Коментар


                    • #70
                      От: Избор на апарат за заварване

                      Първоначално публикуван от Shtaiga Преглед на мнение
                      А някава идея този младеж Данчо кога ще се покаже на "бял свят" с поне някъкъв приличен сайт,а не ознзи пълен ташак ,който беше качил някой.Щото ходенето до бакърената само са опресняване на общта култура за заваряване, е несериозно.
                      Той е повече по ремонтите и има доста работа и без сайт. Само аз му давам 3 - 4 машини в седмицата, има и други, а има и такива, които му се обаждат ходят директно. Иначе почти всичко съживява ако не е тотал и не го мързи да си играе. Отделно продава разни машини, преработва и т.н.

                      Коментар

                      Активност за темата

                      Свий

                      В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                      Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                      Зареждам...
                      X