Обява

Свий
Няма добавени обяви.

работа с електрожен

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #46
    До: работа с електрожен

    Браво! Добра работа като за начинаещ. Продължавай така и накрая без да искаш ще ти казват "майсторе". Наистина.
    Има ли желание-има и начин!

    Коментар


    • #47
      До: работа с електрожен

      Здравейте и от мен!
      И аз съм се опитвал няколко пъти да "работя" с чужд електрожен, но резултата е бил като първите опити на Zenit. Напоследък все по- често се заглеждам по електрожените в Praktiker и Bricolage от около 150-180лв. Въпросът ми е стават ли изобщо за нещо? Или ще изгори още докато се науча да работя с него. Мисля, че до около 100А им е максималния ток, и електрод не по дебел от 2,5мм. Трябва ми за разни дребни неща (стойки,куки). Писна ми всичко с резби и болтове да измислям. Също какво да гледам ако тръгна да купувам. Има с вентилатор на трансформатора, без...???

      Коментар


      • #48
        До: работа с електрожен

        Първоначално публикуван от dadan Преглед на мнение
        Също какво да гледам ако тръгна да купувам. Има с вентилатор на трансформатора, без...???
        Гледай да пише на корпуса "Кракра Пернишки", син или черен на цвят.
        Всичко останало остави на електрожена.
        LZ1HRD

        Коментар


        • #49
          До: работа с електрожен

          Във Варна има една фирма "Елжен" правят много добри електрожени.Работят при ниско напрежение (във вилните зони),топят електроди до 5мм ,малки са на габарити,имат защита срещу прегряване има възможност ако желаете да му монтират изправител и най-важното цената е много добра.Вече два електрожена имаме на тази фирма и работят безотказно.Несъм им рекламно лице и не получавам девиденти от тях но ако искате да имате нещо качествено може да се замислите.
          Неможе да вземаш трезво решение ако мозъкът ти е изгорял от наркотици и алкохол .
          Дий Снайдер

          Коментар


          • #50
            До: работа с електрожен

            Първоначално публикуван от dadan Преглед на мнение
            Здравейте и от мен!
            ... Мисля, че до около 100А им е максималния ток, и електрод не по дебел от 2,5мм. Трябва ми за разни дребни неща (стойки,куки). Писна ми всичко с резби и болтове да измислям. Също какво да гледам ако тръгна да купувам. Има с вентилатор на трансформатора, без...???
            може би е по-добре да пише "инвертер" на него. около 3 кг, 100-120А, гарантират 1 кутия електроди да завариш без да включи защитата, от 180 до 240В гарантират нормална работа на апарата и не са чак толкова скъпи. А правият ток си е друга работа - кеф ти стомана, кеф ти чугун, неръждавейки и т.н.

            Проучи добре пазара, и избери Аз лично отдавна не съм се напъвал с трансформатора

            Коментар


            • #51
              До: работа с електрожен

              Здравейте и от мен.За много години на всички.
              Инверторните електрожени са много хубави и удобни.Малко тежат и вършат страхотно много работа.За да се купи такъв уред човек трябва да се замисли за някои основни неща:
              1.Къде е произведен и къде се намира сервиза им.Да не се получи така,че да го карат до София и там да се бави месец защото бил италиански и чакат части за тях(примерно)
              2.Проверете фирмата каква е.Някои се измъкват със:неправилна експлоатация и не признават гаранции.Питайте.
              3.Лек 3кг (почти сигурно е,че няма да топи повече от 2,5мм-пое мнение)До 7-8 кила инвертор бива.
              4.Гледайте ПВ то на инвертора а не колко ампера вади.Може да е 120А ала сигурно е максимална мощност.За да работи човек спокойно с такъв инвертор ПВ то трябва да е 100А на 100%,което ви гарантира работа на електрод 3,25 нон стоп.Като приемем минамален ток за топене на 3,25 80А.
              За Пв се приема цикъл равен на 10мин.тоест теоритично ако ПВ е 100А/60% машината ще работи 6 минути и трябва да почива 4минути.
              Също важно е какво може да топи.Повечето инвертори не могат да топят алуминиеви електроди.Ако кажат,че няма проблеми пробвайте задължително.

              Коментар


              • #52
                До: работа с електрожен

                Какъв заваръчен апарат да си купя за заваряване в полеви условия?
                Захранване - инверторен електроагрегат Honda 20i - 2KW. По документация и дават 7А изходящ ток.
                “Който заменя свобода за сигурност, накрая губи и двете”.
                Б.Франклин

                Коментар


                • #53
                  До: работа с електрожен

                  2 kW според мен са малко

                  Можеш да погледнеш "Транзисторен полуавтомат за МИГ/МАГ заваряване. Работна честота 25KHz.
                  Предназначен е за заваряване на тънкостенни детайли в ремонтни условия. Захранва се от акумулатори. "
                  Ако имаш 24 волта.... Тук.

                  Коментар


                  • #54
                    До: работа с електрожен

                    И аз сега се уча със заварките на електрожен и аргон, добре, че имам 2-ма колеги които са си родени със ръкохватка в ръка и ми показват какво що. Иначе и аз преди да хвана ръкохватката си виках.... я колко е лесно като ги гледах с каква лекота заваряват... да ама не, такива красоти правех, че не можеш да познаеш това метал ли е или не. Вече след 1 месец усиля схванах за какво иде реч и горе доло правя красиви шевове... но има още мнооого вода да изтече. То заваряването си е цяла наука и не става от днрс за утре както изглежда на пръв поглед.
                    Иначе пък в нас си имаме правен електрожеен (само траф) с 5 степени и си играх да съединявам тръби за ауспуси (понеже такива баш имаме бол) които са със стена 1,5-2мм. на 1-ва стенем и като се има в предвид, че електрожена не е инверторен а е променлив тока, правя наистина много малко дупки на шев със 2,5мм. веженх

                    П.П. Иначе фабричните ръкохватки кадето ги дават в инверторните електрожени (и не само) не са никак удобни, при нас работим с правени от винкели... хем хващат добре елктрода, хем сам си настройваш ъгъла, хем лесно се измъква като ти залепне електрода за метала.
                    Моите снимки...
                    https://www.facebook.com/Photography.by.Ivanko
                    https://500px.com/ivankoo

                    Коментар

                    Активност за темата

                    Свий

                    В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                    Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                    Зареждам...
                    X