Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Избор на телеподаващо

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Първоначално публикуван от gaz Преглед на мнение
    Дай-боже да виждаме повече апарати от подобен калибър , защото много говори за нивото, на този който го ползва. ..
    Не разбрах кое ниво мериш, с апарати от подобен калибър?Финансовото или техническото?
    https://www.youtube.com/watch?v=cgb6BThxVU4
    https://www.youtube.com/watch?v=Dz3BH1U3TPc

    Being A Good Welder Is 3% Talent, 97% Not Being Distracted By The Internet.

    Коментар


    • Не познавам много хора, които биха си купили електрожен, за да се хвалят с цената му... Радва ме винаги факта, когато видя някой , да си е купил нещо качествено, особено премиум машина като тази...

      Коментар


      • А бе господин GAZ - би ли споделил (така де като човек инвестирал много хиляди в заваръчна техника - от една друга тема се хвалеше) нещо от твоята работа, че да видим твоето ниво като ползвател на скъпи и премиум работи. Така де и ние простолюдието с китайска техника и невисок клас друга такава да оплакнем око . Щото много често се оказва, че най-важното е в чии ръчички е попаднала техниката и после самата техника

        Коментар


        • Хвалил ли съм се бил ? Абе, приеми че купувам техника само за да споделям тук във форума, защото имам нужда от внимание и обичам да чета подобни коментари...


          Коментар


          • Първоначално публикуван от gaz Преглед на мнение
            Хвалил ли съм се бил ? Абе, приеми че купувам техника само за да споделям тук във форума, защото имам нужда от внимание и обичам да чета подобни коментари...

            Напълно затвърди мнението ми за Вас господине

            Лека вечер и приятно странстване

            Коментар


            • Първоначално публикуван от gaz Преглед на мнение
              Честито ! Много добър избор ! Дай-боже да виждаме повече апарати от подобен калибър , защото много говори за нивото, на този който го ползва. Сериозна марка и една от машините с най-дълга гаранция на пазара. В момента дебна едно такова втора ръка, пък да видим...
              2800 лв.без ДДС ли те спират да се развиваш? Странно ?
              Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
              Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
              Анатолий Пейчинов o8875о9815
              https://dvrbg.com/

              Коментар


              • Аз пък в страни от заядливите коментари с господин GAZ, много бих искал да сравним арната машина на колегата julionavarro с една машина която взех наскоро от АИГ за службата - 280А, трифазна с пулс и двоен пулс. Нарочно давам линк към този сайт, че по-еднозначно показвам коя е. МОга да кажа, че за половин година се представя просто прекрасно - ползва се ежедневно, на пълен работен ден. Във всички режими - от 30А, до 280А. Смело мога да заявя, че за парите си, реален гаранционен и след гаранционен сервиз, опции и представяне е ТОП.



                Сравнението го давам на база - Fronius TPS 400i . Да Фрониуса е просто перфектен, особено с функциите като Low Spatter Control (LSC) и разни други благинки. Да но само отключването на тези функции струва 3000+лв БЕЗ ДДС. А телоподавката на АИГ е 2400лв с ДДС. При фрониус не ми се мисли ако се опре до сервиз какво следва.


                Така де отплеснАх се. Просто апелирам да се върнем към темата и да загърбим егоцентричните различия у някой от нас
                Последно редактирано от I.Stoyanov; 14-04-20, 21:39.

                Коментар


                • Не е много удачно да се сравняват трифазен 280 амперов токоизточник,с монофазен 180 амперов.
                  Едната е за индустриални цели,а другата за монтажно-гаражни нужди!
                  Тук може да се прави сравнение,че за по-ниска цена,си получил много повече...това е.
                  Тази която ползваш,трябва да се сравнява с тази от снимката,по-близки са като параметри.
                  Тук във форума човек остава с впечатлението,че ако не си е купил машина от Aig(имал съм тяхна),или от Deltech,буквално си е хвърлил парите на вятъра.
                  А Фрониуса който си дал за пример ако се ползва по предназначение,преди да се счупи ще ти изкара толкова продукция(пари),че себестойността на самата машина ще е вече без значение! Да се счупи машина от такъв клас(не че не може),е близко до това да спечелиш от тотото. Има места където машини от този клас не се гасят 24h/5
                  Нито онези ще заработят като тези,нито тези ще започнат да се трошат като онези...
                  Натиснете снимката за да я уголемите  Име:image_898440.jpg Прегледи:4 Размер:358.3 КБ ID:6589180
                  Последно редактирано от julionavarro; 16-04-20, 09:50.
                  Kawasaki Klr 600 '91

                  Коментар


                  • Първоначално публикуван от julionavarro Преглед на мнение
                    Не е много удачно да се сравняват трифазен 280 амперов токоизточник,с монофазен 180 амперов.
                    Едната е за индустриални цели,а другата за монтажно-гаражни нужди!

                    Тук във форума човек остава с впечатлението,че ако не си е купил машина от Aig(имал съм тяхна),или от Deltech,буквално си е хвърлил парите на вятъра.
                    Хубаво е, когато го каже и някой друг, защото ако аз бях изказал подобно мнение, щеше да са ме нападнали отново...А дори според AIG монофазен МИГ и Пулс е компромис...коментирал съм го с тях това...Също така, ценовото сравнение при такава техника е много безмислен пример. Все едно да сравняваме Парксайд с Макита...
                    Когато човек изкарва пари с подобна работа, нормално е да се търси максимално качество и надеждност и улесняване на работния процес и ускоряването му.
                    Весели празници на всички !

                    Коментар


                    • Първоначално публикуван от gaz Преглед на мнение
                      Хубаво е, когато го каже и някой друг, защото ако аз бях изказал подобно мнение, щеше да са ме нападнали отново...А дори според AIG монофазен МИГ и Пулс е компромис...коментирал съм го с тях това...Също така, ценовото сравнение при такава техника е много безмислен пример. Все едно да сравняваме Парксайд с Макита...
                      Когато човек изкарва пари с подобна работа, нормално е да се търси максимално качество и надеждност и улесняване на работния процес и ускоряването му.
                      Весели празници на всички !
                      Привет,

                      Съгласен съм с колегата gaz относно примера за сравнението между Макита и Парксайд. Не се заблуждавам къде са нашите машини и къде са световните марки.

                      Много би ми се искало да се намирахме в реалност, където всеки може да си позволи маркова машина. Тогава може би щяхме да предлагаме само маркови машини, просто защото другите нямаше да се търсят.

                      В нашата реалност се стремим да предлагаме качествени машини по дефиницията за качество - Степента до която свойствата на продукта отговарят на очакванията на потребителя. Колкото повече успяваме да надминем очакванията на потребителя - толкова по-добре за всички! За нас това означава, че усилията ни не са напразни.

                      Пазаруването на маркова техника в България по мои наблюдения става предимно с Европейско финансиране (почти без пари) или на кредит. По първия филм в България има уникални машини, които си стоят неразопаковани, по втория филм има епизоди с драма. Има и добри примери, разбира се. Всеки, който се опитва да прави нещо е достоен за уважение и заслужава подкрепа.

                      Критиките и коментарите са неразделна част от процеса. Важното е да има добри намерения, когато се правят.

                      Пожелавам на всички успех в начинанията, светло посрещане на празниците и бъдете здрави!

                      Поздрави,
                      Георги
                      .

                      Малко се отнесох.

                      Относно компромиса на МИГ пулс и монофазна машина.

                      Компромиса се изразява в по-ниския максимален ампераж на машината порадиВВ спецификата на енергията теглена от мрежата заради пулса и по-ниското ПВ заради търсените минимални размери на корпуса и по-ниска себестойност на силовите компоненти.

                      Друг компромис няма. Както работи и каквото може трифазно пулс телоподаващо същото го може и монофазното.
                      Последно редактирано от aig; 18-04-20, 18:23.
                      АИГ-Заваряване ООД
                      Производител на заваръчни апарати "DEL"
                      http://www.aigwelding.com
                      0889 522 036

                      Коментар


                      • За мен пък примера с Парксайд и Макита е безсмилен. Пари може да се изкарват и с Парксайд и с Макита. Може да се изкарват дори и с машинки купени от Хасково. Въпроса е къде и как се ползват!
                        https://www.youtube.com/watch?v=cgb6BThxVU4
                        https://www.youtube.com/watch?v=Dz3BH1U3TPc

                        Being A Good Welder Is 3% Talent, 97% Not Being Distracted By The Internet.

                        Коментар


                        • Аз имам само едно телоподаващо и то е от Хасково. Документите, които имам са за аргон и електрожен и много дълго време отричах телоподаващите. В крайна сметка взех едно от Хасково на майтап. Разбира се взех най-силното, което предлагаха. Къса му се задника вече десетина години. Прекарало е поне три светлинни години тел. Сменял съм шланг и съм ремонтирал стойката на ролката, че пластмасовата се строши. По-интересното е, че колегите около мен ми завиждат като се заслушат в работата на машината. Двама от тях искат да го купят. Работника ми, който работи с него категорично заявява, че е първи на опашката ако го продавам. Така, че... парадоксите в ментетата май не са рядкост.
                          Росен Спасов (0+) LZ1SMY 0878110730
                          Най-добрите ми спомени са предстоящите!

                          Коментар


                          • Малко настрани от темата...
                            Оказа се,че човекът който прави презентацията на Picomig 180 в клипа е от Пловдив,
                            и отговаря за софтуерното развитие на Ewm AG.
                            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:20200421_123445.png
Прегледи:852
Размер:317.7 КБ
ID:6591638
                             
                            Kawasaki Klr 600 '91

                            Коментар


                            • freon12
                              freon12 коментира
                              Редактиране на коментар
                              Ако можеш, когато имаш време, направи едно кратко видео да чуем как мърка машинката. Че започнах да се зарибявам.

                          • Здр.новак съм във форума,искам да закупя телоподаващо за любителски нужди,моля за инфо.от форумите които исчетох,разбрах че трябва да е българско и доколкото схващам на Дел,160 А ще ми вършили работа

                            Коментар


                            • turtey
                              turtey коментира
                              Редактиране на коментар
                              Купуваш най скъпото което можеш да си позволиш.

                            • turtey
                              turtey коментира
                              Редактиране на коментар
                              Купуваш най скъпото което можеш да си позволиш

                          • Може ли при прехвърляне на въглероден двуокис от голяма в малка бутилка да се получи ,тъй да се каже, некачествена газ ,която да окаже съществено значение в качеството на работа на апарата?Някой имал ли е подобен проблем?
                            https://www.youtube.com/watch?v=cgb6BThxVU4
                            https://www.youtube.com/watch?v=Dz3BH1U3TPc

                            Being A Good Welder Is 3% Talent, 97% Not Being Distracted By The Internet.

                            Коментар

                            Активност за темата

                            Свий

                            В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                            Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                            Зареждам...
                            X