Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Избор на телеподаващо

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Избор на телеподаващо

    В резултат на полемиките сега вече питащия е теоретично подготвен да пристъпи към практическата част по заваряване.Обаче със сигурност не намери отговор на въпроса как и по какви критерии да си избере машина? Все още няма техника,за да практикува човека....

    Коментар


    • От: Избор на телеподаващо

      Първоначално публикуван от sek.1 Преглед на мнение
      Тефлоновата броня е задължителна при алуминиевата тел . Вероятно ще мине и върви без проблеми и през стандартната стоманена ама ще я задръсти много бързо . За процентите чакай и Аиг да се събуди .
      Здравейте и честита коледа на всички!!!!
      Бъдете живи и здрави и все така ученолюбиви!!!
      Не съм мигнал, но нямах компютър за да пиша. От телефона е много тегаво.
      За неръждавейка ЕСАБ препоръчват аргон с 1 до 4 % кислород. Допуска се или 2-5 СО2.
      Тефлоновата броня за неръждавейка е скъпа екстра и е необходима само, ако ще правиш нещо за космическата индустрия или поне ядрената енергетика.
      Добре е да се сложи и малко-по широка дюза, защото иначе почва да залепва дюзата (задържа тела). Газа все пак е горещ.
      Повечето въглероден диоксид води до появяване на хромни карбиди в по-обикновенните неръждавейки - 304, 308. В интерес на истината обаче никой не се е оплакал от пукнатини.
      АИГ-Заваряване ООД
      Производител на заваръчни апарати "DEL"
      http://www.aigwelding.com
      0889 522 036

      Коментар


      • От: Избор на телеподаващо

        Първоначално публикуван от aig Преглед на мнение
        За неръждавейка ЕСАБ препоръчват аргон с 1 до 4 % кислород. Допуска се или 2-5 СО2.
        Коя от двете смеси е по подходяща за дебелини на материала 1-3мм. Кемппи и не само те ,препоръчват двукомпонентните смеси за по дебели материал ,докато три компонентни смеси, като например - 98%Ar + 2% CO2 + 0,03% NO се препоръчват и за тънки материали.
        https://www.youtube.com/watch?v=cgb6BThxVU4
        https://www.youtube.com/watch?v=Dz3BH1U3TPc

        Being A Good Welder Is 3% Talent, 97% Not Being Distracted By The Internet.

        Коментар


        • От: Избор на телеподаващо

          Първоначално публикуван от KOVESLAV Преглед на мнение
          В резултат на полемиките сега вече питащия е теоретично подготвен да пристъпи към практическата част по заваряване.Обаче със сигурност не намери отговор на въпроса как и по какви критерии да си избере машина? .
          Според мен критериите са следните:
          Един от най-важните фактори за избора е цената.
          2.Експлоатационни условия,което включва -обем на извършваната работа ,с какви видове метали и с какви дебелини ще се работи.
          3.Размери ,тегло и мобилност - дали ще се налага често транспортиране.
          4.Ремонтопригодност.
          5.Допълнителни функции
          https://www.youtube.com/watch?v=cgb6BThxVU4
          https://www.youtube.com/watch?v=Dz3BH1U3TPc

          Being A Good Welder Is 3% Talent, 97% Not Being Distracted By The Internet.

          Коментар


          • От: Избор на телеподаващо

            Първоначално публикуван от welderargon Преглед на мнение
            Коя от двете смеси е по подходяща за дебелини на материала 1-3мм. Кемппи и не само те ,препоръчват двукомпонентните смеси за по дебели материал ,докато три компонентни смеси, като например - 98%Ar + 2% CO2 + 0,03% NO се препоръчват и за тънки материали.
            С новите технологии на смесване на газове и с развитието на фирмите за доставка на газове вече има всякакви газови смеси. Всеки твърди че е открил нещо ново и почти революционно.
            Въпроса е дали го има на нашия пазар и как ти ще се възползваш от него. И цената как е.
            Все пак зад големите компании стоят и големи екипи от учени, които да разработват нещата. Но там всичко е тежка и тромава структура....
            АИГ-Заваряване ООД
            Производител на заваръчни апарати "DEL"
            http://www.aigwelding.com
            0889 522 036

            Коментар


            • От: Избор на телеподаващо

              В Месер са много тегави . Малката ми бутилка която я ползвам като се наложи някъде за аварийно - възстановителни работи седя при тях повече от 2 седмици щото не смесвали газове всеки ден . Това при положение че я занесе човека който прави изпитанията на бутилките и при тях .
              Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

              Коментар


              • От: Избор на телеподаващо

                И мойте малките ги зареждат с голямо туткане и разправии.Първия път им занесох чисто нова бутилка-взеха я, два месеца никакво обаждане и накрая се оказа, че са и правили водна проба, щото нещо не им харесало, въпреки че маркировката и беше редовна.Нямам нищо против нежеланата услуга, но два месеца водна проба?Ами имали много работа и така, пък явно са решили че аз нямам никаква и мога да чакам.
                Втория път, зареждах каргон, което наложи смяна на крана, тъй като бутилката беше с въгледвуокис преди това.Всичко пак ок, обаче стария го бяха изхвърлили.Нервирах се и се наложи да ми дадат отделно и един нов кран за СО2, заедно с тоя на бутилката.Без да си го доплащам.Като им покрещиш, когато не са прави, стават любезни.
                Вече следващите зареждания, през доставчик на газове, но и той ми се оплакваше, малката бутилка много я бавели, да съм си взимал бутилки под наем.Това не ме устройва, най вече заради размерите.

                Коментар


                • От: Избор на телеподаващо

                  При нас в дълбоката провинция , малки бутилки зареждат само с СО2, и то от голяма в малка ! Газовите смеси са само в големи бутилки под наем, и то стандартните смеси C18 и С2!Така че не се оплаквайте и по лошо от вашето има!
                  https://www.youtube.com/watch?v=cgb6BThxVU4
                  https://www.youtube.com/watch?v=Dz3BH1U3TPc

                  Being A Good Welder Is 3% Talent, 97% Not Being Distracted By The Internet.

                  Коментар


                  • От: Избор на телеподаващо

                    От доста време в Месер София нямат техен изпитател. Ползват услугите на външен човек (фирма) а той си има достатъчно друга работа .
                    Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

                    Коментар


                    • От: Избор на телеподаващо

                      Да се обадя и аз ако някой все пак го интересува какво стана с моето телЕподаващо

                      От днес вече имам Del Self Control 160A Винаги съм се радвал, когато видя хубава машина правена и мислена в България. Това като добавка към радостта от новата придобивка.

                      При Асен (на който благодаря за напътствията и демонстрацията) направих 2-3 опита за заварки. Не приличаха на нищо, но проявявам снизхождение към себе си при положение, че виждам такава машина на живо за първи път и опита ми с тях се изчерпва с ютюб и малко форуми. Без да умаловажавам тази част от занаята (миг-маг) мисля, че все пак не е велика философия и с 1-2 ролки тел ще почна да правя прилични неща.

                      Повече днес не успях да се порадвам на машината заради въпросните Месер. Бях при тях още в петък, но ми казаха, че преди празниците нямало как да стане. Днес отидох пак и този път склониха да ми вземат бутилката с уговорката, че ще е готова утре...винаги така било - от днес за утре. Малко ми стана странно, все пак колко време отнема да се напълни 7кг бутилка...но пък като чета сега за 2 седмици и 2 месеца почвам да се радвам, че ще стане за толкова. Даже малко почвам да се опасявам, че и мен ще ме мотат и няма да понатрупам стаж сега в почивните дни.

                      Коментар


                      • От: Избор на телеподаващо

                        Първоначално публикуван от ivokbg Преглед на мнение
                        Без да умаловажавам тази част от занаята (миг-маг) мисля, че все пак не е велика философия и с 1-2 ролки тел ще почна да правя прилични неща.
                        Естествено че няма никаква философия,абсолютно лесно е:ори,мели ,яж! Иначе поздравления за избора на машина ,да ти е честита , със здраве до си я ползваш!
                        https://www.youtube.com/watch?v=cgb6BThxVU4
                        https://www.youtube.com/watch?v=Dz3BH1U3TPc

                        Being A Good Welder Is 3% Talent, 97% Not Being Distracted By The Internet.

                        Коментар


                        • От: Избор на телеподаващо

                          Като Месер те бавят, иди на Орион. Става за 10-15 минути.
                          Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                          Коментар


                          • От: Избор на телеподаващо

                            Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
                            Като Месер те бавят, иди на Орион. Става за 10-15 минути.
                            Мислех така да направя, но Асен изказа разни опасения относно тях. Няма да преразказвам, за да не излезе развален телефон, ако той реши да сподели.

                            Първоначално публикуван от welderargon Преглед на мнение
                            Естествено че няма никаква философия,абсолютно лесно е:ори,мели ,яж! Иначе поздравления за избора на машина ,да ти е честита , със здраве до си я ползваш!
                            Благодаря.
                            Отново подчертавам, не умаловажавам усилията нужни да се достигне висш пилотаж. Не гоня това. Казвам, че методът е много достъпен за непретенциозна употреба и битови нужди.

                            Коментар


                            • От: Избор на телеподаващо

                              Бе за проби и начално обучение и ЦО2 става.
                              Всички сме тръгнали оттам.

                              Както и джипки по разходки, после намираме ползата от рядък грайфер, после от големи гуми...
                              Има ли желание-има и начин!

                              Коментар


                              • От: Избор на телеподаващо

                                Първоначално публикуван от ivokbg Преглед на мнение
                                Мислех така да направя, но Асен изказа разни опасения относно тях. Няма да преразказвам, за да не излезе развален телефон, ако той реши да сподели.
                                ОПасенията са в сила, ако ще оплзваш смес. Да, има разлика между пълненията, ама докато започнеш да я усещаш трябва да изгориш 20-ина кила тел.
                                Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X