Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Избор на телеподаващо

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Избор на телеподаващо

    Благодаря за точните обяснения!Особено това за значението на газовете е доста ценно ,и вече предполагам всеки може да си направи съответните изводи за мощността на машината при използване на различни газови смеси.
    https://www.youtube.com/watch?v=cgb6BThxVU4
    https://www.youtube.com/watch?v=Dz3BH1U3TPc

    Being A Good Welder Is 3% Talent, 97% Not Being Distracted By The Internet.

    Коментар


    • От: Избор на телеподаващо

      Първоначално публикуван от Roninn Преглед на мнение
      бях закачил един шунт с аналогов ампермер от Краси,пробвах на 180 А вики,в най тежкия вариянт с по бързо телоподаване и натиск от моя страна,амперметъра удари 165-170 Ампера.В тези режими обаче заваръчен шев,вана и т.н не се получават,по скоро някаква гавра.
      На практика ,не си представям монофазна машина с тел0.8 на 200А реални на байонета,казвам реални а не моментни като кратък импулс,който и динамичната измервателна система не хваща.
      Направи ми впечатление че на потенциометрите на телоподаващите на ВИКИ Б ,вместо напрежение е отбелязано (А)Ампери !И понеже си правил и проби с амперметър, можеш ли да кажеш дали показанията на тоя потенциометър са верни или да приема че са просто някакви стойности?
      Последно редактирано от welderargon; 24-12-16, 23:38.
      https://www.youtube.com/watch?v=cgb6BThxVU4
      https://www.youtube.com/watch?v=Dz3BH1U3TPc

      Being A Good Welder Is 3% Talent, 97% Not Being Distracted By The Internet.

      Коментар


      • От: Избор на телеподаващо

        Първоначално публикуван от Vlado_Ts Преглед на мнение
        За да не продължаваме да говорим наизуст : имам да заварявам челно съединение с дебелина на стиковете 20 мм. със задължително изискване за пълен провар . Гоня качество и време , за да ми излезе икономическата обосновка.

        Ти каква машина би ми препоръчал , за да мога да го заваря без скосяване , но с пълен провар ?
        Щото нали , без скосяване ше стане по-бързо, а и по- малко допълнителни разходи по подготовката на краищата .
        От твоите някоя става ли ?

        ПС. ... и не говорим за "хватки" от рода на "тясна междина" , нито за подфлюсово или електрошлаково , а баш за "телоподавка" .

        ... ааа - и да няма прегряване , че става въпрос за високолегирана стомана . Че трябва и уедряване на структурата да избягвам , както и студени пукнатини .Това като част от изискванията за качество.
        .....с машината на Пансим мога да ти заваря прищявката. Въпроса е ще можеш ли да ми платиш? То бива икономия ама па толкова.....да не холобваш детайлите и да контролираш след това.....нема лошо, но имаш ли такива заварчици под ръка.....и да са на надница щото икономически не ВИ е изгодно. И преди да ми кажеш, че иде реч за Hardox в тоя филм ми кажи колко ракия изпи когато писа цитираният пост.
        Кодошенето било традиция тук......така, че модераторчетата да не скачат за любимият им "професионалист" без причина

        Коментар


        • От: Избор на телеподаващо

          Първоначално публикуван от Vlado_Ts Преглед на мнение
          За да не продължаваме да говорим наизуст : имам да заварявам челно съединение с дебелина на стиковете 20 мм. със задължително изискване за пълен провар . Гоня качество и време , за да ми излезе икономическата обосновка.

          Ти каква машина би ми препоръчал , за да мога да го заваря без скосяване , но с пълен провар ?
          Щото нали , без скосяване ше стане по-бързо, а и по- малко допълнителни разходи по подготовката на краищата .
          От твоите някоя става ли ?

          ПС. ... и не говорим за "хватки" от рода на "тясна междина" , нито за подфлюсово или електрошлаково , а баш за "телоподавка" .

          ... ааа - и да няма прегряване , че става въпрос за високолегирана стомана . Че трябва и уедряване на структурата да избягвам , както и студени пукнатини .Това като част от изискванията за качество.
          Аз бих го сложил на керамични подложки и U - образен скос.
          Това ше ти гарантира перфектен пълен провар, идеално оформен корен, минимално пълнене и без излишно топловлагане. Керамиката ще ти позволи и да не въртиш детайла...
          АИГ-Заваряване ООД
          Производител на заваръчни апарати "DEL"
          http://www.aigwelding.com
          0889 522 036

          Коментар


          • От: Избор на телеподаващо

            Първоначално публикуван от welderargon Преглед на мнение
            Направи ми впечатление че на потенциометрите на телоподаващите на ВИКИ Б ,вместо напрежение е отбелязано (А)Ампери !И понеже си правил и проби с амперметър, можеш ли да кажеш дали показанията на тоя потенциометър са верни или да приема че са просто някакви стойности?
            По скоро някакви стойности,по които от опит да се ориентира заварчика

            Аиг,ако изтупаме темата,тоя отговор трябва да стои закачен най-отгоре,сто човека професионалисти се излагат и ръсят глупости по определени въпроси,а съм сигурен че не са хващали машина от години.
            Последно редактирано от Roninn; 25-12-16, 07:57.
            Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
            Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
            Анатолий Пейчинов o8875о9815
            https://dvrbg.com/

            Коментар


            • От: Избор на телеподаващо

              Първоначално публикуван от gogo77 Преглед на мнение
              .....с машината на Пансим мога да ти заваря прищявката. Въпроса е ще можеш ли да ми платиш? То бива икономия ама па толкова.....да не холобваш детайлите и да контролираш след това.....нема лошо, но имаш ли такива заварчици под ръка.....и да са на надница щото икономически не ВИ е изгодно. И преди да ми кажеш, че иде реч за Hardox в тоя филм ми кажи колко ракия изпи когато писа цитираният пост.
              Кодошенето било традиция тук......така, че модераторчетата да не скачат за любимият им "професионалист" без причина
              Гого,то всичко хубаво,ама в случая Владо пита с коя "телоподавка" бихте правили това...

              Коментар


              • От: Избор на телеподаващо

                Аз бих го сложил на керамични подложки и U - образен скос.
                U - образен скос се прави едновременно с корена. Опитния заварчик знае как и със какво се постига това. Керамичния /или медния/ хастар няма да помогне в случая. Най-лесно и сигурно е тандемно заваряване на корена, дали на TIG или MMA не е от значение. Заварката може да се довърши на "телоподавката". Ама Владо е поставил условия......има трици, които иска да превърне в пари.....

                Коментар


                • От: Избор на телеподаващо

                  Гого,то всичко хубаво,ама в случая Владо пита с коя "телоподавка" бихте правили това...
                  Владо може да иска, но това не е негова работа. Не може да иска 100% контрол от заварчика и да поставя свои условия противоречащи с технологията. Забележи, че се акцентира върху ръчно заваряване и закачка към апаратите на Пансим, които не са "телоподавки" /много ми харесва тая дума/.

                  Коментар


                  • От: Избор на телеподаващо

                    Опс, забравих....ВЕСЕЛА КОЛЕДА на всички

                    Коментар


                    • От: Избор на телеподаващо

                      ВЕСЕЛА КОЛЕДА и от мен!!!
                      Ама пичове,попрочитайте си мненията по-внимателно,че така възникват безсмислните спорове!Доколкото аз проследих нещата, Владо искаше да обори привържениците на големи мощности "телоподавки",смятащи че могат да свършат едва ли не всичко с тях.Гогата май не схвана ситуацията и скочи да решава дадените за пример проблеми с електрод.Сега каква ли ще е следващата теза,която ще бъде изложена от някого и ще има ли тя логическа връзка с обсъжданата тема ,нямам идея.
                      За хоби дейности както и предполагах(макар и дълго да ме разубеждаваха форумните спецове,преди да си я взема) комбо машина средна мощност е идеалното решение. С нея винаги имаш решение на порблема.
                      Весели празници,пичове!

                      Коментар


                      • От: Избор на телеподаващо

                        Аз също смятам, че 160А са достатъчни за хоби. Но питащия заяви перспективи и това променя моята представа и препоръчвам машина с по-голяма мощност.
                        Инак за МИГ-МАГ.....не е достатъчно машината да може да топи тела, трябва да може и да проварява. От моята канбанария 160А е малко.....за черно може и да може.....за хоби също
                        Последно редактирано от gogo77; 25-12-16, 10:20.

                        Коментар


                        • От: Избор на телеподаващо

                          Първоначално публикуван от gogo77 Преглед на мнение
                          От моята канбанария 160А е малко.....за черно може и да може.....за хоби също
                          А,то и 200 А може да се окаже в даден момент че са малко!Осбено пък ако говорим само за телоподавка !При покупка на хоби машина първото което трябва да се търси е универсалност.А точно пък по тоя критерии телоподавката е най зле .Не говаря за възможностите на метода по дефинция и на теория ,а практически .Ако помислим за нуждите при които се налага не само заваряване на дебело желязо ами и за различните видове метали,то тогава трябва да прозрем че само телоподавка, пък дори и 200 амперова да е ,хич няма да ни е достатъчна . И трябва да ни е ясно че универсален метод за завряване няма.
                          Последно редактирано от welderargon; 25-12-16, 11:29.
                          https://www.youtube.com/watch?v=cgb6BThxVU4
                          https://www.youtube.com/watch?v=Dz3BH1U3TPc

                          Being A Good Welder Is 3% Talent, 97% Not Being Distracted By The Internet.

                          Коментар


                          • От: Избор на телеподаващо

                            Първоначално публикуван от gogo77 Преглед на мнение
                            Владо може да иска, но това не е негова работа. Не може да иска 100% контрол от заварчика и да поставя свои условия противоречащи с технологията. Забележи, че се акцентира върху ръчно заваряване и закачка към апаратите на Пансим, които не са "телоподавки" /много ми харесва тая дума/.
                            С апарата на Пансим може и да не стане , той е генератор на ток според него.

                            "Не е така. Вече спарки ти написа...телчарката не е генератор на ток. Там тока се разхожда доста, в определени моменти от заваръчния процес.

                            А виж за електрожена - той може условно да се приеме за генератор на ток. Пак казвам с малки забележки."

                            А след като електрожена е генератор на ток , то той не може да подържа устойчива електрическа дъга. Просто напрежението ще се "разхожда " по характериатиката нагоре - надолу , и дъгата няма да можеш да я стабилизираш. Така че , ако точно това е заложено в апарата на Пансим си обречен на провал, освен ако определението
                            "...електрожена - той може условно да се приеме за генератор на ток..." ​грешно употребено.

                            Коментар


                            • От: Избор на телеподаващо

                              На мен ми е все тая къде ще се разхождат тока и напрежението. Мен ме интересува къде АЗ ще разхождам стопилката и колко дълбоко ще проварявам метала. Колко широка, с каква форма и цвят също. Това се контролира и владее от заварчика. Естествено машината също трябва да го може като източник на енергията необходима за заваряване. Колкото по-стабилно се държи тя по време на заваряване, толкова по-качествена е тя. Дали тока или напрежението..... е работа на създателите на машините.

                              Коментар


                              • От: Избор на телеподаващо

                                Първоначално публикуван от stilnik Преглед на мнение
                                С апарата на Пансим може и да не стане , той е генератор на ток според него.
                                A според теб:
                                Първоначално публикуван от stilnik Преглед на мнение
                                Токоизточника при телоподаващото е генератор на ток....
                                Според мен и двамата имате много странни тълкувания на тия термини!
                                Я вземете си изяснете най после що е то :Генератор..... и после какво е Генератор за ток, и какво е Заваръчен генератор и..що е то Заваръчен токоизточник?
                                https://www.youtube.com/watch?v=cgb6BThxVU4
                                https://www.youtube.com/watch?v=Dz3BH1U3TPc

                                Being A Good Welder Is 3% Talent, 97% Not Being Distracted By The Internet.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                Тук са 2 потребители онлайн. 0 потребители и 2 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X