Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Избор на телеподаващо

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Избор на телеподаващо

    Дискусията задълбава в доста технически детайли, което е чудесно де Но аз пак да смъкна нивото с въпрос от аматьоро-потребителска гледна точка.

    На мен заваръчен апарат за момента ми трябва колкото да си ремонтирам нещо по двора, демек черна железария. Само че Тераното ми гние ( ), не знам дали няма да се хвана след време като се науча да му изкърпя нещо, затова като ще купувам няма да е обикновен електрожен, а миг-маг машинка.
    Само че ако това, което казва Кольо е така, че 150-160А не стават за над 3мм материал се замислям дали не си струва да дам още 200-300лв отгоре за 200А машина. Щото по принцип нямам такива мераци, ама знам ли дали няма да искам да си правя броня...примерно Или някаква по-сериозна конструкция за вкъщи...знае ли човек какво ще му се наложи. Просто обичам да мисля в бъдещето, а такава машина за хобист не-маниак се купува веднъж...на 20 години, и знам, че след време може да ме зачовърка защо не взех по-голямата.

    Та, моля за съвет на хора навътре в нещата към лаик, който няма кой знае какви амбиции, но обича да има мегдан за развитие. Ако имам възможност струва ли си да се напъна за по-голямата машина, макар да не знам дали някога ще опра до повишените й възможности?

    Коментар


    • От: Избор на телеподаващо

      Е ти от колко мм ще си правиш бронята
      Некси тя трябва да се деформира, а не да е по-здрава от шасито ...

      Иначе, купи си най-мощната за която ти стигнат парите
      И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

      Коментар


      • От: Избор на телеподаващо

        "...По дефиниция, при Миг-Маг заваряване се ползва твърда волт-амперна характеристика.
        Това означава, че на сто ампера промяна трябва да имаш до 2 (два) волта промяна в напрежението..."

        A като какъв тип четириполюсник се дефинира такъв, който има твърда
        волт-амперна характеристика?

        Коментар


        • От: Избор на телеподаващо

          Първоначално публикуван от turtey Преглед на мнение
          Е ти от колко мм ще си правиш бронята
          Некси тя трябва да се деформира, а не да е по-здрава от шасито ...

          Иначе, купи си най-мощната за която ти стигнат парите
          Нямам идея от какъв материал се правят броните, никога не съм се интересувал Говоря абсолютно хипотетично. Но като каза шаси...то също може да трябва да се кърпи, така че благодаря за съвета.

          Коментар


          • От: Избор на телеподаващо

            Шасито е тънко, но да се учиш на него да заваряваш е огромна грешка.
            И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

            Коментар


            • От: Избор на телеподаващо

              Първоначално публикуван от ivokbg Преглед на мнение
              Дискусията задълбава в доста технически детайли, което е чудесно де ...
              И понеже се изписаха доста мнения за това колко Ампера са необходими за определена дебелина желязо!Аз бих попитал как се определя мощността на МИГ-МАГ апаратите?Както е известно ,по дефиниция( и не само) режима на заваряване се опрделя от напрежението и телоподаването ,то тогава ампеража би трябвало да бъде средна стойност от двете?Така че бих помолил просветените в тая област да пояснят има ли зависимост, и ако има, каква е тя и как се опрделя тая средна сила на тока в телоподаващите апарати?
              Последно редактирано от welderargon; 21-12-16, 19:44.
              https://www.youtube.com/watch?v=cgb6BThxVU4
              https://www.youtube.com/watch?v=Dz3BH1U3TPc

              Being A Good Welder Is 3% Talent, 97% Not Being Distracted By The Internet.

              Коментар


              • От: Избор на телеподаващо

                Първоначално публикуван от ivokbg Преглед на мнение
                ... Ако имам възможност струва ли си да се напъна за по-голямата машина, макар да не знам дали някога ще опра до повишените й възможности?
                Един път в годината да ти потрябва заварка на нещо по-дебело и определено ще съжалиш, че не си дал 300-та лева в повече. Щото ако можеш да разнасяш детайлите е едно, но ако трябва да се свърши нещо по двора е съвсем друго. Като тръгнеш да се молиш по комшиите, веднага ще се сетиш за мощната машина.
                Чужбина - това е митът за задгробния живот. Който попадне там, не се връща.
                Из "Златния телец"

                Коментар


                • От: Избор на телеподаващо

                  Запаса от мощност никога не е излишен.Разбрал съм го отдавна и сега като купувам инструменти/коли/мотори винаги взимам по-мощните неща.Един път да ти потрябва повече мощност я имаш,лошо е когато ти трябва и я нямаш.
                  Yamaha Yz450F
                  Suzuki Vitara V6 ''леко'' повдигната
                  Всичко с ''рошави''гуми!

                  Коментар


                  • От: Избор на телеподаващо

                    Първоначално публикуван от коко келеша Преглед на мнение
                    ...Един път в годината да ти потрябва заварка на нещо по-дебело и определено ще съжалиш, че не си дал 300-та лева в повече. ...
                    .... човека те слуша , купува машината с 300-та лева в повече .

                    Обаче : оказва се , че "по- дебелото" дето му е изпаднало един път у гОдината и требе да го "завАри" е толко дебело , че тая машина дето е взел с 300-та лева отгоре пак му не стига .

                    ...А както станА ясно "колегата" мисли в бъдещето .

                    .. и кво прайм ся , а ?

                    ОсобенНо като го чуеш да пцуе : " Пу , д`еба ! Що си не купИх по- мощната , оная дето е с 600-те лева отгоре , ами слушам тоя и оня ! Те ся това дебелото не моем го пАрна !"

                    Тъй че моята препоръка е : да взима една машина комбо ( МИГ/МАГ , ММА и TIG)
                    , обаче 500 А.

                    ... така ще има запас на мощност (ако му изпадне некой път случайно дебело железо) , както и ако се случи да намери некой "Вежен" под навеса и да го изгори , а не да го хвърли , както и ако се наложи "да парне" нещо на волфрамов елетрод .

                    ..демек : винаги и отвсекъде че е подготвен за изненадите на Бъдещето !
                    Топлата вода е открита случайно само първия път . Всички последващи опити за нейното преоткриване са умишлени , упорити и целенасочени.

                    Коментар


                    • От: Избор на телеподаващо

                      И ся остава да уточнИмЕ дали има 3-фазен ток в наличност.
                      Чужбина - това е митът за задгробния живот. Който попадне там, не се връща.
                      Из "Златния телец"

                      Коментар


                      • От: Избор на телеподаващо

                        Първоначално публикуван от коко келеша Преглед на мнение
                        И ся остава да уточнИмЕ дали има 3-фазен ток в наличност.

                        За човек дето не оставя нищо на случайността - мислим дека този въпрос е излишен .
                        Топлата вода е открита случайно само първия път . Всички последващи опити за нейното преоткриване са умишлени , упорити и целенасочени.

                        Коментар


                        • От: Избор на телеподаващо

                          Бат, Владо, ти си извратен(разбирай много опитен, и професионалист), та твоето мнение не е меродавно за въпроса на Ивокб.
                          Железата които ще се налага да заварява в домашни условия не са с промишлени дебелини, та с 200 амперово "цео" ще си свършва работата в 99.99% от случаите.
                          А когато стане нужда от по-голяма мощност за домашни заварки-значи е дошло време да вземе железата, и да иде при сериозна фирма, със сериозни машини.
                          А ако не може да ги натовари в колата-да извика фирмата при него.
                          Обаче в практиката 200 ампера стигат за ВСИЧКИ нужди от заваряване в гаражни условия, и в доооста от промишлените производства.

                          Е, аз пердаша на над 300, и при 40 волта, ама при нас кондиката е друга... При 150 метра шевове на ден, и над 400 стика, и да се иска да няма и 2-3 теча, че и производителност се гони...
                          Има ли желание-има и начин!

                          Коментар


                          • От: Избор на телеподаващо

                            Първоначално публикуван от Кольо Преглед на мнение
                            ...Железата които ще се налага да заварява в домашни условия не са с промишлени дебелини, та с 200 амперово "цео" ще си свършва работата в 99.99% от случаите...
                            "Промишлени дебелини" има всякакви. От 0,1 мм. нагоре. Там се почва от ултразвуково и лазерно заваряване .

                            За домашни нужди МИГ/МАГ машина над 160А ти е за бяс .
                            Топлата вода е открита случайно само първия път . Всички последващи опити за нейното преоткриване са умишлени , упорити и целенасочени.

                            Коментар


                            • От: Избор на телеподаващо

                              Благодаря на всички, които дадоха искрени съвети! Гледам, че се появиха и типичните за БГ (форумите) газирани киселяци та повече няма да спамя в темата, която уж предполага да се задават въпроси, но...

                              Весели празници

                              Коментар


                              • От: Избор на телеподаващо

                                Първоначално публикуван от ivokbg Преглед на мнение
                                ... която уж предполага да се задават въпроси, но...
                                Каквито въпросите - такива и отговорите . Весели и на теб !
                                Топлата вода е открита случайно само първия път . Всички последващи опити за нейното преоткриване са умишлени , упорити и целенасочени.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                Тук са 7 потребители онлайн. 0 потребители и 7 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X