Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Избор на телеподаващо

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Избор на телеподаващо

    Потвърждавам и аз, че в разглеждания от мен екземпляр китаец, дисплеите не работят в покой.Мен обаче не ме изненада, защото съм го виждал и преди-на моделите "Чопър" на "Струна", работят по същия начин.
    Аз пък искам да допълня въпроса към АИГ, а на моделите Селф Контрол, дисплея всъщност какво отчита, в какви единици-примерно за напрежението, волтове ли са или са някакви условни?

    Коментар


    • От: Избор на телеподаващо

      Значи тези дисплеи са си волт и амперметър....така ли е? Мерят стойности в момент на работа.
      "Няма как да обясниш нещо на човек, с когото ви делят два вагона книги!" Тодор Колев

      Коментар


      • От: Избор на телеподаващо

        Първоначално публикуван от dido uzunov Преглед на мнение
        Значи тези дисплеи са си волт и амперметър....така ли е? Мерят стойности в момент на работа.
        Да! Явно така са направени .Китайска му работа .Но аз защо ли не се изненадвам?! Има и други модели с подобни тъпи решения !
        Последно редактирано от welderargon; 27-03-16, 18:08.
        https://www.youtube.com/watch?v=cgb6BThxVU4
        https://www.youtube.com/watch?v=Dz3BH1U3TPc

        Being A Good Welder Is 3% Talent, 97% Not Being Distracted By The Internet.

        Коментар


        • От: Избор на телеподаващо

          Дисплеите са волтмери, в случая са с диапазон 1 волт
          Има шунт 200 ампера, и висящата платка от снимката конвертира волтажите и ги подава към дисплеите.
          На платката има тримери за предпочитани стойности по избор на китаеца.
          Тоест може да се настрои да показва реални ампери.
          Има ли някой запознат с електрониката на китайците?
          Интересува ме имали реглаж след определено време да спре подаването на гас.
          Последно редактирано от 1georgi; 27-03-16, 18:34.

          Коментар


          • От: Избор на телеподаващо

            Първоначално публикуван от 1georgi Преглед на мнение
            Дисплеите са волтмери, в случая са с диапазон 1 волт
            .
            От клипа се вижда че левия дисплей е означен за показания на Ампери ,десния за волтове! Това и показват, ако изобщо и показанията са верни!
            П.П.Според мен, десния дисплей в покой би трябвало да показва напрежението на празен ход!Мерил ли си го ,за да разбереш наистина дали това е така ?
            Последно редактирано от welderargon; 27-03-16, 18:41.
            https://www.youtube.com/watch?v=cgb6BThxVU4
            https://www.youtube.com/watch?v=Dz3BH1U3TPc

            Being A Good Welder Is 3% Talent, 97% Not Being Distracted By The Internet.

            Коментар


            • От: Избор на телеподаващо

              Всеки ампермер си е волтмер който мери шунт.
              Да мерил съм волтмера и показва реално, на миг режим не отчита защото не е натиснат бутона на бренера.

              Коментар


              • От: Избор на телеподаващо

                Аз не разбирам, но според мен волтмера не ме вълнува много(какво като знам волтажа на празен ход). Мислех, че за амперите е да видиш на колко точно си нагласил ампеража и не се променя при работа.По големия пропуск(мое мнение) е, че няма за регулиране скоростта на телта. При това положение скоростта на телта не е ли закована спрямо амперите и да се регулира от тях.....не знам вероятно бъркам, но ще ме поправят знаещите, което не значи че машината е лоша.
                П.п. на мен също ми е интересно дали "Еко Контрола" на ДЕЛ е с така работещи дисплеи.
                "Няма как да обясниш нещо на човек, с когото ви делят два вагона книги!" Тодор Колев

                Коментар


                • От: Избор на телеподаващо

                  Как да няма рег.скороста на тела?
                  Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
                  Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
                  Анатолий Пейчинов o8875о9815
                  https://dvrbg.com/

                  Коментар


                  • От: Избор на телеподаващо

                    Всеки ампермер си е волтмер който измерва шунт.
                    Да замервал съм волтмера и показва реално, в режим МИГ не показва нищо защото не е натиснат бутона на бренера.

                    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:rsz_gg.jpg
Прегледи:1
Размер:88.6 КБ
ID:5708041

                    А дублирал съм постовете
                    Има рег на тела от врътката за ампери

                    Коментар


                    • От: Избор на телеподаващо

                      Регулирането на телта е от отделен потенциометър.Първия е за напрежението, втория за амперите (отварям една скоба, колегата който беше купил апарата, явно не беше много навътре в занаята, самоук и т.н., та като ми обясняваше за врътките казва:"Тая втората, не я знам какво прави, но като я въртиш нещо се променя..." при което се изумих-остава да работи и в режим телоподаващо... китайска му работа.Обаче не стигнах до проверка на тая врътка, щото почнах да правя един ъглов, а той ми върти потенциометрите.Аз му казвам не пипай, почвам втори шев, той пак върти-проверявал си нещо.Ядосах се и го зарязах сам да си играе...), третия потенциометър е за регулиране на телта.

                      Коментар


                      • От: Избор на телеподаващо

                        На този апарат от клипа видях два потенциометъра......за това.
                        "Няма как да обясниш нещо на човек, с когото ви делят два вагона книги!" Тодор Колев

                        Коментар


                        • От: Избор на телеподаващо

                          Първоначално публикуван от Frysco Преглед на мнение
                          Регулирането на телта е от отделен потенциометър.Първия е за напрежението, втория за амперите (отварям една скоба, колегата който беше купил апарата, явно не беше много навътре в занаята, самоук и т.н., та като ми обясняваше за врътките казва:"Тая втората, не я знам какво прави, но като я въртиш нещо се променя..." при което се изумих-остава да работи и в режим телоподаващо... китайска му работа.Обаче не стигнах до проверка на тая врътка, щото почнах да правя един ъглов, а той ми върти потенциометрите.Аз му казвам не пипай, почвам втори шев, той пак върти-проверявал си нещо.Ядосах се и го зарязах сам да си играе...), третия потенциометър е за регулиране на телта.
                          А тия уникални апарати нямат ли си инструкция зя експлоатация ,за да прочетете кое за какво е?!Колегата щом не може да работи с апарата, предполагам че поне може да чете!
                          П.П.На клипа аз също видях само два потенциометъра!
                          https://www.youtube.com/watch?v=cgb6BThxVU4
                          https://www.youtube.com/watch?v=Dz3BH1U3TPc

                          Being A Good Welder Is 3% Talent, 97% Not Being Distracted By The Internet.

                          Коментар


                          • От: Избор на телеподаващо

                            Първоначално публикуван от Frysco Преглед на мнение
                            Благодаря за отговорите, за мен са ценни и полезни.Що се отнася до липсата на евроконектор, самите китайци не дават ли и такъв вариант?Машината която аз разглеждах, съм убеден че е от същия производител, (панела беше почти същия, само някои копчета бяха на други места) беше с евроконектор.
                            http://g03.s.alicdn.com/kf/HTB1wD62G...Xq6xXFXXXl.jpg
                            Предполагам колега говориш, че сте пробвали този за който беше писал по рано. Там се виждат наистина 3 потенциометъра.
                            "Няма как да обясниш нещо на човек, с когото ви делят два вагона книги!" Тодор Колев

                            Коментар


                            • От: Избор на телеподаващо

                              Да, за него говоря и бях останал с впечатлението, че се обсъжда той или ЕкоКонтрола на АИГ... клипа съм го пропуснал, заради голямата снимка.Що се отнася до колегата и инструкцията-ми не съм го питал дали има инструкция, но доколкото го познавам, не му се четат инструкции.Прочее, темата не е за него, а за апаратите.

                              Коментар


                              • От: Избор на телеподаващо

                                На моята машина са два потенциометъра.
                                В режим ММА първия е за ампери втория за нищо.
                                В режим МИГ първия е за скорост на тела а втория за волтаж на машината.
                                Що се отнася за упътването което са дали, дори не е за моя модел машина.
                                Някой има ли машина с потенциометър време за точковане, интересуваме колко е максималното време.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                Тук са 2 потребители онлайн. 0 потребители и 2 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X