Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Колебание между Инверторен Миг/Маг на Редко и Дел??

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Колебание между Инверторен Миг/Маг на Редко и Дел??

    Първо трябва да кажеш какво алуминиево искаш да завариш, и двата варианта, които си написал не са удачни за повечето случаи.
    0 8 9 8 4 8 1 3 3 0

    Коментар


    • От: Колебание между Инверторен Миг/Маг на Редко и Дел??

      Първоначално публикуван от Xujlo Преглед на мнение
      Здравейте, ще помоля за съвет относно заваряване на алумин,имам телоподаващо на редко модел скорпио 170 купих ново преди доста години, като се има впредвид че не съм много на ти със заваряването особено с електродъговото питането ми кое ще ми е по изгодно или по добър вариант да надградя редкото като нова бутилка за аргон и тефлонов маркуч или да търся да закупя инверторен електрожен като поради компактния си размер е лесно преносим и ще ми е по удобно,защото с това телоподаващо като се наложи да го карам на някъде и става интересно и защо инверторните електрожени на редко са по скъпи от на дел като например 200А
      Надгради си ЦО-то. Щом не си на Ти със заваряването, бутилка аргон и тефлонов водач ще е и по добър, и по ефтин вариант.
      https://www.youtube.com/watch?v=cgb6BThxVU4
      https://www.youtube.com/watch?v=Dz3BH1U3TPc

      Being A Good Welder Is 3% Talent, 97% Not Being Distracted By The Internet.

      Коментар


      • От: Колебание между Инверторен Миг/Маг на Редко и Дел??

        И чакаме следващия пост "защо не се получават нещата" .
        0 8 9 8 4 8 1 3 3 0

        Коментар


        • От: Колебание между Инверторен Миг/Маг на Редко и Дел??

          Първоначално публикуван от travelling Преглед на мнение
          И чакаме следващия пост "защо не се получават нещата" .
          +1
          Като минал по този път

          Коментар


          • От: Колебание между Инверторен Миг/Маг на Редко и Дел??

            Тъй като бългаrските професионалните заварчици, са като тайно братство, дали обет за мълчание( не искам никого да сегна) и не могат да преживеят, че отминаха времената, когато бръснеха без сапун на "аргон", лично аз, за гаражни цели се консултирам с руснаците в тубата. Имат видео уроци и техни и прeведени от английски, за всички видове, апарати, настройки, заварки и метали. И не ти обесняват, как нищо не става и как самите те са Богове и как за под 2000лв в България или 2000 евро в чужбина, даже не стават от леглото и че един техен шев е 2лв на сантиметър... Напротив, всичко е разбираемо, добре показано и ако им харесаш/подпишеш канала, отговарят и на въпроси. Та с малко практика и похабена газ и тел човек се научава да си покрива личните нужди. Ето клипче, според което се "получават" нещата... https://www.youtube.com/watch?v=uNXJqHWAa6k
            Последно редактирано от EU_BG_akademika; 29-07-19, 06:55.
            Роден рибар, а принуден да работи.......

            Коментар


            • От: Колебание между Инверторен Миг/Маг на Редко и Дел??

              Така е! В днешно време всичко се научава от тубата и фейса.
              Последно редактирано от welderargon; 29-07-19, 08:42.
              https://www.youtube.com/watch?v=cgb6BThxVU4
              https://www.youtube.com/watch?v=Dz3BH1U3TPc

              Being A Good Welder Is 3% Talent, 97% Not Being Distracted By The Internet.

              Коментар


              • От: Колебание между Инверторен Миг/Маг на Редко и Дел??

                Първоначално публикуван от welderargon Преглед на мнение
                Така е! В днешно време всичко се научава от тубата и фейса.
                Ти не си ли чувал и за аборти по телефона, аудио уроци по шофиране и кръвниизследвания чрез СМС!!!


                Мисля че колко струва труда за дадена услуга определя САМО И ЕДИНСТВЕНО лицето предлагащо/извършващо услугата!

                Аз не съм професионален заварчик, нито изкарвам някакви пари от това, но научих, че с трици маймуни не се хранят.
                За алуминий, само и единствено AC ВИГ машина можеш да кажеш, че имаш машина за алуминий!!!
                С телоподаващо се заварява дебело и частни случай. В най-общия случай все се налага да завариш нещо което не става!
                Последно редактирано от I.Stoyanov; 29-07-19, 10:27.

                Коментар


                • От: Колебание между Инверторен Миг/Маг на Редко и Дел??

                  Първоначално публикуван от I.Stoyanov Преглед на мнение

                  Аз не съм професионален заварчик, нито изкарвам някакви пари от това, но научих, че с трици маймуни не се хранят.
                  За алуминий, само и единствено AC ВИГ машина можеш да кажеш, че имаш машина за алуминий!!!
                  С телоподаващо се заварява дебело и частни случай. В най-общия случай все се налага да завариш нещо което не става!
                  НО, поне с телоподавщото можеш да завариш нещо.А, я пробвай с алуминиев електрод?! Особено пък ако не си на ти със заваряването....
                  https://www.youtube.com/watch?v=cgb6BThxVU4
                  https://www.youtube.com/watch?v=Dz3BH1U3TPc

                  Being A Good Welder Is 3% Talent, 97% Not Being Distracted By The Internet.

                  Коментар


                  • От: Колебание между Инверторен Миг/Маг на Редко и Дел??

                    Първоначално публикуван от welderargon Преглед на мнение
                    НО, поне с телоподавщото можеш да завариш нещо.А, я пробвай с алуминиев електрод?! Особено пък ако не си на ти със заваряването....
                    Такъв случай не коментираме изобщо!
                    Което ме навежда на мисълта:
                    - Иванчо, що закъсня ?
                    - госпожо с татко трябваше да водим козата на пръч.
                    - Е татко ти не може ли сам ?
                    - Абе госпожо, и татко може и аз мога, ама козата си сака пръч!!!

                    Но в крайан сметка всеки е свободен да експериментира на воля със собстените си средства, време, нерви и здраве както намери за добре

                    Коментар


                    • От: Колебание между Инверторен Миг/Маг на Редко и Дел??

                      Първоначално публикуван от I.Stoyanov Преглед на мнение
                      Такъв случай не коментираме изобщо!
                      А какво коментрамеТи четеш ли постовете и въпросите в тях? Или просто си тук за да ни разказваш стари вицове?!
                      https://www.youtube.com/watch?v=cgb6BThxVU4
                      https://www.youtube.com/watch?v=Dz3BH1U3TPc

                      Being A Good Welder Is 3% Talent, 97% Not Being Distracted By The Internet.

                      Коментар


                      • От: Колебание между Инверторен Миг/Маг на Редко и Дел??

                        Не знам той какво чете, но от последните мнения, се убеждавам че това:

                        Първоначално публикуван от EU_BG_akademika Преглед на мнение
                        Тъй като бългаrските професионалните заварчици, са като тайно братство, дали обет за мълчание...
                        звучи съвсем актуално.
                        Частта кое как не става или как не се прави е по-безинтересна. Много по-полезно би било да се каже как се прави и как "става работата".
                        Другото е масажиране на клавиатурата...
                        Не чета коментари и не отговарям на такива.

                        И коментаторите...

                        Коментар


                        • От: Колебание между Инверторен Миг/Маг на Редко и Дел??

                          Първоначално публикуван от welderargon Преглед на мнение
                          А какво коментрамеТи четеш ли постовете и въпросите в тях? Или просто си тук за да ни разказваш стари вицове?!
                          Извинявам се, не съм се изразил ясно - няма смисъл да коментираме заваряване на алуминий със съответните електроди с електрожен, какъвто и да било, особено от аматьор.

                          Ии малко по-спокойно моля, извинявам се че не съм се изразил коректно

                          Коментар


                          • От: Колебание между Инверторен Миг/Маг на Редко и Дел??

                            То как става е написано от хора пробвали повечето методи и стигнали до извода за пръча, всеки е свободен да пробва без пръч.
                            Ама някакси искате ние с пръчовете да ви кажем как става без и това не мога да го разбера, че и се сърдите.
                            Уелдъра твърди, че става и с трансформарорното редко, дали нещо ще стане без да се разглоби и да се обърне поляритета ?
                            Има ли клип в тубата как някой заварява спукана глава или някаква крива отливка с телоподаващо ?
                            Те тези заварчици които взимат по 2лв на сантиметър сигурно не са били заварчици, но случайно са им попаднали руски клипове да гледат и са решили да пробват с каквото имат под ръка. Пък то ставало и са решили да свалят кожи щот никой не е гледал клиповете .
                            0 8 9 8 4 8 1 3 3 0

                            Коментар


                            • От: Колебание между Инверторен Миг/Маг на Редко и Дел??

                              За друго ставаше въпрос, но както и да е...
                              Не чета коментари и не отговарям на такива.

                              И коментаторите...

                              Коментар


                              • От: Колебание между Инверторен Миг/Маг на Редко и Дел??

                                За да стане въпрос за другото трябва въпроса да е поставен правилно, например:
                                Вкъщи имам купчина изрезки от нова ламарина AlSi5 и искам да си направя резервоар за джипкта..... или
                                .... искам да мога да заваря каквото счупено ми донесат в радиус от 10-20км ...
                                И съответно виждаш резултата.
                                0 8 9 8 4 8 1 3 3 0

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X