Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Проблем с балон за парогладене

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: Проблем с балон за парогладене

    Като почнеш да го режеш ще видиш че здраво място няма . Това с дестилираната вода е хубаво нещо но трябва да си имаш дестилатор иначе да я купуваш много скъпо идва на по големи количества .
    Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

    Коментар


    • #17
      От: Проблем с балон за парогладене

      Първоначално публикуван от Stefan55 Преглед на мнение
      Колега и аз съм съгласен с теб,но собственика не иска и да чуе съвети и ако не ми е приятел бих го пратил на драго сърце по дяволите. За контрол не знам някой да е упражнявал такъв,а и пари не жали за ремонти,но защо се инати за този балон не знам. Балона е черно и ми се струва,че е заварявано с СО,но в първия момент останах с впечатление,че е работено с аргон.
      И преди съм се занимавал/1-2 пъти/ с такива парни балони-смяна на нагревател,пресостат,сонди за нивото,предпазни клапани и други неща по електриката ама не съм стигал чак до заварка.
      А бе как няма да се пробие-до колкото знам за такива парни гладенета трябва да се използва дестилирана вода в нагревателните съдове,а тук като се отвори по-вече дупката потече чиста тиня и ме навежда на мисълта,че са използвали направо вода от питейната е поне за това предполагам,че моя човек ще си признае.
      Както писа един от колегите по-горе мисля да изрежа дъното до здрав метал и тогава да припасвам парче ламарина по отвора без да залягам метал върху метал/че той котления камък много обича да се завира точно на такива места/ и да заваря с СО-то. Избягвам такива неща,но това го правя само заради да не му пречупя хатъра.
      Благодаря на всички и се убедих,че моето мнение съвпада с вашето,че такива неща се ремонтират само като се подменят с нови.
      Те много хора кърпят такива съдове от беднотия или си мислят че са много хитри. При компресорите е същото, сещат се да си търсят документите за изпитания на бутилката само като им дойде проверка в цеха, въобще не мислят какво може да стане като някоя машина не е наред. Човека не си представя ако избие пара под налягане 5 бара до някой от работниците му какво може да стане.

      Коментар


      • #18
        От: Проблем с балон за парогладене

        Първоначално публикуван от dragozow Преглед на мнение
        .....Човека не си представя ако избие пара под налягане 5 бара до някой от работниците му пострада какво може да стане.
        За съжаление са много такива работодатели...ако пострада работник по време на работа(трудова злополука) ще го разсипят от проверки и глоби,ще му се е искало да поръчал нов неръждаем съд...което всъщност не е лоша идея автора на темата да посъветва човека да не прави глупости с кърпежи. Все пак не става въпрос за гърне...

        Коментар


        • #19
          От: Проблем с балон за парогладене

          И в тоя ред на мисли, аз отказвам да правя такива сиромашки ремонти.Като стане беля и дойде проверка, той ще каже-аа, аз го дадох за ремонт, не знам какво му е било, вървете си питайте заварчика, какво е видял и какво е правил.Съглася ли се да го правя, искам-не искам, поемам отговорност.

          Коментар


          • #20
            От: Проблем с балон за парогладене

            Първоначално публикуван от HEMO Преглед на мнение
            За съжаление са много такива работодатели...ако пострада работник по време на работа(трудова злополука) ще го разсипят от проверки и глоби,ще му се е искало да поръчал нов неръждаем съд...което всъщност не е лоша идея автора на темата да посъветва човека да не прави глупости с кърпежи. Все пак не става въпрос за гърне...
            Не успях да го склоня да не го кърпим-заварих го,но поне стигнахме до един консенсус. Парогенератора да бъде поставен извън помещението или поне зад някакъв параван с оглед да не стане някой сакатлък. За в бъдеще уж ще мислим да направим нещо от неръждаемо. До тогава "Бай Бале зло да не дохожда". Има ли са дестилатор,но нещо се повредил и сега ще търсели някакъв омекотител за водата. А бе не знам дали с дъждовна вода/филтрирана/ няма да е по-добре от колкото с омекотител макар,че и в нея има повече химични елементи от колкото в таблицата на Менделеев.

            Коментар


            • #21
              От: Проблем с балон за парогладене

              Първоначално публикуван от Stefan55 Преглед на мнение
              ...А бе не знам дали с дъждовна вода/филтрирана/ няма да е по-добре от колкото с омекотител.
              Дъждовната вода е всичко друго но не и чиста.Сравнение с дестилирана не може и да става.
              Между другото,съвсем на скоро говорих с човека,дето произвежда бойлерите от неръждаема стомана.Най-големия бич за такъв бойлер било...сондажна вода.

              Коментар


              • #22
                От: Проблем с балон за парогладене

                Е зависи какво излиза от сондата и в кой край на България. Има вода от която веднага мивката побелява, представи си след година бойлера как се е калцирал вътре.

                Коментар


                • #23
                  От: Проблем с балон за парогладене

                  За такъв парогенератор е важно водата да не е варовита. Защото в него се вкарват количества вода, и варовика съдържащ се в нея си остава след изпарението. И си се трупа, трупа...Трябва да се избегне вкарването на варовита вода, и дъждовната в случая се е утепала. Тя е вид дестилирана, нищо, че е разтворила един куп химии докато се събере в бидона. Най-гадното го няма-варовика, така, че да си събира дъждовна вода, и да налива смело.

                  И разбира се сложете някакъв по-сериозен параван, че ако гръмне, въпреки ниското налягане-може да направи беля, тя парата си е гадно нещо.
                  Измислен параван от две тръби на кръст, и някаква завеса няма да свърши работа. Трябва нещо по-солидно. А най-добре извън помещението в което има хора. Най-вероятно няма да гръмне, а пак ще се пробие и ще "фъщи", ама не се знае...

                  И да иде да даде някой лев на попа, да се моли да не гръмне.
                  Има ли желание-има и начин!

                  Коментар


                  • #24
                    От: Проблем с балон за парогладене

                    Машината тръгна и за сега всичко е нормално-до кога ли? Ние сме си точно в такъв район дето водата бъка от карбонати и при смяна на нагревател на бойлер сме вадили по кофа котлен камък да не говорим,че чешмата при изхода на чучура направо става като циментирана.Предложих им да пробват с дъждовна вода ама за проклетия до преди седмица щеше де ни издави сега няма и капка дъжд.
                    Съда решиха да го поставя извън работното помещение.

                    Предприятието се намира точно до църквата и попа наистина трябва да се моли да не гръмне балона защото стаята в която ще се постави парогенератора гледа точно към нея.

                    Коментар


                    • #25
                      От: Проблем с балон за парогладене

                      На преди 7-8 години отказах да заваря спукан ресивер на едно УК 50 . Пукнатината беше точно до едната опора на компресора . Хората ме разбраха за рисковете и умората на метала и сменихме целия ресивер .
                      Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

                      Коментар

                      Активност за темата

                      Свий

                      В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                      Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                      Зареждам...
                      X