Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Маски за заваряване

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Маски за заваряване

    Първоначално публикуван от Shtaiga Преглед на мнение
    Не си разбрал.Не ставаше въпрос за газове ,а когато заваряваш на открито и слънцето ти свети в гърба,минава м/у главата и маската и се отразява от стъклото право в очите.Практически ставаш сляп и дори като започнеш заваряването пак не се вижда хубаво.
    Липсв им практика,колега.Не им се сърди.Основен проблем на соларните маски е,че не работят в колектив.Даже и със слънцето

    Коментар


    • От: Маски за заваряване

      Първоначално публикуван от welderargon Преглед на мнение
      .....
      Най простото решение е някой колега да стои зад теб и да ти пази сянка !Съвсем не се бъзикам !
      ....
      В такъв случай , би ли ми препоръчал каква надница да плащам на колегата , който играе ролята на чадър ?

      ... а понеже и аз хич не се бъзикам , в комплектацията на заварчиците ми за обектова работа , наред с един куп такъми влизат и ветрозащитна камбана и ... един чадър като тези по заведенията - със стойка . Лятно време понякога е ад под слънцето и никак не е майтап работа .
      Топлата вода е открита случайно само първия път . Всички последващи опити за нейното преоткриване са умишлени , упорити и целенасочени.

      Коментар


      • От: Маски за заваряване

        Продават се едни заваръчни паравани, би трябвало да свършат работа.

        Коментар


        • От: Маски за заваряване

          Това с чадърите и параваните сме го правили, да не показвам какви чадъри правихме миналото лято от подръчни средства, че ще ме бъзикате година напред хаха... Обаче не винаги можеш да си позволиш този лукс когато си на монтаж например на кофти място... това с платът зад маската не се бях сещал и си е далавера като се замисля... Даже е по-добре са сложиш бял парцал на главата от колкото да ти пече слънцето директно. А за жегата, повече е жега като си с куртка и гащеризон на слънцето и заваряваш, от колкото дали ще имаш парцал на главата или не. С обикновенната маска пак има случаи когато пречи слънцето, особено ако има леко запрашаване на стъклото... така, че и тя не е оферта. А за това някой да седи да ти пази сянка... добре е за заварчика... ама не и за началника който трябва да плаща на "сянката", както каза Владо
          Моите снимки...
          https://www.facebook.com/Photography.by.Ivanko
          https://500px.com/ivankoo

          Коментар


          • От: Маски за заваряване

            Първоначално публикуван от Vlado_Ts Преглед на мнение
            В такъв случай , би ли ми препоръчал каква надница да плащам на колегата , който играе ролята на чадър ?

            ... а понеже и аз хич не се бъзикам , в комплектацията на заварчиците ми за обектова работа , наред с един куп такъми влизат и ветрозащитна камбана и ... един чадър като тези по заведенията - със стойка . Лятно време понякога е ад под слънцето и никак не е майтап работа .
            Те в твоята коплектация влизат,ама аз като съм ходил по обекти нищо такова не ни е влизало в комплектация ,така че не само сянка ами и завет ми е пазил колегата с найлони ,картони и каквото намерим под ръка ...
            А щом осигуряваш удобства за работниците си няма нужда да мислиш за надника на такъв работник който е чадър !
            Последно редактирано от welderargon; 03-07-13, 19:06.
            https://www.youtube.com/watch?v=cgb6BThxVU4
            https://www.youtube.com/watch?v=Dz3BH1U3TPc

            Being A Good Welder Is 3% Talent, 97% Not Being Distracted By The Internet.

            Коментар


            • От: Маски за заваряване

              Първоначално публикуван от welderargon Преглед на мнение
              ...
              А щом осигуряваш удобства за работниците си няма нужда да мислиш за надника на такъв работник който е чадър !...
              Отклоняваме се от темата , но понеже съм бил и от "двете страни на барикадата" .... аз съм на принципа , че един ръководител не може единствено да вади душата на работниците си . За да иска от тях качествена работа , трябва да им осигури съответните условия за това : Казвам го не от куртоазия , или заради изискванията на Органите . Така го разбирам. Но то така е и във всяко производство.
              Топлата вода е открита случайно само първия път . Всички последващи опити за нейното преоткриване са умишлени , упорити и целенасочени.

              Коментар


              • От: Маски за заваряване

                На моята маска пък и се захаби слюдичката.Разходих се насам-натам, но намерих само друг размер резервни, който не ставаше.Моята е китайска, слюдата е 120 на 85.Еми имаше само по малки.В един магазин обаче, ме насочиха в рекламна агенция, откъде ми извадиха изрезки от лексан, същата дебелина-1 метър, около 14 см широк, да си кълцам на воля.С ножицата се реже лесно.Удоволствието ми струва 5 лв.Изрязах си няколко и утре ще видя дали няма да се топи прекалено лесно, ако издържа колкото старото, пей сърце... ако не издържа, лошо.
                Иначе от маската съм доволен, достатъчно широка е да се събере респиратор на 3М с два филтъра под нея, работи си безгрижно.Случвало се е докато наблюдавам електроженист как заварява да ми присветва, но с корекция на чувствителноста към най чувствително този проблем се коригира.

                Коментар


                • От: Маски за заваряване

                  Поръчай си "слюдички" от DEL. Не намирам разлика с оригиналната ми на Optrel, освен че беше по-голяма и трябваше да я изрязвам. Само е малко по-тънка.

                  Lexan-а е поликарбонат. Ако има защитно UV покритие ще изкара. Ако не - ще помътнее и пожълтее. Автомобилните фарове са от същото.

                  С една "слюда" изкарвам доста - преди да започна работа я напръсквам със спрея, с който си пръскам и човката на телоподаващото, и после я забърсвам с мек памучен парцал. Това я почиства и скрива драскотините. Като пожълтее (опушва се) се почиства със спирт и става като нова. Допълнително предимство на пръскането със спрей е че капчиците от заваряването като че ли не я засягат толкова. Аз даже оригиналното ми стъкло го смених защото мислех че е пожълтяло, а се оказа само опушено. Като ко изтърках със спирт стана като ново.
                  Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                  Коментар


                  • От: Маски за заваряване

                    Аз досега я чистих оригиналната, обаче вече много се издраска.Пробвах да я полирам, но просто стана равномерно издраскана Като запаля дъгата и все едно има мъгла.А понеже почнах курс, заваряването стана засега част от ежедневието и съответно вече много взе да ме дразни тая мъгла.
                    Иначе тя моята е точно от там купена.Не се сетих, да звънна и да питам има ли.

                    Пожълтяването не ме притеснява, само да пази панелчето от пръски, че е доста нежно и не търпи никаква жега.Досега няколко познати, са пробвали да заваряват без слюдата и от пръските им се поврежда.Като свалих слюдата се оказа че и то се е опушило

                    Коментар


                    • От: Маски за заваряване

                      Опитай да я напръскаш със спрей против пръски следващия път. Драскотините изчезват за няколко часа, стига да не се престараеш със забърсването след като си я напръскал. Процедурата може да се повтаря колкото пъти искаш на ден. Ползвам спрей на Binzel. Опитах и някакъв италиански от mrBricolage, ама по-не ми харесва, нито върху маската, нито върху човката.
                      Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                      Коментар


                      • От: Маски за заваряване

                        Ще го пробвам.И моя спрей е на Бинцел.

                        Коментар


                        • От: Маски за заваряване

                          Във всеки магазин за заваръчна техника продават предпазните полимерни екранчета .
                          Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

                          Коментар


                          • От: Маски за заваряване

                            Вярно е.Просто човек при купуване на маската, трябва да обърне внимание и на тая поробност-размера на екранчетата и има ли ги... въпреки това, аз моята засега не бих я сменил за друга.

                            Коментар


                            • От: Маски за заваряване

                              При купуване на такава маска ,човек трябва да обръща внимание на много неща ,едно от които са предпазните екрани!Докато вътрешните са почти стандартни то външните се правят с най различни форми и най различни захващания към маската с цел да се купуват консумативи точно от дадения производител.
                              https://www.youtube.com/watch?v=cgb6BThxVU4
                              https://www.youtube.com/watch?v=Dz3BH1U3TPc

                              Being A Good Welder Is 3% Talent, 97% Not Being Distracted By The Internet.

                              Коментар


                              • От: Маски за заваряване

                                Не, просто маските еволюират и всеки нов модел соларно стъкло има нещо повече от предишния. Имам наблюдения и по-големия визьор е екстра която почти всеки нов модел има. Там където е купена маската вероятно има и стъкло, или в книжката пише кой е вносителя.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X