Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Маски за заваряване

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Маски за заваряване

    Първоначално публикуван от Shtaiga Преглед на мнение
    Все си мисля ,че е според човека.На мен най-комфортно ми е лятото с 9,зимата с 10.
    ... а пролет и есен - средно аритметично : с 9,5
    Топлата вода е открита случайно само първия път . Всички последващи опити за нейното преоткриване са умишлени , упорити и целенасочени.

    Коментар


    • От: Маски за заваряване

      Колеги ,човек да не се похвали и обърка обхвата наистина е 5-13 исках да го редактирам но вече беше късно,но поне предизвика дискусия ,а иначе на мен ми е най-добре със затъмнение 9-10!
      Amway,BMW F 650 GS,OPEL Omega 2.6 ,Wartburg 311(1000) 63г.

      Коментар


      • От: Маски за заваряване

        Първоначално публикуван от iszs Преглед на мнение
        Колеги ,човек да не се похвали и обърка обхвата наистина е 5-13
        Не се притеснявай, случват се и грешки Със здраве и дълго да си ползваш новата маска.

        Коментар


        • От: Маски за заваряване

          Първоначално публикуван от Vlado_Ts Преглед на мнение
          ... а пролет и есен - средно аритметично : с 9,5
          Бъзикай се ти ама лятото,когато слънцето осветява доста повече с 9-ка ми е перфектно.Зимата как и да го гледаме си е по мрачно,и тогава с 9-ката ми "светка".Сменям с 10-ка или 11 нещата се оправят....
          "The two most important days in your life are the day you are born and the day you find out why."
          Mark Twain
          СтоЕнчA

          Коментар


          • От: Маски за заваряване

            Казахте слънцето... Много мразя като съм някъде на вън на монтаж и ми свети слънцето точно зад гърба... и така осветява маската, че не се вижда нищо... какви ли не пируети правя с ръцете и главата за да не ми пречи слънцето, ама не винаги имам свободна ръка като съм на електрожена, за да си правя сянка или място за да се завъртя, да не говорим за аргона... Имате ли някаква идея как може да се побългари... виждал съм на маските да слагат с нитове плат/кожа отзад... ама нещо не ми се нрави ако трябва да съм честен
            Моите снимки...
            https://www.facebook.com/Photography.by.Ivanko
            https://500px.com/ivankoo

            Коментар


            • От: Маски за заваряване

              Аз си мятам някакъв парцал (чист) на главата да покрие дупката м/у главата и маската и проблема е решен.Мислех да монтирам перманентен,ама се отказах.Ще пречи,трябва да го свалям за пране/смяна и сметнах че не е добър вариант.
              "The two most important days in your life are the day you are born and the day you find out why."
              Mark Twain
              СтоЕнчA

              Коментар


              • От: Маски за заваряване

                Поразтребих темата от търговски предложения и занапред ще я следя. Продавачите да се считат за предупредени.

                Коментар


                • От: Маски за заваряване

                  Първоначално публикуван от Shtaiga Преглед на мнение
                  Аз си мятам някакъв парцал (чист) на главата да покрие дупката м/у главата и маската и проблема е решен.Мислех да монтирам перманентен,ама се отказах.Ще пречи,трябва да го свалям за пране/смяна и сметнах че не е добър вариант.
                  Има модели с аспирация, но за съжаление са много скъпи и се ползват само от богати фирми. Струва колкото три нормални маски. Някои от по-новите модели соларни маски покриват по-добре под брадата, аз колкото съм пробвал все се надишваш.

                  Коментар


                  • От: Маски за заваряване

                    Първоначално публикуван от Shtaiga Преглед на мнение
                    Бъзикай се ти ама лятото,когато слънцето осветява доста повече с 9-ка ми е перфектно.Зимата как и да го гледаме си е по мрачно,и тогава с 9-ката ми "светка".Сменям с 10-ка или 11 нещата се оправят....
                    Ми бъзикам се Аз осветлението не го деля според сезоните , а според слънцето ... което му се случва да свети и зимно време ,а и през всички сезони Демек : както си писал : заваряване в мрачно и слънчево време , независимо коя част от "Годишни времена" на Вивалди слушам в момента

                    Ай на здраве , че сядам на ракийка с домати от двора !
                    Топлата вода е открита случайно само първия път . Всички последващи опити за нейното преоткриване са умишлени , упорити и целенасочени.

                    Коментар


                    • От: Маски за заваряване

                      Първоначално публикуван от dragozow Преглед на мнение
                      Има модели с аспирация, но за съжаление са много скъпи и се ползват само от богати фирми. Струва колкото три нормални маски. Някои от по-новите модели соларни маски покриват по-добре под брадата, аз колкото съм пробвал все се надишваш.
                      Не си разбрал.Не ставаше въпрос за газове ,а когато заваряваш на открито и слънцето ти свети в гърба,минава м/у главата и маската и се отразява от стъклото право в очите.Практически ставаш сляп и дори като започнеш заваряването пак не се вижда хубаво.
                      "The two most important days in your life are the day you are born and the day you find out why."
                      Mark Twain
                      СтоЕнчA

                      Коментар


                      • От: Маски за заваряване

                        Напоследък,на слънце ползвам обикновената маска със стъкло точно по същата причина
                        Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
                        Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
                        Анатолий Пейчинов o8875о9815
                        https://dvrbg.com/

                        Коментар


                        • От: Маски за заваряване

                          Първоначално публикуван от Ivanko Преглед на мнение
                          Казахте слънцето... Много мразя като съм някъде на вън на монтаж и ми свети слънцето точно зад гърба... и така осветява маската, че не се вижда нищо... какви ли не пируети правя с ръцете и главата за да не ми пречи слънцето, ама не винаги имам свободна ръка като съм на електрожена, за да си правя сянка или място за да се завъртя, да не говорим за аргона... Имате ли някаква идея как може да се побългари... виждал съм на маските да слагат с нитове плат/кожа отзад... ама нещо не ми се нрави ако трябва да съм честен
                          То и на мен не само че не ми се нрави но ми си струва че с тази кожа или плат, главата ти посред лято ще като в сауна!
                          Най простото решение е някой колега да стои зад теб и да ти пази сянка !Съвсем не се бъзикам !
                          А друго за което се сещам де е да си носиш чадър за плаж като ходиш по обекти !
                          https://www.youtube.com/watch?v=cgb6BThxVU4
                          https://www.youtube.com/watch?v=Dz3BH1U3TPc

                          Being A Good Welder Is 3% Talent, 97% Not Being Distracted By The Internet.

                          Коментар


                          • От: Маски за заваряване

                            Първоначално публикуван от Roninn Преглед на мнение
                            Напоследък,на слънце ползвам обикновената маска със стъкло точно по същата причина
                            Ми то и стъклото отразява !Даже повече от соларния панел !
                            https://www.youtube.com/watch?v=cgb6BThxVU4
                            https://www.youtube.com/watch?v=Dz3BH1U3TPc

                            Being A Good Welder Is 3% Talent, 97% Not Being Distracted By The Internet.

                            Коментар


                            • От: Маски за заваряване

                              Няма гадните отблясъци които се появиха напоследък
                              Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
                              Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
                              Анатолий Пейчинов o8875о9815
                              https://dvrbg.com/

                              Коментар


                              • От: Маски за заваряване

                                Ми то и стъклото отразява !Даже повече от соларния панел !
                                Стъклото НЕ отразява, за разлика от соларния панел. А и цветовете, които се виждат през солара са не реални.........?!

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X