Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Избор на електрожен-инверторен

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #46
    От: Избор на електрожен-инверторен

    Не е ли правилно?

    Коментар


    • #47
      От: Избор на електрожен-инверторен

      Първоначално публикуван от gogo77 Преглед на мнение
      Ха.....там съм сега, сменяме един котел. Мистъра Хонза /ако е същата фирма/ е много смотан. Ама малко плащат и ще ги зарязвам. Държи на ОК 121.....бил супер за него.
      Колега, Хонзо го познавам, с тогавашния ми работодател (Матей Димитров - дано не си там) бяха приятели. Понеже аз не проговорих чешки, но руския го шпрехам с Хонзо си говорихме на руски. Ако си при Матейчо... лошо. Пиши на лични.
      Росен Спасов (0+) LZ1SMY 0878110730
      Най-добрите ми спомени са предстоящите!

      Коментар


      • #48
        От: Избор на електрожен-инверторен

        Първоначално публикуван от gogo77 Преглед на мнение
        Какви електроди Райдер сравняваш с Вежена. Аз си му намирам приложение на Вежена, дори го предпочитам пред марковите му събратя за специфични случаи.
        Незнам,рутилови, зеленикава с червено кутия с надпис райдер,инъче вежена е есабски,запасил съм се със десетина пакета,имам и норд няколко пакета до изчерпване на количествата.В една фирма за производство на тегличи за МПС,ползваха само райдер рутилови,дядката и той с кракрата мина на райдер и то при условие че разполага със всякакви бьолер,ОК,и вежен,райдера го купува
        Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
        Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
        Анатолий Пейчинов o8875о9815
        https://dvrbg.com/

        Коментар


        • #49
          От: Избор на електрожен-инверторен

          Колега, Хонзо го познавам, с тогавашния ми работодател (Матей Димитров - дано не си там) бяха приятели. Понеже аз не проговорих чешки, но руския го шпрехам с Хонзо си говорихме на руски. Ако си при Матейчо... лошо. Пиши на лични.
          Не съм към никой.....на живност съм, а и чрез фирмата ми водя малка бригада. Тоя Матей Димитров агентура ли беше.....ако не се лъжа посредничи на украинците.

          Коментар


          • #50
            От: Избор на електрожен-инверторен

            Първоначално публикуван от Roninn Преглед на мнение
            Незнам,рутилови, зеленикава с червено кутия с надпис райдер,инъче вежена е есабски,запасил съм се със десетина пакета,имам и норд няколко пакета до изчерпване на количествата.В една фирма за производство на тегличи за МПС,ползваха само райдер рутилови,дядката и той с кракрата мина на райдер и то при условие че разполага със всякакви бьолер,ОК,и вежен,райдера го купува
            Вероятно дядката знае какво прави с тях......може да са рутил-базични електродите.

            Коментар


            • #51
              От: Избор на електрожен-инверторен

              Големи благодарности за Панайот от мен Драго с. Варвара обл Б-с. Инвертора ми е направен от него 180А , гаранцията му отдавна изтече и оня ден взе ,че се повреди. Отварях ,мерих , открих един резистор , но си викам я най добре Панайот да си го види.Снощи разговарях с него по тела и за голямо мое учудване по време на разговора Пансим сам предложи ремонта да е за негова сметка , въпреки изтеклата гаранция , а от мен само изпращането с Еконта.Какво повече да говоря , такива хора са на изчезване. Освен това съм изчел почти всички негови постове по форумите. Аз също поназнайвам аналог. електроника , но този човек просто познава материята много, много подробно.Специално в неговата област инвертори Панайот чатка нещата до съвършенство.Спирам до тук и още веднъж благодаря за жеста Панайоте , свестен човек си.В днешното комерсиално време такива , като теб са на изчезване.
              Бъди жив и здрав!
              Ще се обадя допълнително кога ще ти изпратя електрожена.Поздрави от морето!
              Сузуки Витара 1,6 и лодка в морето от мечти.

              Коментар


              • #52
                От: Избор на електрожен-инверторен

                Преди 2 дни му го изпратих. Днес го получих отремонтиран , като Панайот ми сложи и ключ за лесен старт. Всичко за негова сметка макар , както писах по горе , че гаранцията отдавна изтече. Това е .................оставям на вас изводите........... Преди малко го изпробвах и ел.жена е ок. Поздрави и благодарности на Панайот , бъди жив и здрав!
                Сузуки Витара 1,6 и лодка в морето от мечти.

                Коментар


                • #53
                  От: Избор на електрожен-инверторен

                  Днес видях в един от строителните хипермаркети два електрожена и се чудя дали да не си взема. До утре има отстъпка и цената става доста прилична. Единия е weldstar power arc 200. Има функция за аргон, но няма шланг и газта трябва да е в ръкохватката с клапан. Цената след отстъпката е 374лв. Другият е Raider RD-IW20 само електрожен е и цената му е 257лв. Имат 2 години гаранция и двете са 200А. На райдера няма никаква характеристика за ПВ, докато на другия има
                  • ПВ % при номинален заваръчен ток и напрежение (40 градуса):

                  1. -100% при 77A
                  2. -60% при 100A
                  3. -15% при 200A

                  Какво ще ми препоръчате. Не заварявам много, предимно работя с телчарката, но тя е струна 250а. Не мога да я местя. Електрожена го ползвам на вън, като работя. Имам два стари и тежки. Имам и изправител. Не ми се мъкнат толкова тежки електрожени.

                  За аргона мога да се пробвам да се науча, но ми се струва че нищо няма да се получи с този електрожен, отделно че няма шланг с горелка и бутилка.

                  Гледал съм на вики има електрожени с аргон и включено всичко, но съм много скептичен. Искам евентуално да се пробвам и науча да заварявам алуминий.

                  Коментар


                  • #54
                    От: Избор на електрожен-инверторен

                    Първоначално публикуван от dimich87 Преглед на мнение
                    Днес видях в един от строителните хипермаркети два електрожена и се чудя дали да не си взема. До утре има отстъпка и цената става доста прилична. Единия е weldstar power arc 200. Има функция за аргон, но няма шланг и газта трябва да е в ръкохватката с клапан. Цената след отстъпката е 374лв. Другият е Raider RD-IW20 само електрожен е и цената му е 257лв. Имат 2 години гаранция и двете са 200А. На райдера няма никаква характеристика за ПВ, докато на другия има
                    • ПВ % при номинален заваръчен ток и напрежение (40 градуса):

                    1. -100% при 77A
                    2. -60% при 100A
                    3. -15% при 200A

                    Какво ще ми препоръчате. Не заварявам много, предимно работя с телчарката, но тя е струна 250а. Не мога да я местя. Електрожена го ползвам на вън, като работя. Имам два стари и тежки. Имам и изправител. Не ми се мъкнат толкова тежки електрожени.

                    За аргона мога да се пробвам да се науча, но ми се струва че нищо няма да се получи с този електрожен, отделно че няма шланг с горелка и бутилка.

                    Гледал съм на вики има електрожени с аргон и включено всичко, но съм много скептичен. Искам евентуално да се пробвам и науча да заварявам алуминий.
                    С нито един от избраните от теб апарати не може да се заварява алуминий по метод ВИГ.
                    https://www.youtube.com/watch?v=cgb6BThxVU4
                    https://www.youtube.com/watch?v=Dz3BH1U3TPc

                    Being A Good Welder Is 3% Talent, 97% Not Being Distracted By The Internet.

                    Коментар


                    • #55
                      От: Избор на електрожен-инверторен

                      Това го знам и за това питам за електрожена. За алуминий ми трябва променливотоков апарат. За това не виждам смисъл да давам много пари. А и електрожена не го ползвам много често. 5кг електроди ги горя за около 2 години. Просто не ми се мъкат тежки апарати. А и не си изкарвам парите с това.
                      На вики имат машина за алуминий, но е 1200лв. Тежи колкото старите ми електрожени и просто е безсмислено да взема за да се уча на алуминий.
                      Дайте ми насока дали си струва да дам пари за някой от тези електрожени или да не се занимавам.
                      Миналата седмица ми се наложи в парното да заваря две панти, изгорих 2 електрода и оставих електрожена там.

                      Коментар


                      • #56
                        От: Избор на електрожен-инверторен

                        Първоначално публикуван от dimich87 Преглед на мнение
                        Дайте ми насока дали си струва да дам пари за някой от тези електрожени или да не се занимавам.
                        Според мен не си струва.По добре се обърни за оферти към някой от производителите и търговците във форума.
                        https://www.youtube.com/watch?v=cgb6BThxVU4
                        https://www.youtube.com/watch?v=Dz3BH1U3TPc

                        Being A Good Welder Is 3% Talent, 97% Not Being Distracted By The Internet.

                        Коментар


                        • #57
                          От: Избор на електрожен-инверторен

                          Аз съм изключително доволен от АИГ Заваряване!!!!
                          Jeep Grand Cherokee 4.7 WJ V8
                          0888854582
                          Дизел втора употреба за лична - НЕ!!!!
                          Китайска поговорка "Не ти пожелавам да живееш в интересни времена" басси!!!

                          Коментар


                          • #58
                            От: Избор на електрожен-инверторен

                            Привет на всички, на скоро си купих инверторен електрожен (DEL 160) и при теста се оказа, че задръкохватното устройство не е добре ама никак даже, и реших да се запиша на курс по заваряване, ходих на ,,шипченски проход'' (института по металознание акад. Балевски) някой да изкаже мнение за там ?. Напълно съм на ясно, че за 30 уч. часа заварчик няма да стана, но като за начало, пък после ако видя че имам някъкви наченки мога да продължа.

                            Коментар


                            • #59
                              От: Избор на електрожен-инверторен

                              Чудех се къде да пиша, тук, да вдигна темата за изработване на инвертори от 2010, или да отворя нова. Искам да купя електрожен, но не разбирам нищо. В очите на един лаик, пазара е изключително странен. Първо всички твърдят че произвеждат електрожени, после леко по лека признават че внасят готови платки, . Което води че всички предлагат едно и също, - Различно оцветена кутия с Hot Start, Anti-Stick, Arc Force , някакви ампери.и ПВ, само цената е различна. Помогнете да се ориентираме защо. По тази логика най-добрия избор е да отворя олх, да взема кутията с най-много А на най-ниска цена.
                              За да се ориентирам, какво купувам, поразгледах темите тук, –„Изработка на инверторен електрожен“, Да обсъдим заваръчните ИНВЕРТОРИ . в направи си сам , както и в цитирани руски сайтове(където има доста схеми). С голяма радост установих че едно от основните действащи лица, Pansim пише тук., като надявам се както през 2010г да се включи активно в темата. Четох внимателно разработките на genostan, Momchil87, pulsar, cvetanmu и тн. Който със страхотна енергия и ентусиазъм са тествали различни схеми. За съжаление този ентусиазъм е загаснал с евтините достъпни китайски платки.
                              След това лирично отклонение, се обръщам към специалистите , производители. Може ли с думи прости, да обясните кое какво е в един електрожен, за какво служи и как е изпълнено, какви са предимствата и недостатъците на различните решения. Кой неща са задължителни и кой препоръчителни. Що за чудо е право- обратно-едноходов, пълен или половин идиот(мост) ,Кое е добро захранване и добре изпълнен силов блок. Навремето са се изписвали страници за феритни сърцевини, схемни решения на изходящи филтри. А в момента само за ампери се приказва.
                              Обръщам се специално към търговците във форума, момчета , предполагам ви е писнало ,но моля ви направете си труда, да обясните какво продавате. Предполагам за много от клиентите ви е достатъчно: „това го мушкаш в контакта, тука слагаш електрода и газзз. Но аз искам да знам защо трябва да платя 370 вместо 140лв -само за различно оцветена кутия
                              Конкретно питането ми е свързано със заваряването на тръби за асма и използване на базични електроди. Кое решение е по добро, класическа схема с филтри и кондензатори или оставяме всичко на процесора. Кой модел се справя добре с такива електроди. Необходим ли ми е 200А за домашно ползване с 2.0.-2.5 мах 3.2. , в някои постове пишат че високо мощните инвертори не се справят много гладко с 2.0 електроди?

                              Коментар


                              • #60
                                От: Избор на електрожен-инверторен

                                pansim Пано...това е човека!!!





                                Инверторите му са невероятни! Работя вече 3та година с негов електрожен,без никаква забележка!
                                jeep CHEROOKEE KJ 2,4 147kс.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X