Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Питане за АЦ/ДЦ ВИТО 315

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Питане за АЦ/ДЦ ВИТО 315

    Ще се ползва само за алумин,от кои китаици е от лошите или от добрите тази машина,даите мнение моля и дали някаде във софия могат да се погледнат тези машини,а не само да се поръчват по куриераНатиснете снимката за да я уголемите

Име:product_1422.jpg.png
Прегледи:1
Размер:278.7 КБ
ID:6068374
    0885 297985,мтел-Радо
    0876 556870,виваком като домашен

  • #2
    От: Питане за АЦ/ДЦ ВИТО 315

    Vito и Viki са Хасковски фирми !За Вито не знам, но за Viki съм сигурен че е възможно изпробване в склада им но понеже машината е 3 фазна ще е добре да им се обадиш и да уточните всички възможности!Най вероятно ше ти се наложи да си набавиш газ и консумативи за пробата.
    https://www.youtube.com/watch?v=cgb6BThxVU4
    https://www.youtube.com/watch?v=Dz3BH1U3TPc

    Being A Good Welder Is 3% Talent, 97% Not Being Distracted By The Internet.

    Коментар


    • #3
      От: Питане за АЦ/ДЦ ВИТО 315

      Благодаря колега,още не съм се спрял на конкретна машина и ще ги пробвам
      0885 297985,мтел-Радо
      0876 556870,виваком като домашен

      Коментар


      • #4
        От: Питане за АЦ/ДЦ ВИТО 315

        За да не пускам друга тема тук ще ви разкажа за моето преживяване със тези аргониНатиснете снимката за да я уголемите

Име:034095930.jpg
Прегледи:2
Размер:115.3 КБ
ID:5613366това е машината която не ще да заварява
        0885 297985,мтел-Радо
        0876 556870,виваком като домашен

        Коментар


        • #5
          От: Питане за АЦ/ДЦ ВИТО 315

          Натиснете снимката за да я уголемите

Име:3.jpg
Прегледи:2
Размер:119.3 КБ
ID:5613370
          СТАРТОВЫЙ ТОК -Стартов ток е силата на тока при запалване на дъгата .
          Интересното тук е че има регулировка на силата на стартовия ток а няма време за неговото повишаване!Но при тия машини явно вече не трябва нищо да ме изненадва!Правят ги както си искат а не както трябва да бъде!
          Тази регулировка трябва да работи в режим 4Т.


          ТОК СВАРКИ- "Заваръчен ток" е "Заваръчен/пиков импулсен ток"

          ОСНОВНОЙ ТОК е "Фонов импулсен ток" - охлажда основния материал и подържа дъгата активна между импулсите на тока

          ЗАВАРКА КРАТОРА -"Затихващ ток" е време за затихване на тока ,за избягване на кратери в края на шева.
          Збележка:
          Трябва да пробваш дали тоя "Затихващ ток" работи и двата режима (2Т и 4Т) или само единия!?

          ЧАСТОТА ИМПУЛЬСОВ -
          "Импулсна честотата" - показва колко импулса има в секунда.

          РЕЖИМ ИМПУЛЬСА
          - "Продължителност на пулса" –регулира се в % т.е. това е процентното съотношение между фоновия и импулсния ток с други думи колкото е по голям % толкова времето в което ще работи импулсния ток е повече. За по ефективно охлаждане на основния материал се избира по нисък процент

          ВРЕМЯ ПРОДУВКИ - "обдухване на електрода" е време на подаване на газ след края на заварката


          ШИРИНА ОЧИСТКИ (БАЛАНС) "Баланс на АС "- съотношението между положителния и отрицателния полупериод на променливия заваръчен ток . При положителен баланс се почиства много по добре окисния слой но електрода се нагрява силно –и може да се образува топче на върха на електрод



          Това постна колегата Велдераргон ,за което съм много благодарен,чета мисля пробвам,въртя копчета ,щракам ги всичките прекъсвачи но този туч не ще да заработи както хората,отначало се пали и седи дъгата като във режим дц а не на ац да пулсира и бръмчи.За този проблем намерих решение катокопчето ширина очиска го завъртях на 0 на ляво до краи и започна да се държи както трябва но не става за лепене дъгата която се получава топи алумина и го изгаря а ако добавя матерял почва да пращи и почернява,сложим ли две парчета алумин едно до друго да ги заваря и щом запали дъгата и те се стопяват и бягат едно на ляво другото на дясно пълна лудница е отрепах една бутилка малка със аргон и не става
          0885 297985,мтел-Радо
          0876 556870,виваком като домашен

          Коментар


          • #6
            От: Питане за АЦ/ДЦ ВИТО 315

            Ето снимки на този туч от вътре гледаите и кажете от кои пустиняци е ще работи ли или не,и да знаете че си търся маистор да го ремонтира че съм сигурен че нещо не му е в ред,един потенциометър трябва да се смени задължително може и два да са,на снимките има едно отлепено нещо съм го вдигнал ще видитв
            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:SAM_1925.jpg
Прегледи:1
Размер:196.4 КБ
ID:5613379
            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:SAM_1926.jpg
Прегледи:1
Размер:132.3 КБ
ID:5613380
            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:SAM_1927.jpg
Прегледи:1
Размер:189.0 КБ
ID:5613381
            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:SAM_1928.jpg
Прегледи:1
Размер:186.6 КБ
ID:5613382
            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:SAM_1929.jpg
Прегледи:1
Размер:150.5 КБ
ID:5613383
            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:SAM_1930.jpg
Прегледи:1
Размер:126.5 КБ
ID:5613384
            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:SAM_1931.jpg
Прегледи:1
Размер:140.2 КБ
ID:5613385
            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:SAM_1932.jpg
Прегледи:1
Размер:163.1 КБ
ID:5613386
            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:SAM_1933.jpg
Прегледи:1
Размер:195.8 КБ
ID:5613387
            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:SAM_1934.jpg
Прегледи:1
Размер:153.6 КБ
ID:5613388
            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:SAM_1935.jpg
Прегледи:1
Размер:170.0 КБ
ID:5613389
            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:SAM_1936.jpg
Прегледи:1
Размер:165.4 КБ
ID:5613390
            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:SAM_1937.jpg
Прегледи:1
Размер:177.2 КБ
ID:5613391
            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:SAM_1938.jpg
Прегледи:1
Размер:158.2 КБ
ID:5613392
            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:SAM_1939.jpg
Прегледи:1
Размер:135.4 КБ
ID:5613393
            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:SAM_1940.jpg
Прегледи:1
Размер:128.3 КБ
ID:5613394
            0885 297985,мтел-Радо
            0876 556870,виваком като домашен

            Коментар


            • #7
              От: Питане за АЦ/ДЦ ВИТО 315

              Купих тези трите машини заедно от другите две съм много доволен,плазмата е трифазна реже перфектно но скоро ще сменям компресора да да да слабичък е ще хвърля бутало а за електрожена нямам думи,има и аргон работи на тази функция супер вече заварих един казан за ракика на баща ми от нераждавеика
              Натиснете снимката за да я уголемите

Име:SAM_1941.jpg
Прегледи:1
Размер:198.3 КБ
ID:5613395
              0885 297985,мтел-Радо
              0876 556870,виваком като домашен

              Коментар


              • #8
                От: Питане за АЦ/ДЦ ВИТО 315

                И чаркуляците вътре са както на моя но разликата е че този заварява
                0885 297985,мтел-Радо
                0876 556870,виваком като домашен

                Коментар


                • #9
                  От: Питане за АЦ/ДЦ ВИТО 315

                  Частите са стандартни, платките също.

                  Сглобката (по-точно окабеляването) е нарита без особена мисъл - например кабел с 10-ина киловолта минава покрай кабели, следящи напрежение от порядъка на волти.

                  AC моста (това на снимката) ми се струва с прекалено малко транзистори - 200 амперовата ми машина е с по 10 броя на рамо, твоята е с по 6. Дори само крачетата им да вземеш, самите те ще загряват, според мен.

                  На тая снимка:


                  Отвий едната от планките, дето държат черните транзистори върху радиатора и снимай какво пише върху тялото на транзистора отдолу. После ще ти кажа окончателното си мнение, но засега е по-скоро негативно. Ако самите платки са изпълнени читаво, подлежи на дооправяне - само като се пипне окабеляването с малко мисъл, ще заработи по-добре.

                  Общо взето с тая машина е гонена най-вече цена. Не се знае къде е сглобявана и как е настройвана. Обикновено на евтинджос машините и по настройките има какво да се пипне.

                  Не знам дали, но ако е монофазна, за 250 ампера забрави.

                  Снимай транзисторите, поне и това да видим.

                  ПП: От къде я купи?
                  Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                  Коментар


                  • #10
                    От: Питане за АЦ/ДЦ ВИТО 315

                    Хасково-Българския Китаи ха ха ха
                    Машината замина за тотална перестроика,доиде човека до Годеч изтества я и даде мнение,а мнението му беше ужас.
                    Безконтактното не пали
                    Навита бубина на обратно,не знам как и къде
                    За двата реостата кадето бях сигурен че не работят е точно така
                    На тази машина пулса хич го няма
                    Може да не съм пипал такава машина да заварявам до сега но не ми трябваше много за да разбера че нищо не става от нея
                    Тази е от по лошите китаики,е това е по добре повече пари но нещо по читаво,сега да видя и ремонта колко ще излезе и тогава ще слагам чертата
                    Забравих и 4такта го няма
                    Имаше и още проблеми че не ги запомних
                    0885 297985,мтел-Радо
                    0876 556870,виваком като домашен

                    Коментар


                    • #11
                      От: Питане за АЦ/ДЦ ВИТО 315

                      Човече колко пари даде за тази машина ако не е тайна?

                      Коментар


                      • #12
                        От: Питане за АЦ/ДЦ ВИТО 315

                        600лв и ходене до хасково
                        Но интересно то е че там когато я пробва един заварчик си работеше и лепи алумин
                        Аз затова я вземах
                        0885 297985,мтел-Радо
                        0876 556870,виваком като домашен

                        Коментар


                        • #13
                          От: Питане за АЦ/ДЦ ВИТО 315

                          Първоначално публикуван от godech Преглед на мнение
                          Хасково-Българския Китаи ха ха ха
                          Viki, Vito, кой конкретно?

                          Това че е дошъл човек до Годеч поне говори добре. Това че машината е с толкова проблеми, значи че е най-китайското от китайското. Може никога да не е пускана. Поръчват платки от където дойде, някой ниско платен дори за Китай китаец просто я събира, слага в кашон, и заминава по направление изобщо без да се тества и настройва. Разчитат на евентуалните настройки на производителя на платките, ако изобщо такива са правени (щото времето е пари, особено в китайски завод). Неработещите потенциометри говорят или за крайно ниско качество, или за удар някъде по пътя. Бобината на безконтактното и да е навита наопаки, пак ще работи и няма да изгори, просто ще пали малко по-трудно. Лично пробвано с няколко машини - винаги опитвам номера как ще пали по-лесно. Проблема е че жиците от долната платка с високото напрежение се разхождат покрай други жици, а това е недопустимо и значи рано или късно проблем. Дросели, лепени с горещ силикон - без думи. Без да знам коя е фирмата - продаващите това трябва да ги е срам, независмо от цената. Най-малкото заради това че не са и оправили поне очеизвадните проблеми преди да я продадат, а явно и те не са я пускали въобще. Става въпрос за 2 болта и 10-ина свински опашки.

                          Надявам се сега разбра защо евтиното е евтино. Дано ти се решат проблемите. Проблеми може да се случат със всяка машина, но когато има очеизвадни такива хич без да я пускаш, трябва да се има едно на ум от кого пазаруваш.

                          Ако Vito - за съжеление съмненията, които съм споменавал в други теми по адрес на тая "фирма", се потвърждават на 100%, че и отгоре. Ако пък други - пак така.

                          @welderargon, по отношение на втория пост в темата, който сега виждам - да си носиш газ и консумативи за да изпробваш машината е меко казано несериозно. "Крупната" начална инвестиция на продавача се състои в едни 300лв по цени на дребно, и после по 10-ина лева на проба, и то ако се тества щателно.
                          Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                          Коментар


                          • #14
                            От: Питане за АЦ/ДЦ ВИТО 315

                            Първоначално публикуван от godech Преглед на мнение
                            600лв и ходене до хасково
                            Но интересно то е че там когато я пробва един заварчик си работеше и лепи алумин
                            Аз затова я вземах
                            Като я оправят опитай да и премешиш реалните параметри. За информация, читава машина излиза на малко под тия пари (примерно около 500лв) от завода в Китай. Ама от производител дето не го е срам да си сложи името отгоре. Такива се броят на пръстите на едната ръка. Останалото е руска рулетка.
                            Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                            Коментар


                            • #15
                              От: Питане за АЦ/ДЦ ВИТО 315

                              Спарки взех я от Владимир мисля че се казваше и продава не вито а вики
                              Другите две са също от него но работят добре и за тях си ми даде гаранциони карти човека но за тази била като опитно заиче тествана работеща а и ние уж я пробвахме и затова ми я даде така човека,не го упреквам,не е луд този дето яде баницата а този дето му дава
                              Дано човека само да я направи,ще му кажа за кабелите да ги види и да премерят ампеража
                              Благодаря ви все пак за акъла дето ми давате ще почерпя,ако забележите още нередности пишете
                              0885 297985,мтел-Радо
                              0876 556870,виваком като домашен

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X