Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Заваряване на Панаира в Пловдив 2014

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #46
    От: Заваряване на Панаира в Пловдив 2014

    Здравей, утре ще съм в Пловдив и ще мина през щанда. Ако можеш изпрати 2 покани на v_vitanov@gbg.bg. Благодаря.
    LR Discovery 300Tdi 1996
    Subaru Outback 2.5 1998
    Subaru Legacy 2.2GX 1995 - продадено ;(

    Коментар


    • #47
      От: Заваряване на Панаира в Пловдив 2014

      Ето и една снимка от щанда на АИГ на панаира (Асен прави демонстрация):

      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:aig_asen.jpg
Прегледи:1
Размер:183.2 КБ
ID:5613787
      Доста си поприказвахме с тях и само затова си струваше пътя, който изминахме и времето, което отделихме, за да посетим панаира. То и основно заради тях отидохме. Иначе, колкото и да ми се иска да съм позитивен в моите очи този панаир, като цяло, беше една тъжна гледка.

      Коментар


      • #48
        От: Заваряване на Панаира в Пловдив 2014

        И аз ходих днес на панаира.
        Бях с двама приятели , и останаха удивени от това което видяха на щанда на АИГ и от демонстрацията която направи Асен!
        0осем9осем7шест0осем7едно
        Миро

        Коментар


        • #49
          От: Заваряване на Панаира в Пловдив 2014

          Първоначално публикуван от Христо_Шн Преглед на мнение
          Ето и една снимка от щанда на АИГ на панаира (Асен прави демонстрация): този панаир, като цяло, беше една тъжна гледка.
          Спомням си времето когато за да влезеш в която и да било палата се чакаше на опашка по 5-10 мин.Да се добереш до езерото или маса беше мисията невъзможна !Имаше период от време когато бях шеф на охраната на външните паркинги да не разбиват колите и да не крадат от тях,на ден сме посрещали по 30 000 автомобила !Града се парализираше .....сега наистина е бледа имитация ,таксите за участие високи ,поне преди три години беше вдигната двойно,дни преди началото на есенния панаир ако не бъркам!
          За сметка на това потвърждавам че щанда на Делл АИГ утрепа конкуренцията по атрактивност и посещаемост !Поздрави и все така напред !
          Последно редактирано от Roninn; 03-10-14, 18:04.
          Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
          Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
          Анатолий Пейчинов o8875о9815
          https://dvrbg.com/

          Коментар


          • #50
            От: Заваряване на Панаира в Пловдив 2014

            Темата за Пловдивския панаир като цяло си е предмет на съвсем отделен разговор , но с риск да оспамим настоящата тема - няма как да не се съглася с Ронин. Другаря Гергов наистина се е олял в лакомията си - собствена и партийна (все пак избори чукат на вратата и требе пАре. ) Работят я има 1/3 от палатите , я не. За пръв път не виждам колеги , които традиционно излагат повече от 25 години . Доколкото разбрах автомобилистите също са бойкотирали панаира заради високите такси - и не само.
            Но това е едната страна на проблема . Според мен този тур льо гювеч като панаир по естествен път върви към замиране.

            Що се отнася до заваръчната техника извън щанда на АИГ : единственото полезно нещо , което ме изкефи е един заваръчен робот на Кемпи . Със все позиционера това чудо заварява с не по-малко от 18 степени на свобода . На всичко отгоре демонстрираха "заваряване" на детайл в 3D почти със същите параметри като на един мой детайл , за който използвам технологично 3-ма заварчици. Шегувах се с колегите , че дори няма нужда да сменяме алгоритъма , а само да вкараме нашите входящи данни .... не посмях обаче да попитам за цената .
            Топлата вода е открита случайно само първия път . Всички последващи опити за нейното преоткриване са умишлени , упорити и целенасочени.

            Коментар


            • #51
              От: Заваряване на Панаира в Пловдив 2014

              Няма и смисъл да питаш за цената на робота, живеем на място, където цената на трима заварчици е много под тази на един робот и времената са такива, че дори и да има пари за робот е грехота да оставиш хората без хляб . За щанда на АИГ верно беше лудница, не знам как са издържали момчетата една седмица там, като отидох ми отне близо час да си купя една торбичка консумативи. За сравнение по същото време на щанда на Вики-Б имаше само една луда баба, която питаше "това всичко ли запоява" .
              Вероятно след няколко години панаира ще се състои само от една палата пълна с електрожени на Дел
              0 8 9 8 4 8 1 3 3 0

              Коментар


              • #52
                От: Заваряване на Панаира в Пловдив 2014

                Първоначално публикуван от Vlado_Ts Преглед на мнение
                ....Със все позиционера това чудо заварява с не по-малко от 18 степени на свобода ... .
                Това как да го разбирам....?
                Щото доколкото си спомням едно тяло може да има максимално 6 степени на свобода.
                LZ5ZI qth HASKOVO
                Pajero II GLS 3000 V6

                Коментар


                • #53
                  От: Заваряване на Панаира в Пловдив 2014

                  Първоначално публикуван от ivan4o Преглед на мнение
                  Това как да го разбирам....?
                  Щото доколкото си спомням едно тяло може да има максимално 6 степени на свобода.
                  Лошо....
                  Отвори един учебник по ТММ..

                  По спомени, човешката китка го докарва до 32..

                  По мое време - доц.Вригазов... ( ..колежката с хубавата локомоционна система да покаже- покажете, бе колежке, не се срамувайте.... и посочената колежка показваше как..) демонстрираше.
                  Вероятно не е жив вече - много отдавна беше.

                  В учебника пише как се смятат степените на свобода.
                  Последно редактирано от Veni1; 03-10-14, 22:19.

                  Коментар


                  • #54
                    Ами аз знам три оси в пространството, X,Y и Z.
                    По всяка ос можеш да имаш движение и около всяка можеш да завърташ.
                    Стават 6. Сега ако кажеш, че смяната на посоките са още 6 степени....да ги докараме до 12. Ама те си са шест де.
                    Или са измислили нова теория за пространството дето 5-6D , а не 3D без да ми се обадят?
                    http://bg.m.wikipedia.org/wiki/%D0%A...BE%D0%B4%D0%B0

                    Но явно тука става въпрос за други степени на свобода, а не за тези за които аз си мисля. [emoji3]
                    http://tmtmm.com/sc/files/TMM-Lekcia8.doc
                    Както се казва: " Чове се учи докато е жив".
                    [emoji1]
                    Последно редактирано от ivan4o; 04-10-14, 04:41.
                    LZ5ZI qth HASKOVO
                    Pajero II GLS 3000 V6

                    Коментар


                    • #55
                      От: Заваряване на Панаира в Пловдив 2014

                      Аре пак, на къде отиде темата - от покана за щанда на колегите на панаира до съсипването и упадъка на самият панаир и степените на свобода.
                      Да се из.... и аз.
                      Степените на свобода на едно тяло могат да бъдат до 6 (както е обяснил ivan4o) но, на кинематична верига или на механизъм за което явно говори Veni1 могат да бъдат значително повече. (виж файла)

                      До колкото по темата.
                      На щанда на колегите наистина беше лудница, и аз прецених че е по добре след седмица-две (щото знам какво е след панаир) да им отида на "гости" във фирмата отколкото да участвам в калабалъка на щанда.
                      Прикачени файлове

                      Коментар


                      • #56
                        От: Заваряване на Панаира в Пловдив 2014

                        Първоначално публикуван от ivan4o Преглед на мнение
                        ....Ами аз знам три оси в пространството, X,Y и Z.
                        По всяка ос можеш да имаш движение и около всяка можеш да завърташ.
                        ....]
                        ...или казано на технически език : 3 транслации и 3 ротации.

                        Само че след Първи курс нещата стават малко по-сложни . Промишлените роботи по начало представляват отворени кинематични вериги , с N на брой стави , с движение по декартови или полярни координати . А дали ще има и още някаква обща транслация , ротация или други подробности , е конкретно техническо решение. Ако беше прочел внимателно щеше да забележиш , че съм писал "със все позиционера" - той е част от системата.
                        Но мисля, че вече ти се е изяснило .

                        Първоначално публикуван от Paladin Преглед на мнение
                        ...Аре пак, на къде отиде темата ......
                        Често се случва в този раздел , колега . Не се коркай . Даже твоето "...доколкото по темата" може да не е по темата , ако не споменеш с каква цел ще им ходиш "на гости" .
                        Щото ако ще купуваш машина - добре . Ама ако ще пиете ракия заедно , то е обект на друг разговор .
                        Топлата вода е открита случайно само първия път . Всички последващи опити за нейното преоткриване са умишлени , упорити и целенасочени.

                        Коментар


                        • #57
                          От: Заваряване на Панаира в Пловдив 2014

                          Първоначално публикуван от Vlado_Ts Преглед на мнение
                          ...или казано на технически език : 3 транслации и 3 ротации.
                          Предполагам знаеш какво е МЦ 032 . Та от създаването на тази машина преди повече от 35 години тя официално е презентирана като 5 координатна и от там почват споровете на маститите теоретици в машиностроенето . Дали аджеба ротациите по оси X и Z са четвърта и пета координата или не са и как точно трябва да се наричат те и машината . А междувременно стотици такива машини си работят безгрижно по всички краища на света без да им пука за споровете на разни изкукали професори
                          Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

                          Коментар


                          • #58
                            От: Заваряване на Панаира в Пловдив 2014

                            Благодаря на всички, които ни посетиха на панаира. Надявам се всеки да е намерил нещо интересно за себе си и да е останал с позитивни впечатления.

                            За тези, които не успяха да дойдат прилагам снимка от щанда ни тази година.

                            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:AIG - Plovdiv 2014.jpg
Прегледи:1
Размер:157.2 КБ
ID:5614142
                            АИГ-Заваряване ООД
                            Производител на заваръчни апарати "DEL"
                            http://www.aigwelding.com
                            0889 522 036

                            Коментар


                            • #59
                              От: Заваряване на Панаира в Пловдив 2014

                              Първоначално публикуван от travelling Преглед на мнение
                              Няма и смисъл да питаш за цената на робота, живеем на място, където цената на трима заварчици е много под тази на един робот и времената са такива, че дори и да има пари за робот е грехота да оставиш хората без хляб . За щанда на АИГ верно беше лудница, не знам как са издържали момчетата една седмица там, като отидох ми отне близо час да си купя една торбичка консумативи. За сравнение по същото време на щанда на Вики-Б имаше само една луда баба, която питаше "това всичко ли запоява" .
                              Вероятно след няколко години панаира ще се състои само от една палата пълна с електрожени на Дел
                              За съжаление посоката в която върви Панаира не се различава много от тази на цялата ни държава. Броя на изложителите намалява всяка изминала година. За моя огромна радост обаче, броя на посетителите си остана същия и тази година. Това, разбира се е субективното ми наблюдение.

                              Раздадохме се напълно, още реанимираме. ;-) Прилагам снимка за илюстрация на навалицата на щанда. ;-) На снимката колегата Калоян демонстрира щанцовата ножица за ламарина.

                              Натиснете снимката за да я уголемите

Име:AIG - Plovdiv 2014_1.jpg
Прегледи:1
Размер:167.3 КБ
ID:5614143
                              АИГ-Заваряване ООД
                              Производител на заваръчни апарати "DEL"
                              http://www.aigwelding.com
                              0889 522 036

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X