Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Три в едно или три в нищо ?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #46
    От: Три в едно или три в нищо ?

    Първоначално публикуван от travelling Преглед на мнение
    На мен ми е чудно как човека моли за съдействие при избора на любителска машина конкретно телоподаващо с електрожен и виг, за да си завари някакви неща и евентуално багажник алуминиев, а вие го пращате към 200 дори 250А ВИГ машина .Как си представяте човек, който е неопитен с този метод сам да завари обемна конструкция от железни профили с тази машина, която леко излиза от бюджета му , да не говорим за алуминий
    На мен пък ми е чудно как с тая любителска машина дори и опитен специалист ще завари качествено алуминий !!???Та затова приятелю ,му предлагаме машина с която ще си свърши работа !Пък и машинката съвсем не излиза от бюджета му и си е до стотинка в него ....!
    Та като ви чета писанията виждам че сте доста тия дето: "гледайки слънцето , казват : "я , каква ясна нощ !"
    Първоначално публикуван от travelling Преглед на мнение
    За алуминий е хубаво да прочете основните методи, ако му е скучно отива при колегата по-горе и получава професионални съвети и възможност да пробва всички методи безплатно и без ангажимент за закупуване на машина. Това като въможност трудно се среща на друго място .
    Не само за алуминий за всичко иска четене ....и не само четене ... !
    Абе и на мен ме се иска да прескоча до колегата за малко професионални съвети и проби -ами ми идва малко далече ....!
    Пък на колегата чак от Германия ще му дойде бая далечко и бая скъпичко за да прескочи чак у Софето за едни безплатни съвети !
    Последно редактирано от welderargon; 05-08-14, 20:28.
    https://www.youtube.com/watch?v=cgb6BThxVU4
    https://www.youtube.com/watch?v=Dz3BH1U3TPc

    Being A Good Welder Is 3% Talent, 97% Not Being Distracted By The Internet.

    Коментар


    • #47
      От: Три в едно или три в нищо ?

      Типично за БГ манталитета от къде тръгнахме ,от къде минахме и къде стигнахме без да се интересуваме за къде бяхме тръгнали ! И аз разбира се първоначално исках само СО 2 апарат ама нали като се зачетох че можело да бъде трансформаторно или инверторно се замислих защо да не бъде и още нещо . И сега след всичко написано май ще взема това http://www.stahlwerk-schweissgeraete...-plasma-s.html като Мечо пУх колкото повече толкова повече . И понеже скоро си направих един друг подарък http://www.onlinemashini.bg/ma6ina-z...el-11-kw-/6274 за занаята с който си изкарвам хляба този за свободното време малко ще почака . До тогава ще мога да придобия необходимите ми теоретични знания . Благодаря на всички за мненията до момента и не отказвам още обаче по тема .
      По Ясенски : Истинският МОДЕРАТОР (полицай ) винаги може да намери нарушение.

      Коментар


      • #48
        От: Три в едно или три в нищо ?

        При колегите Аиг има ац/дц пулс машина,която отлично се справя с алуминий
        Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
        Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
        Анатолий Пейчинов o8875о9815
        https://dvrbg.com/

        Коментар


        • #49
          От: Три в едно или три в нищо ?

          Не съм АИГ, но все пак, служебното ми телоподаващо Кемпи се държи по описания начин.Като го включа, стартира само екрана (да бе, да му се незнае, цял течнокристален екран има това чудо), барам си там настройките, а силовата му част и вентилаторите потеглят с натискането на спусъка.След края на шева, десет минути бучи и спира само, като пак остава само телевизора.

          Коментар


          • #50
            От: Три в едно или три в нищо ?

            Първоначално публикуван от Frysco Преглед на мнение
            Не съм АИГ, но все пак, служебното ми телоподаващо Кемпи се държи по описания начин.Като го включа, стартира само екрана (да бе, да му се незнае, цял течнокристален екран има това чудо), барам си там настройките, а силовата му част и вентилаторите потеглят с натискането на спусъка.След края на шева, десет минути бучи и спира само, като пак остава само телевизора.
            Почвам да го прекроявам моето,напоследък много ме дразни това включи спри,по 20-30 пъти на ден,ако го оставя да бръмчи,майната на тока,обаче трябва да го мисля като режа ,стружки и тем подобни,мислих термо регулатор да му туря...ще мисля,мерси
            Последно редактирано от Roninn; 05-08-14, 23:11.
            Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
            Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
            Анатолий Пейчинов o8875о9815
            https://dvrbg.com/

            Коментар


            • #51
              От: Три в едно или три в нищо ?

              Моля... а аз пък искам да питам АИГ, могат ли да ми направят 2т/4т режим на моето селф контролче?Кемпито има, много е удобно.

              Коментар


              • #52
                От: Три в едно или три в нищо ?

                Аз от една седмица имам и тествам този Stahlwerk AC/DC WIG 200 S.Като абсолютен любител и напълно самоук мога да кажа ,че за нуждите на хобито ми както и на повечето хора които заваряването не им е професия и нещото от което си изкарват хляба ,мога да кажа че машинката е страхотна.Понеже и аз минах по твоя път с машините много в едно,бих те посъветвал да не го правиш.Имах комбинирано плазма,виг,електрожен пак на Щалверк и да ти кажа за две години плазмата я ползвах точно два пъти ,понеже ми беше голяма кушия да разкачам и закачам всякакви маркучи и др.Може би ако имах отделна плазма щях да я ползвам доста повече.Имам струг и фреза в едно ,познай колко пъти съм ползвал фрезата."Телоподаващото" не е много подходящо за тънък алуминий какъвто предполагам ще ползваш в конструкцията.Принципно за големи любителски конструкции ,които в повечето случаи се правят на вън ,има заварки над глава,под крака ,м/у крака :-) и т.н.,най-удобния вариант е "телоподаващо",но за желязо не за алуминий.В общи линии разбира се с изключения "телоподаващото" не е подходящо за алуминй.Ако искаш задължително конструкцията да е от алуминий ,моят съвет (чисто любителски) е да си вземеш ВИГ АЦ/ДЦ.Цените на "телоподаващите" от този клас пада толкова бързо ,че ще имаш възможност да си вземеш и "телоподаващо" по късно.Дори сега да вземеш комбиниран уред,рано или късно(ако ги ползваш доста често) ще ти се иска да са отделно.Понеже видях ,че си се насочил към комбинираното с плазма ,не ти ли е поне малко чудно защо плазмата отделно струва почти на половината от комбинираното,а ако нямаш подходящ компресор за нея ще трябва да си купуваш,а такъв е на цената на добро "телоподаващо".
                Последно редактирано от alehandro; 06-08-14, 07:28.

                Коментар


                • #53
                  От: Три в едно или три в нищо ?

                  Производителя който ги произвежда тези машини също казва че ако ти трябва ТИГ (ВИГ) да си купиш такъв и ако ти трябва телоподаващо да си купиш такова. Това 2, 3, 5 в 1 не замества две отделни машини.

                  Коментар


                  • #54
                    От: Три в едно или три в нищо ?

                    То телоподаващото за алуминий си кара и черно ,относно цените мисля че е обратно или поне не съм видял добро и евтино цо
                    Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
                    Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
                    Анатолий Пейчинов o8875о9815
                    https://dvrbg.com/

                    Коментар


                    • #55
                      От: Три в едно или три в нищо ?

                      Първоначално публикуван от Roninn Преглед на мнение
                      То телоподаващото за алуминий си кара и черно ,относно цените мисля че е обратно или поне не съм видял добро и евтино цо
                      Имах на впредвид желязна конструкция ,а не че "телоподаващото" е само за алуминий или само за черно

                      Коментар


                      • #56
                        От: Три в едно или три в нищо ?

                        Първоначално публикуван от Roninn Преглед на мнение
                        То телоподаващото за алуминий си кара и черно ,
                        ..и неръждаемо кара....!
                        https://www.youtube.com/watch?v=cgb6BThxVU4
                        https://www.youtube.com/watch?v=Dz3BH1U3TPc

                        Being A Good Welder Is 3% Talent, 97% Not Being Distracted By The Internet.

                        Коментар


                        • #57
                          От: Три в едно или три в нищо ?

                          .........кара и чугун...без пръски ама на МУК/МЪК

                          Коментар


                          • #58
                            От: Три в едно или три в нищо ?

                            Сега видях къде се намира фирмата STAHLWERK Schweissgeräte Deutschland и се оказа че са на 80 км от мен което почти нищо за ДЕ .Май ще трябва да се организирам за посещение и запознаване на място .
                            По Ясенски : Истинският МОДЕРАТОР (полицай ) винаги може да намери нарушение.

                            Коментар


                            • #59
                              От: Три в едно или три в нищо ?

                              Първоначално публикуван от Vlado_Ts Преглед на мнение
                              Като сме започнали с вицове :

                              Така че аз лично си вземам бележка . Щом опитите ми да "давам акъл" ( правя го безплатно от доста време само с идеята да помогна с нещо ) се възприема като себеизтъкване , просто спирам изобщо да пиша в този раздел .
                              Аз колкото за себе си , мога да заварявам и асмалъци и тръбопроводи за Южен поток и тръбопроводи към Бак бор и ГЦН на ядрени централи....

                              ....при това си запазвам правото да надниквам тук и да гледам сеир от време на време . "Помагачи" - бол за тая работа !
                              Здравейте всички,
                              Владо, точно ти нямаш моралното право да спираш да пишеш, защото това което пишеш е научено, преживяно, умно, уместно и с приятно чувство за хумор.
                              В НИКАКЪВ случай не съм искал да те засегна и се ИЗВИНЯВАМ ИСКРЕННО ако си го почувствал така.
                              Поне от тебе никога не съм прочел глупости или кофти съвети.
                              Асен
                              АИГ-Заваряване ООД
                              Производител на заваръчни апарати "DEL"
                              http://www.aigwelding.com
                              0889 522 036

                              Коментар


                              • #60
                                От: Три в едно или три в нищо ?

                                Първоначално публикуван от gogo77 Преглед на мнение
                                .........кара и чугун...без пръски ама на МУК/МЪК
                                От чугун до чугун разликата е такава, че трябва да имаш поне три вида електроди от различни производители, за да напипаш правилния.
                                Понякога става и с МУК/МЪК и без пръски, стига да му е правилния консуматив.
                                Никога неказвай никога!
                                АИГ-Заваряване ООД
                                Производител на заваръчни апарати "DEL"
                                http://www.aigwelding.com
                                0889 522 036

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X