Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Заварка с ''Вежен''или с телоподаващо-коя е по-здрава?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: Заварка с ''Вежен''или с телоподаващо-коя е по-здрава?

    Първоначално публикуван от sobax Преглед на мнение
    Какво значи "Вежена на помага", колега?
    Знаете ли какво е това Вежен?
    Знаете ли какво е рутилов електрод Вежен?
    Знаете ли какво е базечен електрод Вежен?
    Знаете ли какво е Ст45 (стомана 45)? А Ст3, а Ст5?
    Знаете ли, че точно термообработените се късат до заварката? А знаете ли защо?
    Няколко човека тук давате съвети по заваряване, а реално асмалъците, които сте правили са опасни за преминаващите.
    Ако на този човек теглича му се скъса, сещате ли се кой ще иде в затвора?
    А сещате ли се, че ще иде в затвора защото са умряли хора?
    Утре някакъв такъв като ме блъсне или убие една спирка хора, на Вас ли да благодаря?
    В желанието си да сме компетентни... прекаляваме много често.
    Аз имам сертификат за седем заваръчни процеса за 300 атмосфери налягане, ама не се обаждам.
    Я кажи за "базечен електрод Вежен", че .........
    ТЛК 80 4,2ТД-95г

    Коментар


    • #17
      От: Заварка с ''Вежен''или с телоподаващо-коя е по-здрава?

      В първия пост още автора на темата е уточнил че всичко е направено. Пита само какво следва от тук.

      Коментар


      • #18
        От: Заварка с ''Вежен''или с телоподаващо-коя е по-здрава?

        Първоначално публикуван от Красимир Начев Преглед на мнение
        Я кажи за "базечен електрод Вежен", че .........
        Имаше такива неща на времето. Питай Богдан, как ме е мъчил.
        Росен Спасов (0+) LZ1SMY 0878110730
        Най-добрите ми спомени са предстоящите!

        Коментар


        • #19
          От: Заварка с ''Вежен''или с телоподаващо-коя е по-здрава?

          Първоначално публикуван от sobax Преглед на мнение
          Какво значи "Вежена на помага", колега?
          Знаете ли какво е това Вежен?
          Знаете ли какво е рутилов електрод Вежен?
          Знаете ли какво е базечен електрод Вежен?
          Знаете ли какво е Ст45 (стомана 45)? А Ст3, а Ст5?
          Знаете ли, че точно термообработените се късат до заварката? А знаете ли защо?
          ......
          В желанието си да сме компетентни... прекаляваме много често.
          Аз имам сертификат за седем заваръчни процеса за 300 атмосфери налягане, ама не се обаждам.
          Предполагам , че въпросите са ти към мен , макар , че си пуснал поста ей така - в пространството

          На всичките ти въпроси отговора ми е : Знам , естествено . Все пак с това си изкарвам хляба над 30 години вече . Дори знам какво е "базечен Вежен" ( макар че аз му викам погрешно базичен)

          Само за протокола :

          - Това че " термообработените стомани се късат до заварката" е уловка на колегите , които провеждат изпитите за сертификат .
          Правилният отговор не е просто с 2 думи и е следния : В зависимост от въглеродното съдържание и степента на легиране , стоманите имат различна склонност към пукнатинообразуване : появата на пукнатини в заваръчните шевове на стомани , склонни към студени пукнатини е предимно на границата между шева и околошевната зона . А в тези , склонни към горещи пукнатини , е обикновено в самия шев.

          Естествено , когато е известна марката на стоманата , при съставяне на технологията за заваряването и - горното се отчита непременно и се вземат един куп задължителни мерки за избягване на вероятността за образуване на пукнатини . Като се започне от метода на заваряване , съобразен с якостните и технологични характеристики на конструкцията , мине се през вида на добавъчните материали и се стигне до степента на квалификация на заварчика / оператора.

          Накрая , след като правоспособния заварчик за заваряване на съоръжения , работещи под високо налягане ( като в твоя случай) си е свършил работа , идват хората с "оранжевите дрехи" и гама- дефектоскопа . После предават филмите на едни други , наречени "оценители" - и тия последните казват "Да!" , или "Не!"
          Това го споменавам за яснота , щото преди време и с това си изкарвах хляба

          Иначе - да. И асмалъци съм заварявал И блиндирани врати , че и решетки за прозорци и огради за гробници . Дори и сега правя подобни услуги на приятели , само дето е между другото и ги давам на начинаещите ми заварчици . Даже понякога си свалям костюма и сам хващам ръкохватката - ей така , за гъдел и да видя дали не съм забравил как се заварява .

          ПС.... а докато си пишем тук щуротии , колегата сигурно вече е подкарал ремаркето
          Топлата вода е открита случайно само първия път . Всички последващи опити за нейното преоткриване са умишлени , упорити и целенасочени.

          Коментар


          • #20
            От: Заварка с ''Вежен''или с телоподаващо-коя е по-здрава?

            Съжалявам, че не си ме разбрал правилно. Нито за миг не съм си мислел да си мерим електродите. Исках да кажа, че точно това трябваше да го напишеш в началото на темата. Да обясниш на човека колко допирни точки има малката окръжност и с нарастването й колко много стават.

            Поздрави!

            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSCN2667.JPG
Прегледи:1
Размер:270.5 КБ
ID:5568865
            Росен Спасов (0+) LZ1SMY 0878110730
            Най-добрите ми спомени са предстоящите!

            Коментар


            • #21
              От: Заварка с ''Вежен''или с телоподаващо-коя е по-здрава?

              Първоначално публикуван от sobax Преглед на мнение
              Съжалявам, че не си ме разбрал правилно. Нито за миг не съм си мислел да си мерим електродите. Исках да кажа, че точно това трябваше да го напишеш в началото на темата. Да обясниш на човека колко допирни точки има малката окръжност и с нарастването й колко много стават.

              Поздрави!

              [ATTACH=CONFIG]689271[/ATTACH]
              Първо , снимката кефи ! От личен архив ли ти е ? В смисъл имаш ли участие на този тръбопровод . Щото на такива обекти нормалната практика е с тръбоклад. Това от любопитство де .

              И второ : няма за какво да съжаляваш . Тук сме се събрали да си помагаме кой- с каквото и както може .
              Всъщност , като видях темата и още преди да съм прочел докрай първия пост , щях да реагирам по подобен начин. Обаче така като го е описал колегата - в конкретния случай не виждам причина да има проблем. Затова си спестих писането на подробности .

              Стига , както подчертах , наистина да го е изпълнил така както го е описал . Защото разликата в якостта на шевовете между рутилов електрод и тела е почти нулева . Ако шевовете са изпълнени без да е допуснал несплавяване и пори , катета като якост му е достатъчен . Няма и кой знае какви динамични натоварвания и вибрации , така че и без базични електроди може да се размине . Още повече че въпросната шина по всичко личи , че е от конструкционна стомана .
              Демек : отпадат опасенията за необходимост от термообработка на шевовете .

              Със здраве !
              Топлата вода е открита случайно само първия път . Всички последващи опити за нейното преоткриване са умишлени , упорити и целенасочени.

              Коментар


              • #22
                От: Заварка с ''Вежен''или с телоподаващо-коя е по-здрава?

                Личен архив:
                Тец Мелник на ЧЕЗ
                Росен Спасов (0+) LZ1SMY 0878110730
                Най-добрите ми спомени са предстоящите!

                Коментар


                • #23
                  От: Заварка с ''Вежен''или с телоподаващо-коя е по-здрава?

                  Благодаря на всички отзовали се,особено на Владо!Днес натоварих ремаркето с 1000 кг и съм минал около 60 км,всичко е ок.
                  Yamaha Yz450F
                  Suzuki Vitara V6 ''леко'' повдигната
                  Всичко с ''рошави''гуми!

                  Коментар

                  Активност за темата

                  Свий

                  В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                  Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                  Зареждам...
                  X