Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Изправителни диоди за електрожен

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Изправителни диоди за електрожен

    Днеска ми дадоха едни диоди вързани в грец за изправяне на електрожен. Пробвах ги и се усеща по-добрата работа на вежена при прав ток. При базичните електроди с неизвестен произход ми се струва че не работи добре. Много трудно се запалват електродите и ако отдалеча леко електрода от детайла изгасва, ако доближа прекалено много до детайла залепва. Сетих се че на има характерисика за напрежение на празен ход. Мултицета ми показва на първа степен 40 Волта, а на втора степен 33-4 Волта. Това ми се струва че е малко, мисля си че трябва да е поне 50 волта. Ампеража не знам какъв е понеже електрожена е правен, но си заварява без проблеми на 1-ва степен с 4мм електрод. Регулирам електрожена с пружина и става да се работи с електроди 2мм без проблеми.
    Имам оригинален електрожен с 4 степени до 140А. Затиснат е в един гараж, но ще го извадя, за да видя какво напрежение на празен ход има. Предполагам че при малък ток, напрежението е малко по-високо.

  • #2
    От: Изправителни диоди за електрожен

    Ако сложиш кондензатор след греца, напрежението ще стане над 50 волта на пр. ход, но пак няма да помогне много за запалването на базичните.
    Цялото упражнение не си струва вече, при положение, че инверторите станаха по лев на ампер.

    Коментар


    • #3
      От: Изправителни диоди за електрожен

      Първоначално публикуван от Паджеровод Преглед на мнение
      Ако сложиш кондензатор след греца, напрежението ще стане над 50 волта на пр. ход, но пак няма да помогне много за запалването на базичните.
      Цялото упражнение не си струва вече, при положение, че инверторите станаха по лев на ампер.
      По лев на ампер са китайските ментаци. Сравнително качествените са си цифра. Аз не заварявам с електрожена всеки ден. За около 3 години съм свършил една кутия 3,25 и почети една кутия 2,5.
      Имам телоподаващо Струна трифазна и с нея работя предимно, понеже с телта излиза по-евтино и по-лесно се работи.
      Дори и да не работя с базични електроди, виждам разликата в работата на рутиловите електроди. Палят се буквално с едно докосване или леко разтъркване. Без греца за запалването на електрода почети винаги си почуквах детайла като кълвач докато се запали

      Коментар


      • #4
        От: Изправителни диоди за електрожен

        Ако искаш да направиш нещо реално, то ти трябва и дросел след греца и кондензатор, за да вдигнеш напрежението и пети диод след дросела.
        Иначе с рутиловите имаш подобрение, но с базичните си на същото ниво както и преди.
        АИГ-Заваряване ООД
        Производител на заваръчни апарати "DEL"
        http://www.aigwelding.com
        0889 522 036

        Коментар


        • #5
          От: Изправителни диоди за електрожен

          Дросел може да се каже че имам. Стария правен електрожен, първичната и вторичната намотка са отделно навити на обща сърцевина. За пробата мога да ползвам само вторичната намотка. Ако има резултат, ще размотая вторичната му намотка и ще си навия дросел на по-лека сърцевина. Предполагам не е необходимо много намотки, а колкото да изгаси колебанията в напрежението. Не знам на къде се слага, на "-" или "+" проводник. Имам един голям кондензатор трифазен. Ако ползвам само двата му извода, ще ми свърши ли работа или ще е неефективен? Сега нямам време да се занимавам, но като се освободя ще пробвам.

          Преди с базичен електрод съм пробвал да видя дали работи трансформатора и резултата беше запалване за секунди и залепване на електрода. Сега се получава запалване и поддържане на дъгата, но е много трудно. При увеличаване на разстоянието изгасва дъгата.

          Диодите ми ги даде познат без пари. Още преди няколко месеца ми ги предложи, но ми беше неудобно. Вчера ми каза да ги вземам, пак ми беше неудобно, но като го видях че ги засилва във варела и ги прибрах. Каза ми че навремето с кракра 160А е работил без проблеми с всички електроди, дори и нераждавейка.

          Сега инверторите на научиха на мързел, целия процес се саморегулира и не толкова сложно. Само на 26 съм, но е като при старите камиони с несинхронизирани скорости. Карат се, но си има чалъм с превключването.

          Коментар


          • #6
            От: Изправителни диоди за електрожен

            Аз пък си мисля, че кондензаторът няма никаква работа в апарат за РЕДЗ.

            Коментар


            • #7
              От: Изправителни диоди за електрожен

              Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
              Аз пък си мисля, че кондензаторът няма никаква работа в апарат за РЕДЗ.
              Ползата е само за запалването на базичните електроди - по-е лесно. Иначе човека каза, че напрежението му е малко ниско....
              АИГ-Заваряване ООД
              Производител на заваръчни апарати "DEL"
              http://www.aigwelding.com
              0889 522 036

              Коментар


              • #8
                От: Изправителни диоди за електрожен

                Не малко, много ниско е. Пък и той мисли да слага пет диода, това значи още два волта надолу. Кондензаторът само пуква в началото и ползата не е много голяма при толкова ниско напрежение. Мерил съм на инверор над 70V на празен ход.

                Коментар


                • #9
                  От: Изправителни диоди за електрожен

                  Под 60 волта на празен ход, си е мъка за базичен електрод.
                  Кондензатора е без всякаква полза в конкретния случай. Ако му се занимава на колегата, е добре да се навие допълнителни навивки на вторичната намотка на заваръчния трансформатор. Това ще даде ефект.
                  Панайот Бърдарски
                  0887 60 77 22

                  Коментар


                  • #10
                    От: Изправителни диоди за електрожен

                    Ще пробвам първо купешкия електрожен какво напрежение на празен ход ще даде. След като има няколко степени, трябва да му е по - високо напрежението.

                    Коментар


                    • #11
                      От: Изправителни диоди за електрожен

                      на инвертора при мен мисля че беше 92 или 95 волта на празен ход,ако искаш мога да проверя точно !
                      Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
                      Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
                      Анатолий Пейчинов o8875о9815
                      https://dvrbg.com/

                      Коментар


                      • #12
                        От: Изправителни диоди за електрожен

                        На инверторите е от 60 до 120 волта Зависи от куп неща, но няма пряко отношение към качеството на заваряване.
                        По-високото напрежение спомага за по-лесно палене при мръсни и ръждиви железа...
                        Под 60 волта на празен ход е трудна работата с базични електроди, а алуминиевите изискват поне 75 волта...по спомени. Ама то си пише на кутията
                        Панайот Бърдарски
                        0887 60 77 22

                        Коментар

                        Активност за темата

                        Свий

                        В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                        Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                        Зареждам...
                        X