Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Телоподаващо Направи си сам!

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Телоподаващо Направи си сам!

    Здравейте!Изчетох доста теми,но съм малко бос в тея неща.
    Та имам няколко въпроса,а те са:
    1. Какво трябва да е напрежението на вторичната намотка,ако реглажа става по ток
    2.Кое е + и - (ръкохватката,масата)
    3.Правилно ли съм разбрал схемата на целия апарат (траф-схема грец- и на + или -(това е към 2рия върпос пак,къде трябва да се върже) дросел и паралелно на него кондензатор)
    4.Газов клапан от кола за клапан на въглеродния диоксид ще върши ли работа
    5.Къде точно се вързва напрежението на ръкохватката
    6.Горе долу какъв трябва да е тока мин-макс
    и за по-нататък каква тел да ползвам за заварки на ламарина ~1-5-6мм
    това е за сега после ще изникнат и други въпроси.

  • #2
    От: Телоподаващо Направи си сам!

    Колега, ето ти един материал, който се надявам да ти помогне поне отчасти.Натиснете снимката за да я уголемите

Име:img039.jpg
Прегледи:1
Размер:169.8 КБ
ID:5469705Натиснете снимката за да я уголемите

Име:img040.jpg
Прегледи:1
Размер:188.6 КБ
ID:5469706Натиснете снимката за да я уголемите

Име:img041.jpg
Прегледи:1
Размер:200.6 КБ
ID:5469707 Но при твоето питане за 6мм ламарина, мога да ксжс само, че ще ти трябва ток около 200А, който можеш да постигнеш много по-лесно при трифазна машина.
    Чужбина - това е митът за задгробния живот. Който попадне там, не се връща.
    Из "Златния телец"

    Коментар


    • #3
      От: Телоподаващо Направи си сам!

      Здравей,
      Трябва ти трансформатор който да има твърда характеристика - на всеки 100Ампера пад до 2 волта.
      Ток на късо - поне 350 Ампера, Степени за регулация на напрежението от 14 волта през горе-долу 1 - 1,2 волта.

      Ако до тука не си се отказал да хвърляш пари на вятъра, то тогава ми се обади на телефона и ми ги дай преди да си ги превърнал в скрап.
      АИГ-Заваряване ООД
      Производител на заваръчни апарати "DEL"
      http://www.aigwelding.com
      0889 522 036

      Коментар


      • #4
        От: Телоподаващо Направи си сам!

        имам въпрос,какъв трябва да е магнитопровода - П или Ш
        от 14в до колко волта
        дросела със\без въздушна междина или без магнитопровод,кое ще е най-доброто

        Коментар


        • #5
          От: Телоподаващо Направи си сам!

          Първоначално публикуван от vmlinuz Преглед на мнение
          Здравейте!Изчетох доста теми,но съм малко бос в тея неща.
          Та имам няколко въпроса,а те са:
          1. Какво трябва да е напрежението на вторичната намотка,ако реглажа става по ток
          2.Кое е + и - (ръкохватката,масата)
          3.Правилно ли съм разбрал схемата на целия апарат (траф-схема грец- и на + или -(това е към 2рия върпос пак,къде трябва да се върже) дросел и паралелно на него кондензатор)
          4.Газов клапан от кола за клапан на въглеродния диоксид ще върши ли работа
          5.Къде точно се вързва напрежението на ръкохватката
          6.Горе долу какъв трябва да е тока мин-макс
          и за по-нататък каква тел да ползвам за заварки на ламарина ~1-5-6мм
          това е за сега после ще изникнат и други въпроси.
          Здравей.
          2 Ръкохватка +,маса-.
          4Ще стане,ще го командваш на 12в.
          6Зависи какъв шев искаш да получиш.Може 0,8,може и 1мм.

          Коментар


          • #6
            От: Телоподаващо Направи си сам!

            Ako някой се интересува познавам майстор.

            Коментар


            • #7
              От: Телоподаващо Направи си сам!

              Още доста ще трябва да прочетещ преди да даващ пари за каквото и да е било. Отвори едно работещо трансформаторно ЦО, без значение ампеража и ще добиеш елементарна представа колко просто е направено. Мойто сам си го направих - 290 ампера, 27 степени, извод за зарядно, стартерна количка и други гъзарийки, които няма да получиш ако си купиш готово. А и тръпката е друга. То вече няма и български производители - защото почти не останаха такива, сглобяват с Чайна части.
              Ети ти и снимка по времето като си го сглобявах. Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC04518.jpg
Прегледи:2
Размер:131.9 КБ
ID:5470158Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC04486.jpg
Прегледи:1
Размер:139.7 КБ
ID:5470159

              Коментар


              • #8
                От: Телоподаващо Направи си сам!

                От: Съвет покупка на телоподаващо

                "За да не ти отговори никой досега ,сигурно има причина,не си чел достатъчно....!Истинските машини не се продават в баумакс ! от Ronnin"


                Аз изках да си купя готов и питах тук във форума и получих само горния съвет, който ми отпуши желанието да си направя сам.
                Поздрави и не се отказвай.
                Калоян

                Коментар


                • #9
                  От: Телоподаващо Направи си сам!

                  Много се радвам че съм те мотивирал и съответно дал добър съвет. Относно термозащитата на моите машини е лепнат транзистор на силовия траф ,това на 180 Вики,на чешкия инвертор е лепнат подобен ако не и същия транзистор на радиаторите на игбт-то !На струната незнам къде е ,не съм я отварял ,тя най-много се доближава до това което си направил !Имаш още една адмирация за ентусиазма !
                  Последно редактирано от Peppy; 22-04-13, 23:38.
                  Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
                  Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
                  Анатолий Пейчинов o8875о9815
                  https://dvrbg.com/

                  Коментар


                  • #10
                    От: Телоподаващо Направи си сам!

                    здравей те колеги. имам въпрос имам старо телеподаващо без кабели . въпроса ми е може ли от него да се направи електрожен или зарядно

                    Коментар


                    • #11
                      От: Телоподаващо Направи си сам!

                      Може да се получи нещо като електрожен(пали трудно,дъгата е нестабилна и т.н.)-тоест ако инцидентно ти трябва да удариш една-две плюнки някъде,без претенции за качествена заварка-.За зарядно принципно става с незначителни доработки,с уговорката че трафа не прегрява.Оптималния според мен вариянт е възстановяване и продажба и после си взимаш каквото ти е нужно.Възстановяването няма да ти е скъпо ако го направиш сам или спомощ оттук-оттам.

                      Коментар


                      • #12
                        някой да каже как се прави зарядно от телеподаващо. имам такова и не искам да го възстановявам ще ми излезе скъпо

                        Коментар


                        • #13
                          При положение, че за по 50-60 лева има зарядни които си вършат работата перфектно-не виждам смисъла от доработки на машина която изначално е предназначена за съвсем друго.
                          Ако дадеш старата заварячка на скрап-с парите ще си купиш зарядно, и то читаво.

                          Радвам се, че отминаха времената в които не можехме да си купуваме каквото ни трябва, да се мъчехме да правим от пръдня боя.
                          Сега като ни трябва боя-има всякаква на магазина.
                          Има ли желание-има и начин!

                          Коментар


                          • #14
                            Здравейте,при този наситен пазар вече може да се купи всичко,но все пак гъдела да направим боя от пр..ня е по интересно Върти ми се една идея тип експеримент,имам две телоподаващи трансформаторни 90амп и 120амп с различни параметри,та се чудя ако ги обединя в един изход дали ще работят или ще изпушат

                            Коментар

                            Активност за темата

                            Свий

                            В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                            Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                            Зареждам...
                            X