Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Как се заварява с телоподаващо?!?!?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #46
    От: Как се заварява с телоподаващо?!?!?

    Владо го е обяснил в предния пост.Методи бол,ама требе и мислене... и най вече практика...От там и приспособленията...Аз навремето си правих кюнци на ф150 от 0,5 на заварка,но с огъвка от 5мм на 90 градуса отвътре на кюнеца.С елементарно приспособление,състоящо се от 4 чифта клещи "чираци" нямаше никакво измятане.В хоризонтална плоскост също е много важно в какви точки се фиксира заварявания детайл.И не само в хоризонтална...

    Коментар


    • #47
      От: Как се заварява с телоподаващо?!?!?

      То лесно лесно ама вчера покрай едни хидравлични резервоари се сетихме за една история от преди 5-6 години . Заварчика на едната бригада беше болнични за някаква операция и двама които също по паспорт се водят заварчици някак си се оправяха без него въпреки че на практика са си шлосери . В един момент идва за правене един 300 литров резервоар за хидравлична станция от 4 мм ламарина . Почват го момчетата заваряват какво заваряват с телоподаващото наливат вода а той като лейка . След третия опит колегите почват да ги бъзикат че не правят резервоар а дъждовална машина Началника им идва при мен и с жален поглед ми вика ела го завари че ни спукаха от бъзик . Настройвам си аз машината и почвам а тия двамата ми надзъртат през маската зад мен в резултат на което заварчици не станаха ама здраво се осветиха
      Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

      Коментар


      • #48
        От: Как се заварява с телоподаващо?!?!?

        Тоя що реже газовата дюза !

        http://www.youtube.com/watch?feature...&v=XgfjO_SR1So
        Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
        Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
        Анатолий Пейчинов o8875о9815
        https://dvrbg.com/

        Коментар


        • #49
          От: Как се заварява с телоподаващо?!?!?

          Първоначално публикуван от Roninn Преглед на мнение
          Тоя що реже газовата дюза !

          http://www.youtube.com/watch?feature...&v=XgfjO_SR1So
          Защото контактната дюза не трябва да е повече от 5мм навътре от газовата.
          Единственото сигурно нещо е, че нищо не е сигурно.

          Коментар


          • #50
            От: Как се заварява с телоподаващо?!?!?

            Първоначално публикуван от joe007 Преглед на мнение
            Защото контактната дюза не трябва да е повече от 5мм навътре от газовата.
            Да де, ама той ги прави равни.
            Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

            Коментар


            • #51
              От: Как се заварява с телоподаващо?!?!?

              Да де 5мм навърте е максимума. На равно е оптимално за средните режими.
              П.С. Колкото по-малко е разстоянието м/у детайла и контактната дюза толкова по-стабилно се държи дъгата. Но за съжаление толкова по-бързо заминава контакната дюза. Затова колкото на по-голям ампераж се работи толкова контактната стои по-навътре(до 5мм).
              П.П.С. Ако искаш пробвай да извадиш контактната дюза извън газовата да видиш колко е по-добре. (само да не я допреш до детайла)
              Единственото сигурно нещо е, че нищо не е сигурно.

              Коментар


              • #52
                От: Как се заварява с телоподаващо?!?!?

                Еми, машина за 10 бинки на Kemppi отказа да работи добре в пулсов режим с под 10мм между дюзата и заварката. Навсякъде пишат 10-25мм, и явно така правят машините - поне скъпите такива. Може би е компромисен вариант между добра дъга и живот на контактната дюза, пък и на газпвата също.

                ...иначе и аз обичам да я бутам близо. На около 180-200А има разлика като е близо и по далече (говорим за примерно 10 и 15мм), но не мога да кажа че разликата е точно в посока стабилна/нестабилна дъга.
                Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                Коментар


                • #53
                  От: Как се заварява с телоподаващо?!?!?

                  Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
                  Еми, машина за 10 бинки на Kemppi отказа да работи добре в пулсов режим с под 10мм между дюзата и заварката. Навсякъде пишат 10-25мм, и явно така правят машините - поне скъпите такива. Може би е компромисен вариант между добра дъга и живот на контактната дюза, пък и на газпвата също.

                  ...иначе и аз обичам да я бутам близо. На около 180-200А има разлика като е близо и по далече (говорим за примерно 10 и 15мм), но не мога да кажа че разликата е точно в посока стабилна/нестабилна дъга.
                  Разстоянието е (8-12) по диаметъра на тела. Примерно взимам средно 10 заварявам с тел 1,2мм 10х1,2=12мм.


                  Taka Да се опитам да се поясня малко. Отстоянието на контактната дюза от детайла е много важно. То влияе в/у стойността на тока ,напрежението,провара, пръските и нагряването на контактната дюза, и като цяло в/у формата на шева.
                  ---------------------------по-малко разстояние-------------------по-голямо разстояние
                  тока ------------------------------нараства------------------------намалява
                  пад на напрежението--------------по-висок---------------------по-нисък
                  провар----------------------------по-голям------------------------по-малък
                  пръски----------------------------по-малко-------------------------повече
                  нагряване на конт.дюза-----------по-голямо--------------------по-малко

                  Това е така защото зав.ток протича м/у конт.дюза и дъгата през тънкия тел. Ако се промени дължината на тела се променя и големината на тока поради промяна на съпротивлението.
                  При по-дълъг тел той прегрява по-лесно. Това увеличава стопяването на тела, с това обаче намалява проваряването в дълбочина на детайла.

                  П.С. На практика при ниски режими разстоянието е 10-15мм, а при високите 15-20мм.
                  Единственото сигурно нещо е, че нищо не е сигурно.

                  Коментар


                  • #54
                    От: Как се заварява с телоподаващо?!?!?

                    Вуйчо ми работеше няколко години като професионален заварчик. От там е вземал доста контактни и газови дюзи. С моите темпове на работа ще ми стигнат и за внуците ми. Та из между газовите дюзи има по късички, с по две крачета за да не позволяват да се допира контактната дюза до заварявания детайл. Работи се много по-добре с тези дюзи, но заминават много по бързо.

                    Коментар


                    • #55
                      От: Как се заварява с телоподаващо?!?!?

                      Тези , с двете крачета , са предвидени за точкова заварка/ пункшвайц/, а не за нормална заварка. Затова ги прогаряш бързо.

                      Коментар


                      • #56
                        От: Как се заварява с телоподаващо?!?!?

                        Май електронитоване се вика на моята машина има и такава функция.
                        Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
                        Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
                        Анатолий Пейчинов o8875о9815
                        https://dvrbg.com/

                        Коментар


                        • #57
                          От: Как се заварява с телоподаващо?!?!?

                          Да, на Струната има и отделен режим на работа. Едно време реле задава продължителността на дъгата и в зависимост от дебелината на материала се настройва времето за действие и тока , като се гледа и от двете страни да се получи "глава".

                          Коментар


                          • #58
                            От: Как се заварява с телоподаващо?!?!?

                            Всяка фирма-производител , уважаваща себе си , прави режим и за електронитоване.
                            Топлата вода е открита случайно само първия път . Всички последващи опити за нейното преоткриване са умишлени , упорити и целенасочени.

                            Коментар


                            • #59
                              От: Как се заварява с телоподаващо?!?!?

                              Точно на струната го имам
                              Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
                              Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
                              Анатолий Пейчинов o8875о9815
                              https://dvrbg.com/

                              Коментар


                              • #60
                                От: Как се заварява с телоподаващо?!?!?

                                Искам да попитам с кое от копчетата се настройва Струната да работи в режим на електронитоване,че до сега не съм правил такова нещо?Натиснете снимката за да я уголемите

Име:P1000467.jpg
Прегледи:1
Размер:101.8 КБ
ID:5535037 До каква дебелина на ламарината може да се нитова.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X