Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Избор на техника

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    От: Избор на техника

    Предварително се извинявам , че пиша в темата на колегата , но оттук видях линка за заварачния апарат към Ибей , поръчах го и днес поръчката ми пристигна . Радостта ми обаче бе кратка - след отварянето на кашона видях че апарата стои на диагонал и горната част на машината е деформирана в следствие на силен удар отгоре . Ламарината беше доста огъната ,но реших да пробвам машината - в режим на ММА работеше перфектно . Проблема обаче се появи след като превключих на МИГ - задвижката на тела работеше постоянно без изобщо да съм сложил ръкохватката , след монтирането на ръкохватката и слагане на тел се оказа , че мотора върти и апарата работи в режим на МИГ без изобщо да се натиска спусъка .Освен това при едно случайно натискане на огънатата част на капака машината загуби цялото захранване . Та това е проблема и най ме е яд , че машинката е перфектна , но някой от нашите куриери които ми доставиха пратката я е поизпуснал няколко пъти на земята ...
    Ще пиша писмо и ще пусна снимки на продавача , но не ми се вярва да има някакъв ефект , така че давайте акъл къде да ми ремонтират апарата - в ДЕЛ
    дали ще се наемат да го поправят ?

    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:13092012989.jpg
Прегледи:1
Размер:97.9 КБ
ID:5407666Натиснете снимката за да я уголемите

Име:13092012990.jpg
Прегледи:1
Размер:111.2 КБ
ID:5407667Натиснете снимката за да я уголемите

Име:13092012991.jpg
Прегледи:1
Размер:102.7 КБ
ID:5407668Натиснете снимката за да я уголемите

Име:13092012992.jpg
Прегледи:1
Размер:140.6 КБ
ID:5407669Натиснете снимката за да я уголемите

Име:13092012993.jpg
Прегледи:2
Размер:129.9 КБ
ID:5407670
    VEREYA MOTORSPORT TEAM

    Коментар


    • #32
      От: Избор на техника

      Първоначално публикуван от Бакалов Преглед на мнение
      ДЕЛ
      дали ще се наемат да го поправят ?
      Ами обади им се или прати лично на Асен (aig) . Продавача по същество няма никаква вина а пратката е минала през доста куриери . Не съм запознат в детайли с куриерските практики но няма ли някаква застраховка за подобни случаи ?
      Последно редактирано от sek.1; 13-09-12, 20:51.
      Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

      Коментар


      • #33
        От: Избор на техника

        Първоначално публикуван от sek.1 Преглед на мнение
        Ами обади им се или прати лично на Асен (aig) .
        Ще видя какво ще стане с писмото , но съм скепктик затова утре ще им се обадя .
        VEREYA MOTORSPORT TEAM

        Коментар


        • #34
          От: Избор на техника

          Да питам и аз за някаква машина(може и на старо) от сорта на 200А. Из нета е пълно с обяви, но са и с добри цени. Иска ми се нещо по-ячко, ама ако може за 2,70 или по-малко.
          Сериозно-решил съм да си купя най-накрая телоподаващо(мечта ми е още от 2002 година), и предвид опита който имам-не искам да вземам слаба машина. 200А е много добре, в краен случай ще се примиря и със 180А, ама не ми се иска.
          Не съм готов да се разделя с повече от 1000 лева за нова машина, ама 200А за толкова пари май са невъзможни. Както казах-може и на употребявано да кандисам, ама след проба.

          Ако някой знае нещо подходящо-да свирка.

          П.П. Машина без евроконектор не е истинска, не ме интересува...
          Има ли желание-има и начин!

          Коментар


          • #35
            От: Избор на техника

            Първоначално публикуван от Кольо Преглед на мнение
            Да питам и аз за някаква машина(може и на старо) от сорта на 200А. Из нета е пълно с обяви, но са и с добри цени. Иска ми се нещо по-ячко, ама ако може за 2,70 или по-малко.
            Сериозно-решил съм да си купя най-накрая телоподаващо(мечта ми е още от 2002 година), и предвид опита който имам-не искам да вземам слаба машина. 200А е много добре, в краен случай ще се примиря и със 180А, ама не ми се иска.
            Не съм готов да се разделя с повече от 1000 лева за нова машина, ама 200А за толкова пари май са невъзможни. Както казах-може и на употребявано да кандисам, ама след проба.

            Ако някой знае нещо подходящо-да свирка.

            П.П. Машина без евроконектор не е истинска, не ме интересува...
            Инверторно или трансформаторно търсиш ?
            Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

            Коментар


            • #36
              От: Избор на техника

              По-скоро трансформаторно. Инверторното ще ми върши абсолютно същата работа, но е по-скъпо. Е, има си защо де, ама на мен не ми трябват допълнителните екстри. Стига ми най-обикновен тъп трансформатор, с повечко сила за да става не само за кърпене на коли и ауспуси, а и за работа по "бегачката". Абе възможно най-много ампери за възможно най-малко пари.
              Като се държи сметка и за здравина разбира се. Някой супер неизвестен китаец не бих го погледнал па макар и да е евтин...
              Има ли желание-има и начин!

              Коментар


              • #37
                От: Избор на техника

                Преди 5-6 години един приятел купи едно Тефи МЗТ Извор като моето за да свърши един определен обем работа. Работата я свършиха и до колкото знам машината седи така . Телоподаващото е 220 ампера монофазно и едва ли има конструктивно по здрава трансформаторна машина от българските . Преди време ми спомена че ще го продава тия дни като намине да се видим ще го питам . Това представлява от вътре при производството не икономисват мед и силиций за това и машината си тежи по книга е 75 килограма . Единственото което се скапа беше клапана и го смених с Данфус . За стационарна машина е идеално . Колкото и да съм го напъвал до сега не съм успял да му включа термо защитата .
                Прикачени файлове
                Последно редактирано от sek.1; 14-09-12, 06:34.
                Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

                Коментар


                • #38
                  От: Избор на техника

                  Емии.. Ти си знаеш...
                  Има ли желание-има и начин!

                  Коментар


                  • #39
                    От: Избор на техника

                    Първоначално публикуван от Бакалов Преглед на мнение
                    Ще видя какво ще стане с писмото , но съм скепктик затова утре ще им се обадя .
                    Това че корпуса е малко посмачкан - няма нищо общо с работата на машинката.
                    Няма проблем да го погледнеме и оправиме. Молбата ми е да се случи след панаира в Пловдив, щото сега няма да имаме достатъчно време.
                    АИГ-Заваряване ООД
                    Производител на заваръчни апарати "DEL"
                    http://www.aigwelding.com
                    0889 522 036

                    Коментар


                    • #40
                      От: Избор на техника

                      Първоначално публикуван от aig Преглед на мнение
                      Това че корпуса е малко посмачкан - няма нищо общо с работата на машинката.
                      Няма проблем да го погледнеме и оправиме. Молбата ми е да се случи след панаира в Пловдив, щото сега няма да имаме достатъчно време.
                      Така мисля да направя - след панаира ще ти звънна да се разберем ,Благодаря Асене !
                      VEREYA MOTORSPORT TEAM

                      Коментар


                      • #41
                        От: Избор на техника

                        Първоначално публикуван от sek.1 Преглед на мнение
                        Ами обади им се или прати лично на Асен (aig) . Продавача по същество няма никаква вина а пратката е минала през доста куриери . Не съм запознат в детайли с куриерските практики но няма ли някаква застраховка за подобни случаи ?
                        Има застраховка, от Германия пращат с UPS. Трябва към тях да предявиш, не съм сигурен сега като си се подписал вече дали ще уважат, но пробвай. По принцип тези машини са доста добре опаковани и застопорени в кашона със стереопори, всички консумативи и кабели също са опаковани.

                        Коментар


                        • #42
                          От: Избор на техника

                          Първоначално публикуван от dragozow Преглед на мнение
                          Има застраховка, от Германия пращат с UPS. Трябва към тях да предявиш, не съм сигурен сега като си се подписал вече дали ще уважат, но пробвай. По принцип тези машини са доста добре опаковани и застопорени в кашона със стереопори, всички консумативи и кабели също са опаковани.
                          Получих отговор на писмото - бяха изключително коректни , просто е трябвало след като съм видял че има нарушаване целоста на опаковката и видим механичен удар по стоката да не го разопаковам пробвам , а да го снимам и да им го изпратя за тяхна сметка обратно , въпреки , че се бях подписал за доставката . Така че когато поръчвате стоки с доставка добре оглеждайте опаковката и самата стока и при най малкото съмнение откажете поръчката като снимате за доказателство .
                          P.S. Апарата беше опакован много добре и на кашона както и големите червени ленти беше поставен знак за чупливо , но... след като отворих кашона стереопора беше на дребни парчета , а машинката стоеше по диагонал - явно е било голямо подхвърляне ...
                          VEREYA MOTORSPORT TEAM

                          Коментар


                          • #43
                            От: Избор на техника

                            Благодаря на АИГ за бързия и експресен ремонт на машинката . Днес я получих и я пробвах - заваря перфектно . Имам един въпрос към знаещите - почти налучках за какво са бутоните на панела за управление , но ако може някой да ги обясни по подробно . Разбрах , че има пряка зависимост между двата най леви бутона - горния регулира волтажа и мощността в пряка зависимост от подаването на тела от долния бутон , най десния регулира подаването на газта или по право закъснението при което спира , не знам за какво е средния бутон , както и какъв е смисъла от двата символа костенурка и заек / при заека тела върви с по голяма скорост , но нали има бутон за регулиране .../ и на кой режим от двата е по добре да работя ?
                            Прикачени файлове
                            VEREYA MOTORSPORT TEAM

                            Коментар


                            • #44
                              От: Избор на техника

                              Средния регулира индуктивността. Дава по-мека или по-пращяща дъга.
                              При мръсни или ръждясали железа слагай дъгата да пращи-така се получава нещо като почистване на метала, и шева става по-добър. При чист метал може да настроиш дъгата да пее и шепти и да се кефиш на звука.

                              При автотенекеджийски работи тази регулация изобщо не ти е нужна. Това е за заваряване на детайли от висшия пилотаж-сериозни изделия с рентгенов контрол.
                              Има ли желание-има и начин!

                              Коментар


                              • #45
                                От: Избор на техника

                                Костенурката и заека ти дават възможност за два обхвата на скоростта на телоподаване. Защо са го направили - никой не знае. Може би на костенурка по-прецизно ще настройваш скоростта на телоподаване.
                                Когато си на максимална индуктивност - дъгата е "по-мека" - за нови и неръждясали железа.
                                При намаляване на индуктивността - дъгата хрущи и е за детайли с ръжда или някакви покрития. По-лесно се разбиват окоисите.
                                АИГ-Заваряване ООД
                                Производител на заваръчни апарати "DEL"
                                http://www.aigwelding.com
                                0889 522 036

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X