Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Инверторен електрожен

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    Няма чак да цепя стоинката, ако наистина си заслужава.

    Коментар


    • Roninn
      Roninn коментира
      Редактиране на коментар
      АИГ са твойте хора...

  • #32
    Здравейте
    в момента ползвам заваръчен апарат Telwin Force 145 за не професионални цели /покрив на гаража, парапет, входна врата, конструкция за BBQ и куп други реболии/. За трите години които го имам, съм изразходвал електроди около 10кг->Ф2,5 + 5кг->Ф2. На няколко пъти това лято опитах да заварявам с 3,2, но електрода стига до средата и после фас пауза. Възнамерявам да купя по - мощен апарат с който да ползвам електроди Ф3,2 без почивка. Понеже съм доволен от текущия, мислех да го сменя със Force 165, но след като прочетох ТАЗИ тема се разколебах.
    Сега дилемата е между:
    - Telwin Force 165
    - DEL MMA 160
    - DEL MMA 200 /този има някакви сложнотии със втория потенциометър за дъгата/
    Да допълня ... 4 годишната гаранция за ФЛ ме блазни много
    Според плановете за следващото лято ще се ползва между непрофесионални и полупрофесионални цели. Профили 2-3-до 4мм. Бюджета е до 400лв.
    ПП: стария telwin заминава в OLX-а

    Коментар


    • #33
      Дел мма 160 не спира колкото и да заваряваш до 4 мм електрод. Аз на 4 стоманени вече се мъча. Топи го обаче май вече нещата там са на кантар и не се получава при мене. Не съм заварчик просто пробвах едни 4 мм как стоят нещата.
      С 3.2 и надолу не съм успял да го задъхам даже
      Sent from my Nokia s fenerche

      Коментар


      • Stbd
        Stbd коментира
        Редактиране на коментар
        Работи с 4 отлично, и "стоманени".

    • #34
      Привет,

      1. Всеки производител на електроди дава препоръчителни минимални и максимални стойности на заваръчния ток за конкретните видове и диаметри електроди, при които се гарантира качеството на заваръчния шев. Обикновено се дават под формата на таблица напечатана на кутията заедно с другите характеристики на електрода.

      Давам таблиците за базични електроди

      HARD, Завод за електроди Ихтиман
      =============================
      2,5 mm 60 - 80 А
      3,25 mm 80 - 120 A
      4.00 mm 120 - 160 A
      5.0 mm 160 - 200 A

      LASER B 50, GeKa, Турция
      =============================
      2,5 mm 80 - 100 А
      3,25 mm 100 - 140 A
      4.00 mm 130 - 190 A
      5.0 mm 190 - 240 A

      2. Електрожените които предлагаме са с реален ампераж, измерван в режим на заваряване. Ампеража е числото в името на съответния модел. ПВ-то на всички модели (без ММА 125) е 60% на максимален ампераж. Трудно постижимо е с непрекъсната работа на максимален ампераж да се предизвика задействие на термозащитата.

      3. С тази информация и по преценка на това какво има да се прави, или какво искаме да може да се прави, или с какъв диаметър електроди ще се работи и т.н. се избира какъв ампераж да бъде електрожена.


      Поздрави,
      Георги
      АИГ-Заваряване ООД
      Производител на заваръчни апарати "DEL"
      http://www.aigwelding.com
      0889 522 036

      Коментар


      • #35
        Не съм казал лошо за машинката. Тези които купих ,не ми се слиза до мазата, от аметист бяха просто за проба. Изрично говоря за 4 мм рутилови,че с колегата си играем на думички. С базични явно ще е добре но с тези ...
        Sent from my Nokia s fenerche

        Коментар


        • #36
          Саморедактирам се. Май са 50.40 тези 4 мм дето ми е трудно с тях. Подпрени са до кутия по тънки 50.40 не мога да разбера със сигурност но се сещам че още като взех машинката му казах да ми даде 3-4 дебели електрода ей така да пробвам.
          Последно редактирано от //Радо//; 21-10-21, 06:27.
          Sent from my Nokia s fenerche

          Коментар


          • #37
            Благодаря за отзивите до тук. След всичко изчетено освен че се обърках още повече съм свел избора до минимум: DEL MMA 200 или ИЗА190
            Ще се ползва предимно със 2.5 и 3.2 електроди. Оставих тези двата като избор на принципа на мечо Пух. Не знам дали в някой момент дори за един електрод ще ми се наложи да ползвам 4мм. Врероятно в близките 10г няма да си помисля за смяната на електрожен. До някъде ИЗА-та ме спечели с 5г. пълна гаранция на апарата, но пък много малко информация намирам в нета за тях. Виждам че момчетата от АИГ са отзивчиви и коректни според голяма част от съфорумците. Може ли малко повече инфо за ИЗА-та?
            ПП: Форса се продаде за по малко от два часа. Бях забравил да изтрия обявата и за един ден имах 6 запитвания. Оставам с впечатление, че telwin са търсен продукт.

            Коментар


            • piron45
              piron45 коментира
              Редактиране на коментар
              https://iza99.com/%D0%BF%D1%80%D0%BE...%B8%D1%8F.html
              Това е сайта на производителя от Сандански, звънни му, човека е отзивчив.

            • semanablue
              semanablue коментира
              Редактиране на коментар
              Да, разбрах неговата позиция. Обяснява отлично. Човека лично ме увери, че за тези 5г, ако се случи нещо с апарата, без консумативите към него, то ще го отремонтира изцяло за негова сметка. Опитвам да събера някакви мнения от хора които работят с машината. За ММА 200 има много потребители дали мнението си, но за ИЗА-та не.

          • #38
            piron45 коментира
            Вчера, 18:40
            https://iza99.com/%D0%BF%D1%80%D0%BE...%B8%D1%8F.html
            Това е сайта на производителя от Сандански, звънни му, човека е отзивчив.
            Като гледам функцията "Форсаж на дъгата" ми се струва , че леко прекаляват с рекламата.
            Топлата вода е открита случайно само първия път . Всички последващи опити за нейното преоткриване са умишлени , упорити и целенасочени.

            Коментар


            • boreto2
              boreto2 коментира
              Редактиране на коментар
              https://www.olx.bg/d/ad/balgarski-in...tml#9ae820e29f

            • TigerHunter
              TigerHunter коментира
              Редактиране на коментар
              Панайот е колега във форума. Pansim мисля му беше ника. Познавам го лично и сме се срещали с него. От това, което говорихме за електрожени, мисля че е доста навътре в материята.

            • Vlado_Ts
              Vlado_Ts коментира
              Редактиране на коментар
              Аз много добре знам кой е колегата , което не променя мнението ми по- горе .
              И да не се разбира като заяждане , просто споделям .

          Активност за темата

          Свий

          В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

          Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

          Зареждам...
          X