Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Питане за курс за заваряване

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    От: Питане за курс за заваряване

    С извинение за любопитния спам и да попитам какви са тези курсове или сбирки, дето за два или дори до 6 месеца дават квалификация за заварчик?
    Един плентаршип в Англия или курс за мераклия заварчик трае 4 години и на всеки три месеца имаш изпит на който, ако се провалиш отпадаш, но ако завършиш обучението работата е в кърпа вързана.
    Кетап за 6 месеца- ха ха ха, за това време и безопасност на труда не може да се научи. Заблудата или по скоро реалността тук е,че за това кратко време е възможно да се издаде такъв сериозен документ.

    Всичко си иска време.
    Последно редактирано от тихич; 19-01-14, 02:08. Причина: вече съм на 50% обезкостяване

    Коментар


    • #32
      От: Питане за курс за заваряване

      Първоначално публикуван от тихич Преглед на мнение
      С извинение за любопитния спам и да попитам какви са тези курсове или сбирки, дето за два или дори до 6 месеца дават квалификация за заварчик?
      Един плентаршип в Англия или курс за мераклия заварчик трае 4 години и на всеки три месеца имаш изпит на който, ако се провалиш отпадаш, но ако завършиш обучението работата е в кърпа вързана.
      Кетап за 6 месеца- ха ха ха, за това време и безопасност на труда не може да се научи. Заблудата или по скоро реалността тук е,че за това кратко време е възможно да се издаде такъв сериозен документ.

      Всичко си иска време.
      Може би една от причините е че за 4 години курса би струвал над 20 000лв. Ако се намерят хора или фирми да платят тази цена ,то ще има и такива курсове.
      А и примерно фирма иска да прати свой работник на обучение, като през това време му плаща и надница а той не произвежда нищо. Няма да се намери в БГ такава.
      Единственото сигурно нещо е, че нищо не е сигурно.

      Коментар


      • #33
        От: Питане за курс за заваряване

        Първоначално публикуван от joe007 Преглед на мнение
        Може би една от причините е че за 4 години курса би струвал над 20 000лв. Ако се намерят хора или фирми да платят тази цена ,то ще има и такива курсове.
        А и примерно фирма иска да прати свой работник на обучение, като през това време му плаща и надница а той не произвежда нищо. Няма да се намери в БГ такава.
        Е да ,фирмата иска да има работник с кетап ........!
        https://www.youtube.com/watch?v=cgb6BThxVU4
        https://www.youtube.com/watch?v=Dz3BH1U3TPc

        Being A Good Welder Is 3% Talent, 97% Not Being Distracted By The Internet.

        Коментар


        • #34
          От: Питане за курс за заваряване

          Първоначално публикуван от welderargon Преглед на мнение
          Е да ,фирмата иска да има работник с кетап ........!
          Ооо искат да, и по възможност да е на минимална заплата
          Единственото сигурно нещо е, че нищо не е сигурно.

          Коментар


          • #35
            От: Питане за курс за заваряване

            Донякъде Ви подведох в нетрезво състояние, обучението или апрентисшип(чирачество) е ограничено до 24 годишна възраст, но там държавата ти плаща обучението и за тия 4 години получаваш някаква минимална заплата.
            Наскоро преди 3 години се наложи да изкарам кетап или тк категориите за три седмичен курс на обучение през зимата( когато няма работа на полето).
            Най смешно беше при изпита на вършачката зазимена без хедер, едно кръгче и думите на инструктора: Момчета докато не дойде лятото и жътвата, няма да се научите.
            Повечето бяхме карали комбайни и ни трябваше само документ, но за тия които не бяха, не знам.
            Много дрънкане за един наивен спам.

            Коментар


            • #36
              От: Питане за курс за заваряване

              Аз записах курс за РЕДЗ първа категория. Но докато си търсих лицензирана фирма, която да ме обучи, попаднах на няколко предложения за прескачане на категории. Което ме наведе на мисълта, че курсът ще е доста претупан. Както и да е, намерих на пръв поглед сигурна фирма, предстоят ми 380 часа, от които около 100 са теоретични. Все трябва да се започне от някъде. Тапията, която се получава при успешно издържани изпити, важи за територията на България.

              Коментар


              • #37
                От: Питане за курс за заваряване

                Извинявам се за намесата ми в чужда тема,но и аз искам да попитам за курс за заварчик за град София

                Коментар


                • #38
                  От: Питане за курс за заваряване

                  Добре, питай...

                  Коментар


                  • #39
                    От: Питане за курс за заваряване

                    Дайте препоръки къде да се запиша,а ако може и малко повече пояснения за курса(цена,време на провеждане и тн

                    Коментар


                    • #40
                      От: Питане за курс за заваряване

                      Аз сък карал курса в София, в "Струна БГ", изкарах ъглови шевове с РЕДЗ и МИГ. Цената е около 350-380 лв. Курса продължава една седмица- от понеделник до петък, от 8:00 до към 14:00, с него получаваш много добра представа за това как се случват нещата, оттам нататък се изисква много практика. Поне така виждам нещата за себе си.Веднъж ми се получават нещата, веднъж не. Даскала е готин, обяснява добре.

                      Коментар


                      • #41
                        От: Питане за курс за заваряване

                        Мерси много

                        Коментар

                        Активност за темата

                        Свий

                        В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                        Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                        Зареждам...
                        X