Обява

Свий
Няма добавени обяви.

сертификати за заварчици

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • сертификати за заварчици

    Здравейте , в момента посещавам курс по ВИГ заваряване ( по програмата АЗ МОГА на социалното министерство).
    Курсът е с продължителност 4 месеца и ти дават сертификат за първа степен (ъглови шевове).Преподавателят ми каза , че това е доста време за едно ниво ,и че ако му заплатя таксата за трета степен ще ми даде сертификат за нея. Обаче понеже сертификатите ще са от различни фирми , ще ми издадат две книжки за правоспособност - едната от фирмата посредник (по програмата АЗ МОГА) , и друга за трета степен от фирмата където съм на практика (и двете фирми са лицензирани за издаване на тези документи).
    Та въпросът ми е : мога ли само с книжката за трета степен да ходя по интервюта за работа , или е необходимо да представям и сертификатите за предходните степени?

    предварително благодаря

  • #2
    От: сертификати за заварчици

    Тръби можеш ли да заваряваш?

    Коментар


    • #3
      От: сертификати за заварчици

      Не сме стигнали още до тръбите (курса ми свършва средата на януари). До сега съм заварявал само челно ламарина в различните позиции (хоризонтално , вертикално, и вертикално по хоризонтала или нещо такова). И днес правих ъглови шевове

      Коментар


      • #4
        От: сертификати за заварчици

        Първоначално публикуван от a4kata7 Преглед на мнение
        Здравейте , в момента посещавам курс по ВИГ заваряване ( по програмата АЗ МОГА на социалното министерство).
        Курсът е с продължителност 4 месеца и ти дават сертификат за първа степен (ъглови шевове).Преподавателят ми каза , че това е доста време за едно ниво ,и че ако му заплатя таксата за трета степен ще ми даде сертификат за нея. Обаче понеже сертификатите ще са от различни фирми , ще ми издадат две книжки за правоспособност - едната от фирмата посредник (по програмата АЗ МОГА) , и друга за трета степен от фирмата където съм на практика (и двете фирми са лицензирани за издаване на тези документи).
        Та въпросът ми е : мога ли само с книжката за трета степен да ходя по интервюта за работа , или е необходимо да представям и сертификатите за предходните степени?

        предварително благодаря
        Можеш да ходиш на интервю с каквото си искаш . А ще те оценят по това каквото те искат ( съответната фирма) .

        Например : ако дойдеш при мен , интервюто ще е доста по - различно от това , което се говори при IT - специалистите , примерно

        Интервюто е горе-долу следното : Здрасти , как ти е името ? Каква тапия имаш ? Ок ! Айде сега , мойто момче - те ти една машина , шлем , работно облекло и те ти тия допускни проби . Завари ми ги една във вертикал , една хоризонтал и ги дай да ги маркираме и да ги снимаме с гама- дефектоскопа . Ела след три дни да видиш резултатите . От тях ше ти зависи и работата и заплащането .

        .... чат ли си за какво иде реч ?

        ПС. Има разбира се и съвсем различни варианти . Затова си носи всичките тапии , ама за всеки случай - и работни дрехи и маската .
        Топлата вода е открита случайно само първия път . Всички последващи опити за нейното преоткриване са умишлени , упорити и целенасочени.

        Коментар


        • #5
          От: сертификати за заварчици

          Taka да се уточним първо малко. Сертификат и степен на правоспособност са две различни неща.Степента на правоспособност "Заварчик на ъглови шевове" е най-ниската. Тя е равносилна на старата трета степен.
          Една книжка с такава степен ти е напълно достатъчна.Защо са ти две .
          С тази степен може да кандидатстваш за работа естествено,но все пак е най-ниската.Ако фирмата не държи на това или изработва детайли на които заварките са основно в ъгъл и нямат нямат някакъв особен контрол.
          Сертификата е документ който се издава от друга фирма.За България са основно 3: TUV;ATестСерт и Лойд Регистър.Този сертификат е документ който дава право да се заваряват поднадзорни конструкции.За издаването на който е необходимо да имаш съответната степен на правоспособност. Тоест,ако имаш степен "зав.на ъглови шевове"може да се явиш за сертификат за ъгли.Ако имаш степен "Зав.на тръби"(най-високата) може да се явиш за сертификат за тръби или листи или ъгли.
          Дано съм бил ясен.
          Единственото сигурно нещо е, че нищо не е сигурно.

          Коментар


          • #6
            От: сертификати за заварчици

            Ехе, колко лесно сега дават сертификати и способности!
            Само плащаш и вземаш необходимото,нищо че не е във курса!
            А едно време трябваше да уча четири години и да държа държавен изпит че да ми дадат разряд и степен за заварчик, трудно се ставаше “корпусник корабостроител“ във ТКК Варна!
            Ех спомени!!
            Не знам за какво е малкия лост на Джипа ми!!!

            А това е поздрав за всички ФЕНОВЕ-http://vbox7.com/play:3dc959bd

            Коментар


            • #7
              От: сертификати за заварчици

              Ти под сертификат кое имаш в предвид... самата книжка че си заварчик на еди какво си, или както каза joe007 сертификат- TUV...
              При нас курса беше 20 дена по 4 часа... единия преподавател като го питах за таванна заварка на ВИГ и той ми каза, че то ще може да си я заваря и от горе... и така и не ми показа... след тези 20 дена направихме по една проба както ни е удобно и ни изпратиха с мотото... "то практиката ще ви научи"... както и стана
              Иначе ако имаш документ и за тръби и за ъглови... щом представиш документа за тръби, то се подразбира че си минал през другите 2 нива... наще книжки ги допълниха мисля само... т.е. искарахме за ВИГ и след година като изкарахме и другия курс, занесохме книжките да ни попълнят и РЕДЗ... нещо такова беше спо спомени... толкова съм се и заглеждал тогава
              Моите снимки...
              https://www.facebook.com/Photography.by.Ivanko
              https://500px.com/ivankoo

              Коментар


              • #8
                От: сертификати за заварчици

                Имам предвид книжките.


                Благодаря за всичките коментари , горе-долу ми стана ясно това което ме интересуваше.

                Коментар

                Активност за темата

                Свий

                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                Зареждам...
                X