Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Помощ за теста за заварчици

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Помощ за теста за заварчици

    Здравейте, подготвям се за изпит ВИГ ъглови шевове и имам пропуски в теста, не откривам отговори на някои от въпросите в учебника на преподавателя. Къде мога да намеря повече литература по-въпроса? На курса не ми е преподавана теория, връчиха ми учебника 3 дена преди изпита.

  • #2
    От: Помощ за теста за заварчици

    Ако напишеш въпросите или теста направо,може да помогнем.Иначе има една книжка от едно време "Заваряване в защитна газова среда" Т.Ташков ....
    Може да се намери в библиотеките.
    П.С. Стига да не ти е дал точно тази да четеш.
    Единственото сигурно нещо е, че нищо не е сигурно.

    Коментар


    • #3
      От: Помощ за теста за заварчици

      Eто малко книжки от моята ел. библиотека
      http://dox.bg/files/dw?a=7b8192e5de
      http://dox.bg/files/dw?a=6f6d292e4c
      http://dox.bg/files/dw?a=9ddcecc2da
      ..ако все още има неясни неща можеш да напишеш въпросите от теста и да се опитаме да отговорим.
      https://www.youtube.com/watch?v=cgb6BThxVU4
      https://www.youtube.com/watch?v=Dz3BH1U3TPc

      Being A Good Welder Is 3% Talent, 97% Not Being Distracted By The Internet.

      Коментар


      • #4
        От: Помощ за теста за заварчици

        Благодаря за бързия отговор, учебника който чета е " Техника и технология на заваряването". Ще се опитам да прикача въпросите от теста

        str.1. test!.docstr.2 test!.docstr.3test!.docstr.4test.docstr.5 test.docstr.6 test.docstr.7 test.doc

        Коментар


        • #5
          От: Помощ за теста за заварчици

          Бирата като дойда във Варна
          П.С.Но не преписвай всичко на готово.Потърси и помисли все пак защо.....
          Прикачени файлове
          Единственото сигурно нещо е, че нищо не е сигурно.

          Коментар


          • #6
            От: Помощ за теста за заварчици

            [QUOTE=Georgi S.;1654797]Благодаря за бързия отговор, учебника който чета е " Техника и технология на заваряването". .../QUOTE]

            Учебника е полезен . Това , което ти е пуснал Джо (а и Уелдъра по-горе ) - също .

            А на мен пък ми е любопитно коя е изпитващата организация и тези обучаващи , дето раздават знания 3 дни преди изпита ?!

            Може да ги цитираш след изборите .... Пардон ! След изпита . .. естествено , след успешно положения изпит . Успех !
            Топлата вода е открита случайно само първия път . Всички последващи опити за нейното преоткриване са умишлени , упорити и целенасочени.

            Коментар


            • #7
              От: Помощ за теста за заварчици

              Благодаря за помощта, сравних с моите отговори и има няколко разминавания , а за въпроси10,13,18,21,22 не знаех (не открих) отговори, ще разсъждавам върху твоите !!! На въпрос 4 съм отбелязал а) вместо b) - file1.doc . На въпроси 15, 16, 17 - отговорите ни са различни . Ще разгледам отново материалите и ще пиша. Приятна вечер

              Коментар


              • #8
                От: Помощ за теста за заварчици

                Обучението се провежда в ЦПО към Корабно машиностроене АД Варна. За срок на обучение за ВИГ - 1 месец, съм посетил предприятието 7 дни общо практика. Не съм срещал преподавателя по теория. За РЕДЗ - 1 ден, и за МИГ-МАГ отново само ден !
                Обикалях доста различни центрове тук във Варна и не знаех къде да се запиша. Имам доста практика и не са ми проблем ъгловите шевове, целта ми е Тръбното заваряне.

                Коментар


                • #9
                  От: Помощ за теста за заварчици

                  file,v.4.doc - на въпрос 4 ме смущава факта, че на отг. a) и b) не е посочена полярността, ако това всъщност има някакво значение,под въпрос ми е отг. c), file2- в.16.doc - на въпрос 16 съм отговорил с)- увел.на напрежението. На въпрос 17 съм отговорил b) - заради ръждата , Не съм убеден, че е правилното, опитвам се да си обясня нещата и продължавам да чета. Ще последват тестове за РЕДЗ и МИГ-МАГ , ще прикача и тях до седмица.

                  Коментар


                  • #10
                    От: Помощ за теста за заварчици

                    Въпр.16 - При увеличаването на разстоянието се увеличава напрежението.(грешка в бързината)
                    Въпр.17-не виждам м/у отговорите "заради ръждата"
                    Въпр.4 -(отг.АНОДА)-Нормално при прав ток се разглежда правата полярност и тогава катода е електрода(схемата).Долу в текста го пише"когато анодното петно се намира в/у изделието ,електрода се топи по-бавно ,а провара е най-голям тъй като на изделието се отделя по-голямо количество топлина(т.е.анода).Малко е объркващо защото при смяна на полярноста се сменят анод и катод/изделие и електрод.Затова и аз пак в бързината бях написал катод.
                    Единственото сигурно нещо е, че нищо не е сигурно.

                    Коментар


                    • #11
                      От: Помощ за теста за заварчици

                      Благодаря joe , за въпрос17 имах предвид, че избрах отговор b)изгасване(прекъсване) на дъгата - заради самия въпрос, а именно Влагата, ръждата и други замърсявания водят до ?:....... Случвало ми се е в работата , при наличието на много ръжда, да прекъсне дъгата.

                      Коментар


                      • #12
                        От: Помощ за теста за заварчици

                        Първоначално публикуван от Georgi S. Преглед на мнение
                        Благодаря joe , за въпрос17 имах предвид, че избрах отговор b)изгасване(прекъсване) на дъгата - заради самия въпрос, а именно Влагата, ръждата и други замърсявания водят до ?:....... Случвало ми се е в работата , при наличието на много ръжда, да прекъсне дъгата.
                        Случва се да но най-вече проблема е в порите защото са дефект.Изгасването не е!
                        Единственото сигурно нещо е, че нищо не е сигурно.

                        Коментар


                        • #13
                          От: Помощ за теста за заварчици

                          Теста мина успешно, още веднъж благодаря за помощта ( и за бирата няма да забравя ). Joe, справил си се чудесно с теста !!! , на въпрос 4 технолога прие твоя отговор за верен, тоест че В местата на въвеждане на дъгата темп. са : по високи на катода при постоянен ток! Промених мнението си за ЦПО-то, когато се запознах с изпитващия. Много точен, много добър и компетентен в професията. Приятен ден на всички.

                          Коментар


                          • #14
                            От: Помощ за теста за заварчици

                            Тест за МигМаг и ръчно електродъгово. Минах го преди няколко месеца, не бях в страната и не видях , че и други са питали за тестове за самостоятелна подготовка. Приятен Ден !!!
                            Прикачени файлове

                            Коментар


                            • #15
                              От: Помощ за теста за заварчици

                              Натиснете снимката за да я уголемите

Име:MИГ-MАГ1.jpg
Прегледи:2
Размер:55.2 КБ
ID:5355583Натиснете снимката за да я уголемите

Име:MИГ-MАГ4.jpg
Прегледи:2
Размер:55.7 КБ
ID:5355584Натиснете снимката за да я уголемите

Име:МИГ-МАГ2.jpg
Прегледи:1
Размер:51.1 КБ
ID:5355585Натиснете снимката за да я уголемите

Име:МИГ-МАГ3.jpg
Прегледи:1
Размер:44.4 КБ
ID:5355586Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Ръчно електрод&#10.jpg
Прегледи:2
Размер:50.7 КБ
ID:5355587Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Ръчно електрод&#10.jpg
Прегледи:1
Размер:41.9 КБ
ID:5355588Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Ръчно електрод&#10.jpg
Прегледи:1
Размер:46.3 КБ
ID:5355589

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X