Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Помогнете малко с акъл

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #46
    От: Помогнете малко с акъл

    Здравейте,
    Виждам, че ти трябва нов шланг ако искаш да работиш с газ.
    Двигателчето с редукторчето е стандартно като за всички от този клас. За хоби работа става.
    Шланга за работа и с газ трябва да бъде с клапан в ръкохватката. На твоя е сложено онова голямо черно блокче което да запълни мястото на клапана.
    Когато си купиш другия шланг - най-добре е да предвидиш две клеми за + и - за да можеш да обръщаш полярността. Изведи ги на удобно място зад вратичката на тела.
    АИГ-Заваряване ООД
    Производител на заваръчни апарати "DEL"
    http://www.aigwelding.com
    0889 522 036

    Коментар


    • #47
      От: Помогнете малко с акъл

      Първоначално публикуван от sek.1 Преглед на мнение
      То въпроса е има ли смисъл от тая борба .
      Това да го разбирам ли че ще заваря по лошо с обикновена тел? Защото ако не се влоши,мен ме устройва. Ако не ви мързи да ми обясните с 10-прости думи за тоя поляритет,защо е толкова важен. То е ясно че няма как с 2 поста да стана електроинженер но малко да ми се изясни. Благодаря.
      http://vbox7.com/play:398e8b82

      Коментар


      • #48
        От: Помогнете малко с акъл

        Първоначално публикуван от васето Преглед на мнение
        Това да го разбирам ли че ще заваря по лошо с обикновена тел? Защото ако не се влоши,мен ме устройва. Ако не ви мързи да ми обясните с 10-прости думи за тоя поляритет,защо е толкова важен. То е ясно че няма как с 2 поста да стана електроинженер но малко да ми се изясни. Благодаря.
        В машината нямаш дросел. Трябва да се сложи и батерия от кондензатори.
        В момента само господ може да каже как ще заварява с обикновен тел.
        По принцип на плътен тел се слага + на шланга за да може да подгрее тела преди да се разтопи. (Причината не е само тази) При тръбния това не е необходимо, тъй като плътността на тока е много по-голяма. Много е вероятно с газова смес агон/цо2 да получиш задоволителни резултати.

        Ако си намериш някой приятел около тебе, който да има айнхел или малко редко или малко харко, е много вероятно да се съгласи да да свалите шланга за проба.
        Едва след това може да се каже нещо в повече.
        АИГ-Заваряване ООД
        Производител на заваръчни апарати "DEL"
        http://www.aigwelding.com
        0889 522 036

        Коментар


        • #49
          От: Помогнете малко с акъл

          Първоначално публикуван от васето Преглед на мнение
          Това да го разбирам ли че ще заваря по лошо с обикновена тел? Защото ако не се влоши,мен ме устройва. Ако не ви мързи да ми обясните с 10-прости думи за тоя поляритет,защо е толкова важен. То е ясно че няма как с 2 поста да стана електроинженер но малко да ми се изясни. Благодаря.
          aig ти го е обяснил по възможно най добрия начин все пак заваряването и заваръчните машини са му тясна специалност и има много опит . Крайния резултат е много несигурен и е напълно възможно да се окажеш с похарчени пари за една що годе читава машина а с нещо неработещо на практика или работещо с много компромиси . Трансформаторите (както и другите машини) първо са въпрос на доста завързани формули и изчисления чрез които определяме исходните стойности на нужните ни параметри . Колкото и невероятно да звучи дори и тази машина я е проектирал някой инженер някъде по света .
          Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

          Коментар


          • #50
            От: Помогнете малко с акъл

            Колеги аз не съм на ти конкретно със заварячната техника, но мисля че този шланг може да се ползва на сто процента.Ето как виждам аз нещата. При положение че ще се слага магнитен вентил за пускане на гаста нее необходимо на спусака да има клапан. А малкото ключе на спусака да се ползва за захранване на оперативна верига която посредством контактор ще пуска силовия траф. Може и отделно да се направи самостоятелно захранване на телоподаващият механизъм който да взема захранване от същия контактор(а може да си остане и така).
            За пляритета на шланга, може да се върже както си искаш без особенно затруднение.

            Поздрави на всички.
            Въчо Иванов Tel. 0899 837 607

            Коментар


            • #51
              От: Помогнете малко с акъл

              Да де ама като няма шлаух за газ в шланга...?
              Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
              Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
              Анатолий Пейчинов o8875о9815
              https://dvrbg.com/

              Коментар


              • #52
                От: Помогнете малко с акъл

                Първоначално публикуван от Roninn Преглед на мнение
                Да де ама като няма шлаух за газ в шланга...?
                Ами мисля че може да се монтира на самото блокче просто трябва да се види какде щее най-удобно да се монтира един щтуцер.

                Сега забелязах че на снимките никаде несе вижда исправителен блок (грец),данеби това чудо да работи на променлив ток?
                Луда работа.
                Въчо Иванов Tel. 0899 837 607

                Коментар


                • #53
                  От: Помогнете малко с акъл

                  Първоначално публикуван от vacho Преглед на мнение
                  Ами мисля че може да се монтира на самото блокче , просто трябва да се види какде ще_е най-удобно да се монтира един щтуцер.

                  Сега забелязах че на снимките никаде не_се вижда исправителен блок (грец),данеби това чудо да работи на променлив ток?
                  Луда работа.
                  Чудото си работи на постоянен ток , колега .
                  Освен това : прав си , всичко може . Но обикновено човек в такива случай си задава простия въпрос : На каква цена ? ... или по-скоро : заслужава ли си труда , нервите и времето ?
                  Топлата вода е открита случайно само първия път . Всички последващи опити за нейното преоткриване са умишлени , упорити и целенасочени.

                  Коментар


                  • #54
                    От: Помогнете малко с акъл

                    И все пак не трябва ли да има изправителен блок или нее задължително?
                    Въчо Иванов Tel. 0899 837 607

                    Коментар


                    • #55
                      От: Помогнете малко с акъл

                      Първоначално публикуван от vacho Преглед на мнение
                      И все пак не трябва ли да има изправителен блок или нее задължително?
                      Ами трябва да има изправителен блок и той е задължителен!
                      АИГ-Заваряване ООД
                      Производител на заваръчни апарати "DEL"
                      http://www.aigwelding.com
                      0889 522 036

                      Коментар


                      • #56
                        От: Помогнете малко с акъл

                        Мога да ти кажа къде да намериш въпросния търговец. Тази "фирма" внася само боклуци, играят на митницата като обявяват друго, продават без документ, гаранция, само по пазарите, интернет, нямат обявен адрес и т.н. Излишно е да казвам че продават най-евтините китайски безименни боклуци. Машинките им имат голямо предимство, че са евтини, От там нататък са недостатъци, това че нещо работило перфектно си е на късмет. Две такива фирми са в Хасково, наскоро на едната и изтеглиха дърворезачките от пазара, защото са опасни, това не им пречи да ги продават по пазарите. Знам от кой си го купил и мога да ти дам координати.

                        Коментар

                        Активност за темата

                        Свий

                        В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                        Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                        Зареждам...
                        X