Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Търся някой, който може качествено да завари чугун

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Търся някой, който може качествено да завари чугун

    Здравейте, търся някой който може и има условия да завари чугун , да е в София или в околностите.Става дума за едно зъбно колело счупено на две.

  • #2
    От: Търся някой, който може качествено да завари чугун

    Колега, теоретици много, ама на практика се съмнявам някой да го направи и да даде гаранция за работата си .... Питай VladoTS. Ако той ти каже, че не става, значи наистина не става.
    "Законите са много хубаво нещо, ама когато важат само за другите..."
    Неизвестен мъдрец

    Коментар


    • #3
      От: Търся някой, който може качествено да завари чугун

      Преди 7-8 години в с.Берсин Кюстендилско ми завариха корито на скорости на трактор. Като се има в предвид, че е носещ елемент/няма рама/ и не пропуска масло човека тогава ми спести 500 лв. Не знам как го е заварявал, но ми взе 20-30лв и държи още.
      От тогава не ми е потрябвал и не съм го търсил само знам, че тогава работеше като заварчик в ТЕЦ"Бобов дол".
      Гаранция не мога да дам, че ще ти го заварят някъде, но и аз не вярвах, че старото ще стане.

      Коментар


      • #4
        От: Търся някой, който може качествено да завари чугун

        За съжаление така от форума гаранция едва ли може да някой да даде гаранция за качествена заварка,защото освен че заварения детайл не е по здрав от незаварения такъв .То при чугуните първо е добре да се пробва дали изобщо може да се заварява.А нещото поради което според мен че това зъбно колело няма да го бъде е че никога един счупен детайл не може да се събере толкова че да се спази първоначалния размер,ще се промени стъпката (размера м/у зъбите в мястото на счупване).Това е особено важно за зъбно колело защото то винаги работи в двойка с друго такова,и най вероятно ще се получи заклинване и/или счупване отново.
        Единственото сигурно нещо е, че нищо не е сигурно.

        Коментар


        • #5
          От: Търся някой, който може качествено да завари чугун

          Мисля че щом се е счупило така(освен ако нещо не е попаднало там за да го счупи) проблема може да се окаже самото зъбно колело-материала му,неспазена технологията на изработката, пък ако щеш и фабричен дефект и няма гаранция, че след ремонта няма да се счупи на друго място.
          П.п.което не значи, че не може да се опита.
          "Няма как да обясниш нещо на човек, с когото ви делят два вагона книги!" Тодор Колев

          Коментар


          • #6
            От: Търся някой, който може качествено да завари чугун

            Ако се види къде и как е счупено - може и да може да се поправи!
            Както се казва "гаранция - Франция, Америка плаща"
            Обади се на GSM 0889 522 036 - Асен, утре след 10 часа и ще го пробваме!
            Без да се види и опита нищо неможе да се каже!
            АИГ-Заваряване ООД
            Производител на заваръчни апарати "DEL"
            http://www.aigwelding.com
            0889 522 036

            Коментар


            • #7
              От: Търся някой, който може качествено да завари чугун

              Благодаря колеги за отзивчивостта , хубавото в случая е, че зъбното колело задвижва верига , което дава много по голям допуск ,счупи се поради уви ниската му степен на дуракоустойчивост (беше зверски ударено).Асене ще ти звънна началото на седмицата ,че събота и неделя съм извън София.

              Коментар


              • #8
                От: Търся някой, който може качествено да завари чугун

                Ще се радвам да помогна!
                Весело изкарване!
                АИГ-Заваряване ООД
                Производител на заваръчни апарати "DEL"
                http://www.aigwelding.com
                0889 522 036

                Коментар


                • #9
                  От: Търся някой, който може качествено да завари чугун

                  Първоначално публикуван от joroya Преглед на мнение
                  Здравейте, търся някой който може и има условия да завари чугун , да е в София или в околностите.Става дума за едно зъбно колело счупено на две.
                  Мнго интересно ми стана какво е това зъбно колело от чугун...че и верига да задвижва.Да не би да е от стомана(лята).Чугуна не е подходящ за направа на зъбни колела.Иначе всеки завод за нестандартно оборудване може да ти изработи такова ново-в Стара Загора има.
                  МБ124 200Д седан 5 скорости 88 год. МБ 124 Е300Д Т 24 в 93 год. ОПЕЛ ФРОНТЕРА А ДБ 2,8ТДИ 95год. Не е проблем че човек е смъртен,проблема е че е внезапно смъртен!

                  Коментар


                  • #10
                    От: Търся някой, който може качествено да завари чугун

                    В института по заваряване в София могат да ти го заварят качествено чугун .

                    Коментар


                    • #11
                      От: Търся някой, който може качествено да завари чугун

                      Ами мисля, че е темперован чугун , но определено не съм сигурен . А къде е е института по заваряване? Ще взема да го снимам накрая

                      Коментар


                      • #12
                        От: Търся някой, който може качествено да завари чугун

                        Първоначално публикуван от joroya Преглед на мнение
                        Ами мисля, че е темперован чугун , но определено не съм сигурен . А къде е е института по заваряване? Ще взема да го снимам накрая
                        Снимането няма да ти помогне-взема се проба (стружки) и се прави анализ,качествен контрол(поне така правим в Раднево ,в най-голямото ремонтно предприятие на Балканския полуостров-Ремотекс) и пак ти казвам, не ми се вярва да е от чугун(доколкото съм учил технология на металите и металорежещи машини в техникума преди много години -випуск 84-88 г.)
                        МБ124 200Д седан 5 скорости 88 год. МБ 124 Е300Д Т 24 в 93 год. ОПЕЛ ФРОНТЕРА А ДБ 2,8ТДИ 95год. Не е проблем че човек е смъртен,проблема е че е внезапно смъртен!

                        Коментар


                        • #13
                          От: Търся някой, който може качествено да завари чугун

                          Първоначално публикуван от joroya Преглед на мнение
                          Ами мисля, че е темперован чугун , но определено не съм сигурен . А къде е е института по заваряване? Ще взема да го снимам накрая
                          Института се намира на ул. Асен Йорданов, зад промстройпроект.
                          Там обаче дерат по две кожи.
                          Киро доктора им е заварчик и наистина много го бива...
                          АИГ-Заваряване ООД
                          Производител на заваръчни апарати "DEL"
                          http://www.aigwelding.com
                          0889 522 036

                          Коментар


                          • #14
                            От: Търся някой, който може качествено да завари чугун

                            Най-прост начин да провериш какъв е материала е като му подадеш магнит. Обикновено (обаче не 100%) чугуна е немагнитен. Или много слабо магнитен.
                            Втори начин е като го почукнеш с чукче. Ако звънти е стомана, ако звука е глух - чугун.
                            Като го пилнеш с флекса, стоманата пуска хубави ярки искри, а чугуна - много малко и вишнево червени.
                            Структурата на чугуна е зърниста и лома е крехък. При стоманата обикновено има участък с провлачване и подкривени краища.
                            Според мене хим. анализ е излишно скъпо удоволствие, но поне е сигурно!
                            Каквото и да е - ще го поравиме!
                            АИГ-Заваряване ООД
                            Производител на заваръчни апарати "DEL"
                            http://www.aigwelding.com
                            0889 522 036

                            Коментар


                            • #15
                              От: Търся някой, който може качествено да завари чугун

                              И чугун и стомана и ламарина и всякакво желязо го хваща магнит . С магнит не можеш да различиш чугун !

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X