Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Какво е това?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Какво е това?

    Здравейте!

    Някой може ли да обясни за какво служи този уред и как и за какви детайли се използва.

    Според мен е нещо за контрол на пукнатини (от заварки, умора, и др. такива), ама не съм сигурен.
    Прикачени файлове
    Без блокажи си за никъде. :D
    Без лебедка, хептен...

    0887 731062 - Цецо

  • #2
    От: Какво е това?

    Да, за проверка на заварки е.
    Ето и описание от производителя.
    Издъних се на Тюринг теста

    Коментар


    • #3
      От: Какво е това?

      Да.Това е магнит за магнитно-прахов контрол.
      Единственото сигурно нещо е, че нищо не е сигурно.

      Коментар


      • #4
        От: Какво е това?

        Да, ама италианците ми изпратиха оферта за такъв уред, но не и инструкция как се работи с него. Обясних им, че си имам уред, какво ми трябва, насочиха ме към сайта им, в който нищо няма общо взето...
        Без блокажи си за никъде. :D
        Без лебедка, хептен...

        0887 731062 - Цецо

        Коментар


        • #5
          От: Какво е това?

          Първоначално публикуван от The Bear Преглед на мнение
          Да, ама италианците ми изпратиха оферта за такъв уред, но не и инструкция как се работи с него. Обясних им, че си имам уред, какво ми трябва, насочиха ме към сайта им, в който нищо няма общо взето...
          E ти до вчера не знаеше що аджеба е това , а вече искаш да го използваш по предназначение
          Уред за магнитно-прахова дефектоскопия . Използва се предимно за откриване на повърхностни дефекти .
          В интерес на истината - не е от точните методи . Във Враца в промишлената зона , срещу картинг пистата по протежение на тръбите за централно парно, стърчеше една сграда на която пише КЗУ . Разходи се до там и ги питай за какво става въпрос ( ако са все още живи ) . Ако не - пиши ми на лична , аз минавам чат-пат през Враца .

          ПС. Ок , айде малко по-подробно : Метода се използва при при феромагнитни материали , т. е. магнитно проводими . Принципа е следния : Изследваното изделие се магнетизира ( намагнитва) посредством въпросния уред . Заварената зона се посипва с контролен магнитен прах ( има вариант и с фосфоресциращ прах - магнитно-луминесцентен метод) . Идеята е , че при намагнитване в праха се образуват характерни силови линии , създадени от локалното магнитно поле . При наличие на дефект ( пукнатина , шупла , подрез) , тези линии са прекъснати , или по-скоро концентрирани като вихри в краищата на дефекта .
          ... най-общо казано
          Последно редактирано от Vlado_Ts; 11-02-11, 09:24.
          Топлата вода е открита случайно само първия път . Всички последващи опити за нейното преоткриване са умишлени , упорити и целенасочени.

          Коментар


          • #6
            От: Какво е това?

            Първоначално публикуван от Vlado_Ts Преглед на мнение
            E ти до вчера не знаеше що аджеба е това , а вече искаш да го използваш по предназначение
            Уред за магнитно-прахова дефектоскопия . Използва се предимно за откриване на повърхностни дефекти .
            В интерес на истината - не е от точните методи . Във Враца в промишлената зона , срещу картинг пистата по протежение на тръбите за централно парно, стърчеше една сграда на която пише КЗУ . Разходи се до там и ги питай за какво става въпрос ( ако са все още живи ) . Ако не - пиши ми на лична , аз минавам чат-пат през Враца .

            ПС. Ок , айде малко по-подробно : Метода се използва при при феромагнитни материали , т. е. магнитно проводими . Принципа е следния : Изследваното изделие се магнетизира ( намагнитва) посредством въпросния уред . Заварената зона се посипва с контролен магнитен прах ( има вариант и с фосфоресциращ прах - магнитно-луминесцентен метод) . Идеята е , че при намагнитване в праха се образуват характерни силови линии , създадени от локалното магнитно поле . При наличие на дефект ( пукнатина , шупла , подрез) , тези линии са прекъснати , или по-скоро концентрирани като вихри в краищата на дефекта .
            ... най-общо казано
            Хмм... Утре ще пробвам с нещо да намагнетизирам. Благодаря за насоката. По принцип има кой да питам, ама тук ми е по-лесно.

            КЗУ-то е минало, сега има други фирми там. Даже ми дължат пари.
            Ние сме две пресечки по-надолу, към язовира.

            Поздрави!
            Без блокажи си за никъде. :D
            Без лебедка, хептен...

            0887 731062 - Цецо

            Коментар

            Активност за темата

            Свий

            В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

            Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

            Зареждам...
            X