Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Как се заварява с аргон (първи стъпки)???

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Как се заварява с аргон (първи стъпки)???

    Да срещат се, но такъв клас машина е предназначена за специфична работа.....дори като част от робот. За у дома са само пречка

    Коментар


    • От: Как се заварява с аргон (първи стъпки)???

      Първоначално публикуван от gogo77 Преглед на мнение
      За у дома са само пречка
      Пречка е за тикви дето се боят от повече от 2 копчета по машината.

      Та не разбрах коя МИГ настройка са сложили, дето не трябва да е там?
      Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

      Коментар


      • От: Как се заварява с аргон (първи стъпки)???

        Я, Гого77 и тук дошел да плюе. Човеко, не те знам какъв заварчик си ама като участник в тоя Форум не съм убеден че имаш бъдеще.

        Коментар


        • От: Как се заварява с аргон (първи стъпки)???

          Първоначално публикуван от ittso Преглед на мнение
          Едното е ток, и другото е ток. А че в диаграмата означават различни режими, е друг въпрос.
          По ми се връзва да е: starting current, намси к'ъв current, welding current, peak current и т.н...
          Това ако правилно съм разгадал функциите де. Ако е нещо друго, би могъл да обясниш, а не да подскачаш като ощипана мома...
          Няма никакво значение какво ти се връзва и какво не!А дали ако означенията са starting current или намси к'ъв current, на някой ще му стане по лесно или по ясно ....?!Въпроса на питащия беше от съвсем друго естество, а това твоето е просто заяждане, от което няма никаква полза ,а и предизвиква абсолютното безсмислен спор.
          https://www.youtube.com/watch?v=cgb6BThxVU4
          https://www.youtube.com/watch?v=Dz3BH1U3TPc

          Being A Good Welder Is 3% Talent, 97% Not Being Distracted By The Internet.

          Коментар


          • От: Как се заварява с аргон (първи стъпки)???

            Точно в случая си се позват съвсем както трябва да се ползват. Едното е "current slope", другото "amperage", което заедно с "voltage" са си съвсем нормални английски думи.

            А че надписите по панела са правени от полуграмотен китаец е повече от ясно. "parammeter" и то 2 пъти, говори достатъчно по въпроса.
            Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

            Коментар


            • От: Как се заварява с аргон (първи стъпки)???

              Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
              А че надписите по панела са правени от полуграмотен китаец е повече от ясно. "parammeter" и то 2 пъти, говори достатъчно по въпроса.
              Дано това да е най -големия проблем на тая машина!
              https://www.youtube.com/watch?v=cgb6BThxVU4
              https://www.youtube.com/watch?v=Dz3BH1U3TPc

              Being A Good Welder Is 3% Talent, 97% Not Being Distracted By The Internet.

              Коментар


              • От: Как се заварява с аргон (първи стъпки)???

                Хм, тая машина освен с неграмотните надписи на чинглиш, на мен ми е интересно от Данчо ли се предлага, че АИГ нямат такава машина.
                Последно Спарки показа една негова машина с надписи ДЕЛ, която си беше Jasic, тая не е, та ...

                Коментар


                • От: Как се заварява с аргон (първи стъпки)???

                  Първоначално публикуван от Avas Преглед на мнение
                  Хм, тая машина освен с неграмотните надписи на чинглиш, на мен ми е интересно от Данчо ли се предлага, че АИГ нямат такава машина.
                  Последно Спарки показа една негова машина с надписи ДЕЛ, която си беше Jasic, тая не е, та ...
                  Бъркаш се фундаментално!
                  Вива: Което само доказва, че земята е била плоска, преди да я намотаят на глобус...

                  Коментар


                  • От: Как се заварява с аргон (първи стъпки)???

                    Бе то верно с тия две DEL марки на пазара стана като коя е по-истинската замунда.
                    "The two most important days in your life are the day you are born and the day you find out why."
                    Mark Twain
                    СтоЕнчA

                    Коментар


                    • От: Как се заварява с аргон (първи стъпки)???

                      Първоначално публикуван от petroffbg Преглед на мнение
                      Бъркаш се фундаментално!
                      А ти искаш да ни кажеш че машината е на АИГ а не на Данчо?АИГ поне имат сайт ,и може да се види производството им.Аз не съм виждал нито в сайта нито по изложения ,АИГ да имат машина с такъв панел!А пък и вместо да хвърляме боб,ще е най добре собственика на въпросната машина да си каже всичко -търговец,цена, параметри и т.н.?
                      https://www.youtube.com/watch?v=cgb6BThxVU4
                      https://www.youtube.com/watch?v=Dz3BH1U3TPc

                      Being A Good Welder Is 3% Talent, 97% Not Being Distracted By The Internet.

                      Коментар


                      • От: Как се заварява с аргон (първи стъпки)???

                        Не исках да предизвикам спор! Не казах, защото не знам дали е редно?! Ако не е - да трият отговорните хора. От Данчо е машината, 65 % ПВ при 200 А. 1750 лв. За цената може и да лъжа не помня, но е около тази цифра.
                        Играя си с нея вече 2-3 месеца, на мен ми хресва, но аз не съм критерии, както се вижда. Сега само се уча (правих няколко планки за да си садя хидравлика и пружини на Ужаската - станаха читаво!

                        ПП: Направих 2-3 планки на аргон, наиграх се, писна ми, че стават мн. бавно и запалих телЕподавката ! Тя пък си е съвсем откровен китаец ма не ще да се чупи гадината, а съм сигурен, че ако имаше крака щеше да избяга от мен!
                        Последно редактирано от danail_3; 28-10-16, 07:50.
                        Три дена глупави експерименти икономисват половин час четене!

                        Коментар


                        • От: Как се заварява с аргон (първи стъпки)???

                          Първоначално публикуван от danail_3 Преглед на мнение
                          И аз си взех играчка! На прав ток хубаво получава ми се някак си (скромно), сигурно щото преди това на инат с едно инверторно апаратче си позакърпих Уазката на аргон . Престраших се и опитах и Аl. - ми не се получава! Та Въпроси:
                          ........................................
                          2. На Колкото и малък ток да заварявам се получава топче (според мен по - голямо от необходимото) и разсейва дъгата. Даже и с електроди (зелени или златни - еднакво зле (заточвам ги по дължина)) ..............
                          ..................................
                          За алуминий като начало не си заточвай волфрама изобщо. Може само малко да го заоблиш.
                          Единственото сигурно нещо е, че нищо не е сигурно.

                          Коментар


                          • От: Как се заварява с аргон (първи стъпки)???

                            Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
                            Я, Гого77 и тук дошел да плюе. Човеко, не те знам какъв заварчик си ама като участник в тоя Форум не съм убеден че имаш бъдеще.
                            Да не би да си сбъркал вестника, който си чел. Обясни на питащия как да си настрои машината щото сега е безполезна за алуминий. Аз дадох моя съвет. По тази карикатура толкоз. Виж архаичния панел на Мигатроника /предната страница/и какво трябва да въртите за да заварявате. Работил ли си с такава машина? Аз съм работил.
                            Това което съм написал в предните постове е 100% вярно, а как ти звучи на тебе хич не ми дреме. Той Данчо ако чете вероятно ще разпознае градивната критика и при следващият му модел това недоразумение ще е поправено. Разбирам да се толерира нещо, но вие понякога сте смешни в опитите да наложите комерсиалното си мнение.
                            Надявам се да са ме разбрали правилно любознателните в тая сфера......модераторите въобще не ме интересуват

                            Коментар


                            • От: Как се заварява с аргон (първи стъпки)???

                              Още малко и репресиран ще се изкараш. Ще ти пука как звучи, иначе ще пишеш някъде другаде.

                              Коментар


                              • От: Как се заварява с аргон (първи стъпки)???

                                Ти ся в кво ме обвиняваш?

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X