Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Как се заварява с аргон (първи стъпки)???

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Как се заварява с аргон (първи стъпки)???

    Малее ти катета?...Всъщост като гледам и на мен,като ида на работа ще го прегледам пак, може снимката да лъже.
    "The two most important days in your life are the day you are born and the day you find out why."
    Mark Twain
    СтоЕнчA

    Коментар


    • От: Как се заварява с аргон (първи стъпки)???

      Първоначално публикуван от Shtaiga Преглед на мнение
      ..., може снимката да лъже.
      Може!Но на мен от снимката ми се вижда че имаш подрези.

      Относно гадната ламарина -лекарството е само неръждаема добавка !Затова ти препоръчах да опиташ точно така ! Е да тука има специалисти които няма са съгласни!Но моя опит показва че понякога теорията се разминава с практиката!
      https://www.youtube.com/watch?v=cgb6BThxVU4
      https://www.youtube.com/watch?v=Dz3BH1U3TPc

      Being A Good Welder Is 3% Talent, 97% Not Being Distracted By The Internet.

      Коментар


      • От: Как се заварява с аргон (първи стъпки)???

        А при заварката на лагера на какво разстояние се охлажда, ако въобще?
        Мен много ме притесняваше като заварявах предния пиньон на мотора за оста и на всеки см шев охлаждах, за да не разваля семеринга...
        Subaru Impreza 2.0 '98
        Honda Africa Twin RD07 '95
        Honda Africa Twin RD07А '96

        Коментар


        • От: Как се заварява с аргон (първи стъпки)???

          Първоначално публикуван от welderargon Преглед на мнение
          моя опит показва че понякога теорията се разминава с практиката!
          Теорията се разминава с практиката когато е непълна или липсва!
          Росен Спасов (0+) LZ1SMY 0878110730
          Най-добрите ми спомени са предстоящите!

          Коментар


          • От: Как се заварява с аргон (първи стъпки)???

            Първоначално публикуван от nhadjinikolov Преглед на мнение
            А при заварката на лагера на какво разстояние се охлажда, ако въобще?
            Мен много ме притесняваше като заварявах предния пиньон на мотора за оста и на всеки см шев охлаждах, за да не разваля семеринга...
            Матеряла там е около 15мм -има къде да поглъща топлина.За цялото заваряване лагера едва ли да е надвишил 90-100 С.Принудителното охлаждане е крайно нежелателно,ако искаш детайла да изкара .Ако температурата е проблем просто заварявай по малко и го изчаквай да изстине само между заварките.
            "The two most important days in your life are the day you are born and the day you find out why."
            Mark Twain
            СтоЕнчA

            Коментар


            • От: Как се заварява с аргон (първи стъпки)???

              Първоначално публикуван от sobax Преглед на мнение
              Теорията се разминава с практиката когато е непълна или липсва!
              А при фрази като : "проба - грешка" и "най-голям успех".- теорията липсва ли ,или е непълна
              Струва ми се че излишно да превръщаме поредната тема в мерене на п...........практики.
              https://www.youtube.com/watch?v=cgb6BThxVU4
              https://www.youtube.com/watch?v=Dz3BH1U3TPc

              Being A Good Welder Is 3% Talent, 97% Not Being Distracted By The Internet.

              Коментар


              • От: Как се заварява с аргон (първи стъпки)???

                Теорията и практиката в заваряването са толкова различни, че даже противоречащи.....екзаминаторите са кът и поради тая причина нашата школа ще умре ПАК.

                Коментар


                • От: Как се заварява с аргон (първи стъпки)???

                  Първоначално публикуван от Shtaiga Преглед на мнение
                  Матеряла там е около 15мм -има къде да поглъща топлина.За цялото заваряване лагера едва ли да е надвишил 90-100 С.Принудителното охлаждане е крайно нежелателно,ако искаш детайла да изкара .Ако температурата е проблем просто заварявай по малко и го изчаквай да изстине само между заварките.
                  Сега гледам, че съм писал разстояние, а имах предвид интервал от време, но си ме разбрал май
                  Благодаря за обяснението!
                  Subaru Impreza 2.0 '98
                  Honda Africa Twin RD07 '95
                  Honda Africa Twin RD07А '96

                  Коментар


                  • От: Как се заварява с аргон (първи стъпки)???

                    Първоначално публикуван от welderargon Преглед на мнение
                    Относно гадната ламарина -лекарството е само неръждаема добавка !Затова ти препоръчах да опиташ точно така ! Е да тука има специалисти които няма са съгласни!Но моя опит показва че понякога теорията се разминава с практиката!
                    И теорията казва същото, само дето не всяка неръждавейка е подходяща.
                    Нещата стават с аустенитен добавъчен материал и/или аустенитно-феритен.
                    Иначе казано ако е подложено на циклично натоварване (например ресор или пружина) се заварява с неръждавейка 312 или 29/9.
                    В другите случаи с 307 или 18/8/6. С тази може да се заварява и чугун, НО нестава всеки път за жалост.
                    АИГ-Заваряване ООД
                    Производител на заваръчни апарати "DEL"
                    http://www.aigwelding.com
                    0889 522 036

                    Коментар


                    • От: Как се заварява с аргон (първи стъпки)???

                      Първоначално публикуван от welderargon Преглед на мнение
                      А при фрази като : "проба - грешка" и "най-голям успех".- теорията липсва ли ,или е непълна
                      Струва ми се че излишно да превръщаме поредната тема в мерене на п...........практики.
                      Точно това означава! Прави ти толкова голямо впечатление щото си с най-големите претенции, а другите хора си споделят без да се надуват.
                      Росен Спасов (0+) LZ1SMY 0878110730
                      Най-добрите ми спомени са предстоящите!

                      Коментар


                      • От: Как се заварява с аргон (първи стъпки)???

                        И теорията казва същото, само дето не всяка неръждавейка е подходяща.
                        Не, теорията не казва същото....казва, че когато се осере една заварка може да се замаже положението с какъвто и да е друг легиращ елемент еквивалент на никела при условие, че той се разтвори НАПЪЛНО. На практика се подбира подобен РУТИЛОВ електрод с цел да се разшири заваръчната зона /зоната на термично влияние/, като провара зависи само от екстремума и тока т.е. ампер-вид-позиция. Това се постига най-добре с променливотоков апарат /пернишката саксия е идеална за целта/. Предложената стомана 312 като алтернатива е подходяща, но......абе практика.

                        Коментар


                        • От: Как се заварява с аргон (първи стъпки)???

                          Първоначално публикуван от aig Преглед на мнение
                          И теорията казва същото, само дето не всяка неръждавейка е подходяща.
                          Нещата стават с аустенитен добавъчен материал и/или аустенитно-феритен.
                          Иначе казано ако е подложено на циклично натоварване (например ресор или пружина) се заварява с неръждавейка 312 или 29/9.
                          В другите случаи с 307 или 18/8/6. С тази може да се заварява и чугун, НО нестава всеки път за жалост.
                          С аустенитен добавъчен материал 308 и 316 става със сигурност и винаги ,с други не съм опитвал !Обаче на мен почти никога не ми се получавало заваряване на пружина!Затова ще ми е интересно да видя теоретично изложена технология за заваряване на пружини !Ще съм ти много благодарен да го направиш !
                          https://www.youtube.com/watch?v=cgb6BThxVU4
                          https://www.youtube.com/watch?v=Dz3BH1U3TPc

                          Being A Good Welder Is 3% Talent, 97% Not Being Distracted By The Internet.

                          Коментар


                          • От: Как се заварява с аргон (първи стъпки)???

                            Първоначално публикуван от sobax Преглед на мнение
                            Точно това означава! Прави ти толкова голямо впечатление щото си с най-големите претенции, а другите хора си споделят без да се надуват.
                            Виж сега ,...не чувстваш ли че това твоето заяждане е вече прекалено!
                            https://www.youtube.com/watch?v=cgb6BThxVU4
                            https://www.youtube.com/watch?v=Dz3BH1U3TPc

                            Being A Good Welder Is 3% Talent, 97% Not Being Distracted By The Internet.

                            Коментар


                            • От: Как се заварява с аргон (първи стъпки)???

                              Първоначално публикуван от welderargon Преглед на мнение
                              ....Обаче на мен почти никога не ми се получавало заваряване на пружина!Затова ще ми е интересно да видя теоретично изложена технология за заваряване на пружини !Ще съм ти много благодарен да го направиш !...
                              Ставало е въпрос и друг път за това тук .
                              Нека да уточним за какво става въпрос :

                              - класификации по видове стомани има всякакви : според химичния им състав , по технологични свойства , по предназначение и т.н.
                              Всеки клас стомана има различна заваряемост , зависеща най-вече от химичния и състав (тук не разглеждаме вида на конструкцията , работните условия и т.н.)

                              Та сега : пружини (айде и ресьори , щот сме в камионджийски форум ) се изработват предимно от средно и високовъглеродни нисколегирани стомани , притежаващи определена еластичност. Типична марка например е прословутата 65Г.
                              Трудна за заваряване от технологична гледна точка , но не и невъзможно . Нещо повече : прави се и то по разни причини .
                              Във фирмата ми например , в продължение на 5-6 години произвеждахме едно изделие , в което се налагаше да заваряваме 55Г2С . Нито един клиент не е изревал Отделно се е случвало ремонтно да заваряваме листове ресьори.
                              Асен също някъде споменаваше , че са заварявали ресори .
                              С други думи - че се заварява "пружинна" стомана - заварява се .

                              НО ! Тук изниква въпроса : доколко така завареният "детайл" ще изпълнява технологичните си функции след ремонта. Защото работата на пружината е ... да пружинира . А както е известно , шевът и околошевната зона не притежават подобна еластичност .
                              Всъщност , Нобеловата награда още чака човекът , който успее да създаде пружиниращ шев .

                              Така че : ако завареният лист ще е само "един от многото" в пакета на ресьора - хубу! Минава номера Хеле пък на камион .
                              В останалите случаи - при 1-2-3 листа , или пружина - не си струва риска .
                              Топлата вода е открита случайно само първия път . Всички последващи опити за нейното преоткриване са умишлени , упорити и целенасочени.

                              Коментар


                              • От: Как се заварява с аргон (първи стъпки)???

                                Аз до сега не съм виждал счупен лист друг освен основния. Имали ли сте случаи със счупени други листове?
                                Росен Спасов (0+) LZ1SMY 0878110730
                                Най-добрите ми спомени са предстоящите!

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X