Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Как се заварява с аргон (първи стъпки)???

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Как се заварява с аргон (първи стъпки)???

    Уелдър, както каза Ронин, взе да ставаш любимец на хората.Виждам, че пишеш редовно, но от време на време опитваш ли се да четеш?Ся като написах, че се кефих с машинката, от къде видя, че ползвах горена тел? Или хайде, постове да има.Тя и затова темата отиде на кънда в дивия и голяма заслуга за това имаш ти.Ясно е, че за заварчик аргончик висше образование не се изисква и ,който не го мързи в нета информация бол, при това качествена.Жалко е, че на български липсва.И то липсва поради тази кофти българска черта, че като научим нещо(макар и не толкова много)видите ли вие сте вече плебей.
    Ок. ще се учим другаде, това не ме плаши.Както съм се учил на простия трансформатор така ще се науча и на аргона.
    Във възраст съм където и опита ми не е малко, но жалко за по-младите от мен...

    Коментар


    • От: Как се заварява с аргон (първи стъпки)???

      Първоначално публикуван от Stefan55 Преглед на мнение
      Още нещо да попитам. Наложи ми се да заваря/съединя/ с аргона две казанчета от перални.Едното казанче е от българска пералня и не е пълна нераждавейка,а само покрита с антикорозионен слой от хром и никел,а другото е от руска пералня и е неръждавейка.
      Извинявай колега, по какво разбра че българската пералня не е пълна неръждавейка?
      Единственото сигурно нещо е, че нищо не е сигурно.

      Коментар


      • От: Как се заварява с аргон (първи стъпки)???

        Първоначално публикуван от joe007 Преглед на мнение
        Извинявай колега, по какво разбра че българската пералня не е пълна неръждавейка?
        Ами един от начините е проверка с магнит.Българските се ловят от магнита,а руските не.

        Колкото до бодливата тел.Може и да стане заварка ама трудно се държи между пръсти.

        Коментар


        • От: Как се заварява с аргон (първи стъпки)???

          Първоначално публикуван от Stefan55 Преглед на мнение
          Ами един от начините е проверка с магнит.Българските се ловят от магнита,а руските не.
          Това че я лови магнит не значи че е хромирана или с друго някакво покритие, черна ламарина. Има си съвсем истинска неръждавейка, дето я лови магнит.
          Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

          Коментар


          • От: Как се заварява с аргон (първи стъпки)???

            Какъв хумор бе човек !?То си е жива трагедия !
            Ми кажи на човека, защо заварката се пука и с каква тел да заварява. Ай да те видя къв хумор ще изръсиш ти. Ръсил си бая, ама тука ти верват

            Коментар


            • От: Как се заварява с аргон (първи стъпки)???

              Първоначално публикуван от travelling Преглед на мнение
              Пращай !
              Готов си!
              АИГ-Заваряване ООД
              Производител на заваръчни апарати "DEL"
              http://www.aigwelding.com
              0889 522 036

              Коментар


              • От: Как се заварява с аргон (първи стъпки)???

                Първоначално публикуван от gogo77 Преглед на мнение
                Ми кажи на човека, защо заварката се пука и с каква тел да заварява.
                За телта казах вече ! А заварката се пука ,щото ....вероятно неръждавейката не е пълна!Когато казана се напълни това ще означава че вече заварката не се пука!
                https://www.youtube.com/watch?v=cgb6BThxVU4
                https://www.youtube.com/watch?v=Dz3BH1U3TPc

                Being A Good Welder Is 3% Talent, 97% Not Being Distracted By The Internet.

                Коментар


                • От: Как се заварява с аргон (първи стъпки)???

                  Човек се учи докато е жив . Аз преди да вляза в този форум не познавах понятия като "пълен дизел" , "пълна неръждавейка" , "полу ос" и "полу вал" .
                  Чудя се ако вляза в някой медицински форум , дали няма да науча например що е "полубременна" ....

                  Първоначално публикуван от welderargon Преглед на мнение
                  За телта казах вече ! А заварката се пука ,щото ....вероятно неръждавейката не е пълна!Когато казана се напълни това ще означава че вече заварката не се пука!
                  Аааа , зависи . Може и с пукната заварка казана да се напълни . Никой не е казал , че казана е за варене на ракия .Ако е за съхранение на царевица или картофи , кво му пречи пукнатината ?!.

                  Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
                  .... Има си съвсем истинска неръждавейка, дето я лови магнит....
                  Всъщност , обратното е .
                  Топлата вода е открита случайно само първия път . Всички последващи опити за нейното преоткриване са умишлени , упорити и целенасочени.

                  Коментар


                  • От: Как се заварява с аргон (първи стъпки)???

                    Първоначално публикуван от Vlado_Ts Преглед на мнение
                    ..... Мнение на sparkybg.... Има си съвсем истинска неръждавейка, дето я лови магнит....
                    Всъщност , обратното е .
                    Тука нещо не ми стана ясно?
                    Магнита "не лови" аустенитните стомани.
                    Неръждавейка е обобщаващо понятие за стомани, устойчиви на корозия,
                    обаче не всички такива са аустенетни.
                    Пример:
                    Проверете си в къщи неръждясващите ножове, вилици или лъжици с магнит...

                    Коментар


                    • От: Как се заварява с аргон (първи стъпки)???

                      Първоначално публикуван от big_dragon Преглед на мнение
                      Тука нещо не ми стана ясно?
                      Магнита "не лови" аустенитните стомани.
                      Неръждавейка е обобщаващо понятие за стомани, устойчиви на корозия,
                      обаче не всички такива са аустенетни.
                      Пример:
                      Проверете си в къщи неръждясващите ножове, вилици или лъжици с магнит...
                      Точно !

                      Немагнитните неръждясващи стомани са чисто аустенитни и аустенито - феритни ( до 8 %) .... което съставлява един малък процент от всичките класове "неръждавейки" .

                      Затова ако трябва да перифразирам Спарки : "Има си съвсем истинска неръждавейка , дето НЕ я лови магнит" "

                      ПС. ... а иначе всички стомани със съдържание на Хром над 13% са устойчиви на корозия . В общия случай .
                      Така че "пълна неръждавейка" е малко странно понятие . По простата причина , че логично би трябвало да има и "полу неръждавейка"
                      Последно редактирано от Vlado_Ts; 07-11-14, 08:27.
                      Топлата вода е открита случайно само първия път . Всички последващи опити за нейното преоткриване са умишлени , упорити и целенасочени.

                      Коментар


                      • От: Как се заварява с аргон (първи стъпки)???

                        Първоначално публикуван от Vlado_Ts Преглед на мнение
                        Именно ! Затова ако трябва да перифразирам Спарки : "Има си съвсем истинска неръждавейка , дето НЕ я лови магнит" ")

                        Немагнитните неръждясващи стомани са чисто аустенитни и аустенито - феритни ( до 8 %) .... което съставлява един малък процент от всичките класове "неръждавейки" .
                        То съвсем не по темата ама тя така и така уйде - какво е това, което се образува върху някои неръждавейки - нещо средно между ръжда и патина?
                        И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

                        Коментар


                        • От: Как се заварява с аргон (първи стъпки)???

                          Първоначално публикуван от turtey Преглед на мнение
                          То съвсем не по темата ама тя така и така уйде - какво е това, което се образува върху някои неръждавейки - нещо средно между ръжда и патина?
                          Е аз затова казах "В общия случай" . Иначе , при определени условия е възможно възникването на контактна корозия , химическа ( при силни реагенти ) , както и една , т.нар междукристална корозия , която не е типична корозия в буквалния смисъл . А това , за което питаш е друго , но е за разговор на маса ( между разговорите за жени и пиенье) ... което ме подсеща , че идва сезона на чистокръвното Мерло
                          Топлата вода е открита случайно само първия път . Всички последващи опити за нейното преоткриване са умишлени , упорити и целенасочени.

                          Коментар


                          • От: Как се заварява с аргон (първи стъпки)???

                            Първоначално публикуван от Vlado_Ts Преглед на мнение
                            Затова ако трябва да перифразирам Спарки : "Има си съвсем истинска неръждавейка , дето НЕ я лови магнит" "
                            Имах предвид че ловенето или не-ловенето на магнита няма никакво отношение към това дали е наръждавейка, или черна, покрита с нещо. А че истински или не до там истински има - еми има. Тая на ламарините на хладилника или тая, от която е направена мивката в кухнята със сигурност няма нищо общо с ползваните за медицински цели например. Като цена включително. Ама не вярвам даже и руснаците да са ползвали от последната в пералните си. Макар че в тая дъжава всичко е възможно, еле пък в ония времена.
                            Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                            Коментар


                            • От: Как се заварява с аргон (първи стъпки)???

                              Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
                              Макар че в тая дъжава всичко е възможно, еле пък в ония времена.
                              Не си ли виждал титаниеви тирбушони
                              И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

                              Коментар


                              • От: Как се заварява с аргон (първи стъпки)???

                                Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
                                .... А че истински или не до там истински има - еми има.....
                                Е аз писах по какъв критерий се определя дали една стомана е неръждясваща или не . А и не само аз съм писал де. И не само в тази тема . Ама то понеже всеки пише и не чете , затова и темата заприлича на истинска и лъжовна неръждавейка .
                                Топлата вода е открита случайно само първия път . Всички последващи опити за нейното преоткриване са умишлени , упорити и целенасочени.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                Тук са 3 потребители онлайн. 0 потребители и 3 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X